Keli būdai išsaugoti asmeninę erdvę santykiuose

Viena iš priežasčių, kodėl tiek vyrai, tiek moterys nenori turėti rimtų santykių ir prisiimti įsipareigojimų – siekis išsaugoti maksimaliai įmanomą asmeninę erdvę. Tačiau tai padaryti įmanoma ir ilgalaikėje sąjungoje – tereikia laikytis paprastų, tačiau svarbių taisyklių.

Net jeigu labai mylime žmogų, neįmanoma būti šalia 24/7 ir tuo mėgautis. Lyčių skirtumų šioje sferoje nėra: ir vyrai, ir moterys turi poreikį turėti kažką savo. Reikalauti maksimalaus susiliejimo – didelė klaida, psichologinių problemų požymis.

Asmeninės erdvės išsaugojimas – raktas į ramybę ir harmoniją šeimoje. Asmeninės erdvės prabangą sau leidžiantys partneriai sukuria labiau ilgalaikius ir pasitikėjimo vienas kitu kupinus santykius, kadangi vertina tarpusavio pagarbą poroje.

O štai „susilieję” partneriai sutaria tik tada, kai abu pripažįsta vien šią bendro gyvenimo formą. Iš esmės tokioje poroje vienas partneris smaugia savo meile kitą partnerį. Prasideda skandalai, konfliktai ir santykiai pavirsta sunkia našta. Atkreipkite dėmesį į žemiau pateikiamus punktus – jie padės išsaugoti artumą ir nedaryti spaudimo mylimam žmogui.

Skirtingi pomėgiai

Santykiuose žmonės stengiasi prisitaikyti prie vienas kito interesų ir kartais per prievartą „pamėgsta” partnerio hobį. Tačiau jeigu jam nepatinka Lotynų Amerikos šokiai, o jūs be jų negalite gyventi, užsiimkite tuo viena. Jei stengsitės į šią veiklą įtraukti mylimą žmogų, kuris jaučia tam vidinį pasipriešinimą, sugadinsite sau nuotaiką, o jam – nuomonę apie jus.

Nereikia apsimetinėti, tarytum be proto mylėtumėte krepšinį ir džiūgautumėte dėl kiekvienos pergalės, kai pusę laisvadienio tenka praleisti tribūnose. Išmintingiau surasti kompromisą: leiskite antrai pusei mėgautis rungtynėmis, o pati pailsėkite namuose ar su draugėmis.

Skirtingi pomėgiai išsaugo abiem šeimos nariams asmeninę erdvę, o grįžę namo, sutuoktiniai mielai pasidalins vieni su kitu visomis naujienomis ir emocijomis.

Savi draugai

Puiku, jei turite bendrų draugų ir leidžiate laiką kartu. Tačiau būtina turėti galvoje, kad jūsų partneriui kartais reikia pabūti be jūsų. Vyrai turi daug temų, kurių negali atvirai aptarinėti moterų akivaizdoje. O jums lygiai taip pat reikalinga moteriška kompanija – su drauge galima pasidalinti savo grynai moteriškomis paslaptimis, gauti patarimų ir galiausiai su puikia nuotaika sugrįžti namo. Svarbu praleisti šiek tiek laiko atskirai, kad turėtumėte laiko vienas kito pasiilgti.

Asmeninė erdvė buityje

Nesekiokite nuo ryto iki vakaro vienas kitam iš paskos. Leiskite pailsėti ne tik partneriui, bet ir sau. Visiškai normalu, kad jums patinka skirtingi filmai. Nieko baisaus, kad jūs dievinate serialus, o jam patinka fantastika. Taip pat nėra kritiška, jei tyliai skaitote, rašote, piešiate, o vyras sėdi prie kompiuterio. Taip, taip – netgi kompiuterinis žaidimas yra asmeninės erdvės dalis, dėl to nereikia trukdyti, leiskite pasimėgauti procesu.

Tai protinga tais atvejais, kai po lygiai paskirstote pareigas namuose, darbuose, vaikų auklėjime. Tada atskirumas kasdieniame gyvenime taps maloniu protingų ir komfortiškų santykių priedu. Visi kartais nori pabūti vieni. Padarykite pertrauką, pasakykite savo partneriui tiesą: „Noriu kurį laiką pabūti vienas/viena” ir mėgaukitės pasimatymu su savimi.

Telefonas – svarbi asmeninės erdvės dalis

Jei tikitės, kad partneris praneš kiekvieną kartą, kai jam kas nors paskambina ar parašo, jei perdėtai įtarinėjate ir kontroliuojate, užsirašykite pas psichologą ir išsiaiškinkite, iš kur dygsta visos toks įkyrios mintys apie neištikimybę (telefonas su jūsų psichologinėmis problemomis neturi nieko bendra). Kiekvienas jame turi daug asmeninės informacijos: pastabų, užrašų, nuotraukų, socialinių tinklų įrašų. Jūs neprivalote žinoti visko.

Kiekvieną kartą, kai be kito žmogaus leidimo paimate jo telefoną, prisiminkite, kad pažeidžiate jo asmenines ribas. Ar esate pasirengę, kad ir su jumis ims taip elgtis? Gerbkite vienas kito erdvę, net ir telefone.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *