Portalas „Eat This” pasakoja apie šio gėrimo poveikį jūsų organizmui ir atskleidžia, kas nutinka jūsų organizmui, kai geriate baltąjį vyną.
„Baltasis vynas tikrai gali būti nepavojingas, ypač saikingai, – sako „The Dish on Nutrition” tyrėja Sandy Younan Briho.
Ji pabrėžia, kad Amerikos širdies asociacija rekomenduoja moterims ne daugiau kaip vieną taurę per dieną, o vyrams – ne daugiau kaip dvi taurės per dieną.
Dr. Amy Lee, „Nucific” mitybos vadovės, teigimu, baltasis vynas netgi suteikia nedidelę dozę svarbiausių vitaminų ir mineralų.
Baltajame vyne taip pat yra antioksidantų, kurie saugo jūsų širdį ir plaučius, gali padėti apriboti širdies ir kraujagyslių bei inkstų ligų progresavimą, apsaugo širdį, nes padeda atkurti kraujagysles išklojančias endotelio ląsteles.
O 2002 m. Bafalo universitete atlikto tyrimo metu nustatyta, kad baltasis vynas gali turėti pranašumą prieš raudonąjį vyną gerinant plaučių sveikatą.
Pavyzdžiui, 2018 m. žurnale „Journal of Nutritional Biochemistry” paskelbtame tyrime nustatyta, kad pelėms, du mėnesius vartojusioms iš baltojo vyno išskirtus polifenolius, buvo mažesnė pažinimo sutrikimų, lemiančių Alzheimerio ligą, išsivystymo rizika.
Nors baltasis vynas gali būti naudingas, yra daugybė potencialių privalumų, tačiau reikia žinoti ir ne mažiau spąstų.
Tai gali turėti įtakos jūsų miegui
„Alkoholis sutrikdo jūsų miego ciklo trukmę, o tai reiškia, kad ryte dažniau jausitės pavargę ir vangūs, o ne žvalūs.
Beje, pakanka vos vienos taurės vyno, kad sutriktų jūsų miegas. 2018 m. Suomijoje atliktas tyrimas parodė, kad saikingas alkoholio vartojimas (vos viena taurė moterims arba dvi vyrams) pablogina poilsio kokybę 24 %.
Jūsų kūnas gali pereiti į riebalų kaupimo režimą.
Taip atsitinka ne tik dėl tuščių kalorijų pertekliaus, bet ir dėl išsiskiriančių hormonų, kurie verčia jūsų kūną manyti, kad jums reikia kaupti riebalus.
Be to, vyne esantis cukrus gali sukelti insulino – pagrindinio riebalų kaupimo agento organizme – šuolį.
Vynas gali sukelti rūgšties refliuksą
Kai kurie baltieji vynai yra labai rūgštūs – daug rūgštesni nei raudonieji vynai. Todėl, kaip rodo nuolatiniai tyrimai, baltasis vynas gali sukelti gastroezofaginį refliuksą.
Tiesą sakant, tyrimai parodė, kad šiuo požiūriu jis toks pat kenksmingas kaip ir alus.
Galite padidinti odos vėžio riziką
2016 m. Brauno universitete atlikto tyrimo metu nustatyta, kad baltasis vynas labiau nei raudonasis vynas, alus ar kiti alkoholiniai gėrimai susijęs su didesne melanomos – pavojingiausios odos vėžio rūšies – rizika.
Tiksliau, kiekviena taurė baltojo vyno per dieną buvo susijusi su 13 proc. didesne vėžio rizika.