Šiuolaikiniame pasaulyje yra temų, kurių tikroji reikšmė dirbtinai menkinama. Tokioms galima priskirti ir nekaltybės temą. Kažkas skaistumą laiko praeities atgyvena, kažkam tai – nereikšminga smulkmena, visiškai neverta jokio dėmesio, kažkas laiko bjauriu nesusipratimu ar netgi yda, o kažkam tai – didi dovana. Tačiau pastarųjų vis mažiau ir mažiau.
Pabandykime išsiaiškinti, kas yra nekaltybė, kokie jos pliusai ir minusai.
Nekaltybė – tai visų pirma konkreti organizmo būsena, tiesiogiai susijusi su kai kurių hormonų išsiskyrimu, o tie hormonai savo ruožtu leidžia pajausti žmogui romantišką būseną.
Būtent nekaltybė skatina tikrąjį, ne dirbtinį flirtą, nuostabius ir švelnius susitikimus bei pasimatymus, „beprotiškus” ir šiek tiek naivius, tačiau nepamirštamus poelgius vardan mylimo žmogaus. Būtent ji leidžia jaunuoliams pakylėtai svajoti, siekti gražių ir šviesių santykių. Galima visa tai laikyti praeities atgyvenomis, tačiau būtent tokie prisiminimai vėliau labai padeda sudėtingame suaugusiame gyvenime.
Tokių prisiminimų turinčios poros žymiai lengviau pakelia daugumą sunkumų ir negandų, tokios santuokos būna tvirčiausios. O kai dėl bandymų nuslėpti nekaltybės praradimą ar, kaip dabar siūlo medikai – „atkurti” nekaltybę, tai visa tai kvailystės, kadangi jau po trijų mėnesių nuo nekaltybės praradimo žmogaus gyvenime įvyksta labai ženklūs pokyčiai, netgi išvaizdoje ir figūroje.
Pasikeičia veidas. Kaip pasikeičia, į gera ar į bloga – atskiras klausimas. Tačiau jis jau kitoks ir jokiomis dirbtinėmis nekaltybėmis jo jau nebepakeisi, specialistai tai mato, o paprasti žmonės – intuityviai pagauna pokyčius.
O pats žmogus supranta, kad pasaulis aplink jį pasikeitė, tapo labiau žemiškas, atsirado naujų lytinių kontaktų poreikis. Dėl viso to didėja dirglumas, ima skaudinti visokie menkniekiai ir t.t. Suprantama, taip nutinka, jei vaisius nuskintas anksčiau laiko, arba vaisių nuskynė vagis.
Gamtoje egzistuoja toks akivaizdus faktas: jei kokį vaisių, kad ir tą patį obuolį, nuskinsime anksčiau laiko, jis jau netaps dideliu, sultingu ir saldžiu, jo jau neįmanoma ilgai išlaikyti – jis mažas, kietas, rūgštus ir pasmerktas greitai supūti.
Neįmanoma jo priauginti atgal prie šakos, kaip neįmanoma susigrąžinti jaunystės. Taip ir anksčiau laiko nuskintas žmogus patenka į erdvę, kuriame nebėra laiko – jis negali gyventi pilnaverčio suaugusio gyvenimo, kadangi sulaukęs maždaug 25 metų vis dar turi vaikišką psichiką, kitaip jaučia pasaulį, turi kitokią vertybių sistemą.
Iš kitos pusės, grįžti į jaunystę jis irgi negali – fiziologiniai procesai jau paleisti ir veikia visu pajėgumu, jų nesustabdysi. Dėl to pagreitėja senėjimas, organizmo dėvėjimosi procesas nuo nekaltybės praradimo momento iki 25-erių metų yra maždaug trigubai greitesnis.
Važiuojame toliau. Lytinis aktas – tai apsikeitimas skysčiais, genetine informacija. Būtent dėl šios priežasties žmonės, turintys lytinių kontaktų ilgiau nei tris metus, darosi kažkuo vienas į kitą panašūs.
Liaudies išmintis byloja tą patį: laiminga santuoka daro sutuoktinius panašiais vienas į kitą. Apsikeitimas skysčiais, turinčiais genetinės informacijos, turi labai didelę teigiamą reikšmę, padeda partneriams geriau vienas kitą pažinti ir suprasti.
Bet jeigu partnerių daug, kiekvienas iš jų įneša savo informaciją, dėl tokių skirtingų, vienas kitam trukdančių srautų sutrinka centrinės ir periferinės nervų sistemos darbas, nebe taip darniai veikia įvairūs organai, žmogus netenka dvasinės ir psichinės ramybės.
Iki šiol kalbėjome apie procesus, kurie vienodai veikia tiek vaikinus, tiek merginas ar jaunas moteris. Dabar šiek tiek apie skirtumus.
Daugelis tautų vyrą lygina su indu, akmeniu, o moterį – su vandeniu. Ir tai pakankamai tiksliai atitinka tikrąją situaciją.
Lygiai kaip ir akmeniui, vyrui daug sinkiau persitvarkyti, pasikeisti, bet jeigu jis „išsipurvins”, jį paprasčiau išvalyti.
Moteriai, kaip ir vandeniui, lengviau pasikeisti, prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų, bet jeigu ji „išsipurvins”, „išvalyti” ją bus labai sunku. Panašiai ir su gaunama informacija apie partnerius.
Vyriškas organizmas išsivalo nuo šios informacijos per maždaug 18 mėnesių, o moteriškas gali nešiotis ją savyje ne vienerius metus.
Būtent dėl to daugumai tautų toks svarbus moters skaistumas. Mūsų protėviai puikiai viską suprato. Ikisantuokiniai ryšiai buvo labai reti, o nelauktas nėštumas, jau nekalbant apie abortą, buvo laikomi didele gėda. Būta gėdos, baimės, kad niekas nepaims į žmonas jausmų.
O mūsų laikais prieš jaunuolius ir merginas vykdoma masinė ataka. Vaikus įtikina, kad nekaltybė nereikalinga, kad laisvas seksas – kieto žmogaus požymis. Kad neparagavusi, nebūsi įdomi partneriui… Ir taip toliau. Tik propaguoja šitą gyvenimo būdą tie, kurie nenori mūsų matyti sveikais ir laimingais, kuriems mes nesame žmonės, o viso labo – jų produkcijos vartotojai.
Ateis laikas, ir jūs atsisveikinsite su savo nekaltybe. Tačiau jūsų pačių interesai reikalauja, kad tai įvyktų laiku ir gražiai.
Labai gražu, kai nuo paprasto bučinio išauga sparnai, o po pirmosios nakties žmogus pasijunta tarsi pakilęs į dangų. Tegu ir jums nekaltybė ir jos praradimas atneša džiaugsmą ir neįtikėtinos laimės pojūtį.