Kulinarijos gudrybės

Keletas gudrybių, kurios pravers virtuvėje

Per tą laiką, kai reguliariai rengiame kulinarines laidas, kalbėjomės su daugybe įvairių virėjų – nuo „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintų šefų iki paprastų virėjų koledžų studentų. Iš jų sužinojome keletą paslapčių, kurių dėka gaminti maistą galima daug lengviau.

Pateikiame keletą patarimų, kuriais šiandien su jumis pasidalysime

1. Lupti česnakus patinka anaiptol ne visiems. Matyt, todėl, kad jie nežino, kaip tai padaryti greitai. Reikia česnaką 10-čiai sekundžių įdėti į mikrobangų krosnelę – žievelė nusilups pati. O jei nėra mikrobangų krosnelės, galite pamirkyti galvutę karštame vandenyje.

2. Žuvį atitirpinti taip pat reikia teisingai. Geriausia ją įdėti į šaltą pasūdytą vandenį. Vienam kilogramui žuvies – 2 litrai vandens ir 15-20 gramų druskos, ji pagreitina ledo tirpimą. Kad atitirpinus žuvį būtų lengviau ją nuvalyti, reikia ją nuplikyti verdančiu vandeniu ir iš karto kelioms minutėms įdėti į vandenį su ledu. Tada odą bus lengva pašalinti be peilio.

3. Manote, virti makaronus yra lengva ir paprasta? Čia taip pat yra savų paslapčių. Pirmiausia juos reikia porą minučių virti ant didelės ugnies, tada sumažinti temperatūrą iki minimalios. Kai kurie virėjai apskritai išjungia viryklę – šitaip jie užtikrina, kad produktas gaunasi išvirtas, bet kartu ir tirštas. Kad makaronai nesuliptų, taip pat būtina apskaičiuoti tinkamą vandens kiekį: 1 litrui viso labo 100 g produkto, ne daugiau. Ir niekada jų neplaukite! Ši tradicija siekia sovietinius laikus, kai makaronai buvo gaminami iš minkštųjų kviečių. Dabar geriausia pirkti A kategorijos makaronus.

4. Pereikime prie sriubų. Čia virėjai naudoja kitą gudrybę – supakuoja prieskonius taip, kad vėliau juos būtų lengva pašalinti. Tam galite naudoti tuščią arbatos maišelį arba paprastą marlę.

5. O kaip gi galima gyventi be bulvių? Slaptasis ingredientas verdant bulves yra actas. Jis neleidžia suvirti, nes rūgščioje aplinkoje daržovės verda ilgiau.

6. Jei patiekalui reikia suteikti aštrumo ir pikantiškumo, galite paimti česnako galvutę, nupjauti puselę, užmauti ant šakutės ir ja pamaišyti keptuvės turinį. Mėsa ir daržovės bus prisotintos česnako kvapo, tačiau jis nebus pernelyg įkyrus. Lygiai taip pat galite naudoti ir svogūnus. Pavyzdžiui, kepdami blynus. Taip, saldūs blynai nuo to bus tik geresni – mes tai išbandėme.

7. Ir dar apie svogūnus. Kepdami svogūnus galite įberti šiek tiek cukraus pudros. Reikalas tas, kad svogūnai jau turi cukraus, kuris kepant karamelizuojasi ir suteikia auksinę spalvą. Tuo pačiu metu vyksta vadinamoji Maillard’o reakcija, kai iš aminorūgščių atsiranda pažįstama kepintų svogūnų spalva, kvapas ir skonis. Cukraus pudra padeda pagreitinti ir sustiprinti abu šiuos procesus.

8. Pereiname prie kepimo. Kai ką nors kepate orkaitėje, įdėkite į ją ledo. Jis iš pradžių ištirpsta, paskui išgaruoja, kondensatas nusėda ant patiekalo plutelės, taip sudrėkindamas tešlą ir padėdamas jai geriau iškilti.

9. Jei gaminate pyragus su įdaru ir bijote, kad įdaras išbėgs, į tešlą galite įkišti vamzdelių formos makaronų. Jais uogienė kils ir leisis žemyn, bet „neišsilies“ per kraštus.

10. Į saldžius kepinius įberkite druskos! Jei paimsite jos tik truputį, ji tik sustiprins skonį. Tai padaryti labai paprasta, daug išlaidauti nereikia, o rezultatu liksite patenkinti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *