Keli moteriški stereotipai, kuriuos vertėtų pakeisti, kol ne vėlu

Norime mes to ar nenorime, tačiau mūsų gyvenimas susideda iš daugybės stereotipų. Dalis jų susiformuoja vaikystėje mums reikšmingų žmonių įtakoje, dalis – įgyjant savo gyvenimo patirtį.

Stereotipai turi tam tikrų konkrečių savybių, kurias naudinga atsiminti:

  • Jie gali tapti jūsų baziniais įsitikinimais, kurie ims kontroliuoti ir riboti jūsų gyvenimo kokybę;
  • Jie gali būti naudingi vienu jūsų gyvenimo laikotarpiu ir tapti kenksmingais – kitu;
  • Juos būtina reguliariai permąstyti, atlikti savotišką reviziją;
  • Jie dažnai susiję su lytimi, amžiumi ir socialine padėtimi.

Šiandien pakalbėsime apie kai kuriuos moteriškus stereotipus, kurie trukdo formuoti arba palaikyti sveiką partnerystę.

Jūs ir toliau nekenčiate vyrų

Dažniausiai neapykanta vyrams kyla dėl praeities problemų. Svarbu atsiminti, kad tasai vienas vyriškis, kuris jus nuskriaudė, neatstovauja visų pasaulio vyrų, todėl jūsų neapykanta ilgainiui atsisuks prieš jus. Greičiausiai jūs taip elgiatės pasąmoningai, perkeliate vieno vyro kaltę visiškai niekuo dėtiems žmonėms. Neapykanta pajėgi sunaikinti jus, jūsų partnerį ir jūsų santykius. Susitvarkykite su savo emocijomis, galbūt jums kol kas per anksti megzti naujus santykius, kai esate veikiama tokio stipraus praėjusių santykių fono. Arba išmokite kontroliuoti save. Savo pačios labui.

Elgiatės kaip princesė

Jei norite iš vyro kokybiškų santykių, turite būti pasiruošusi atsakyti jam tuo pačiu. Praktika rodo, kad teisingi ir subalansuoti santykiai yra patys gyvybingiausi ir harmoningiausi. Nesidarbuoti su santykiais, teisinantis, kad jūs juk mergaitė – neteisinga ir neproduktyvu. Deficitas turi savybę kauptis, o kiekybė, kaip visi žinome, galiausiai pavirsta kokybe. Kad ir kokia būtų jūsų nuomonė apie save, jūsų partneris, kaip ir bet koks žmogus, yra vertas pagarbos (kaip ir jūs pati).

Dalinatės asmenine informacija

Moteris, kuri su draugėmis plepa apie kiekvieną santykių detalę, įskaitant intymiausius momentus, negerbia nei savo partnerio, nei santykių apskritai.

Santykiai grindžiami dviem svarbiais faktoriais:

  • Pažeidžiamumas – kai galime būti nuoširdūs, atviri vienas kitam, aptarti itin asmeniškus ar intymius dalykus;
  • Saugumas – kai suprantame, kad informacija, kuria dalijamės vienas su kitu, bus patikimai apsaugota nuo trečiųjų asmenų.

Jeigu jūs šito nesuvokiate – niekada nesukursite kokybiškos ir ilgalaikės sąjungos.

Laikote save prabangiu prizu

Galbūt jūs ir teisi, tačiau jūsų vyras anksčiau ar vėliau vis tiek nustos jus tokia laikyti. Todėl, kad santykiai – tai abipusis indėlis, abipusės investicijos vienas į kitą. Manote, kad jums užtenka jūsų nežemiško grožio ir daugiau nieko „investuoti“ nereikia?

Tai iliuzija. Atėjo laikas suaugti, subręsti ir suprasti savo partnerio poreikius ir pripažinti, kad santykiai yra gatvė su dvipusiu eismu. Grožis nėra patikimas kokybiškų santykių pagrindas. Išoriški atributai niekada nepakeis pagarbos, suinteresuotumo ar pasitikėjimo.

Reikalaujate nuolatinio savo vertingumo patvirtinimo

Nepasitikinti savimi, pernelyg emocinga, nuolat reikalaujanti, kad partneris reguliariai įrodinėtų jai savo jausmų nuoširdumu – tipiškas priklausomybę kenčiančios moters portretas. Ji nuolat ieško patvirtinimo, kad su santykiais viskas gerai, tai pasireiškia, įkyriais, nuolatiniais telefono skambučiais, žinutėmis ir kontaktu 24/7 režimu. Jei jūsų vyras nuo priklausomybės nekenčia, jis greitai jus paliks, kadangi santykiams reikalingas gaivus oras ir asmeninė erdvė, kurią jūs bandote užgožti ir pakeisti savimi. Jei jis priklausomybę turi, konfliktai ir emocinė įtampa taps ilgamečiu jūsų santykių komponentu.

Įstringate negatyve

Paprastai tai vyksta dviem būdais:

  • Įžvelgiate nebūtą paslėptą prasmę vyro žodžiuose ar poelgiuose ir demonizuojate jį;
  • Esate linkusi viename atskirame, atsitiktiniame epizode įžvelgti ištisą negatyvią sistemą ar fatališką ženklą, kuriate įvairiausias sąmokslo teorijas.

Bet kokiu atveju jūsų mintys lemia elgesį, kurį partneris nuskaito ir interpretuoja. Kuo daugiau jis jaučia jūsų negatyvo, tuo didesnis vidinis pasipriešinimas jam kyla. Nes žmogus, įklimpęs į negatyvą, yra labiau linkęs kaltinti, o ne aiškintis realią situaciją. Galų gale įvyks neigiama indukcija, kai jūsų negatyvumas ims vien tik bloginti esamą situaciją.

Nepriimate jo draugų ir (arba) giminaičių

Galite būti visais atžvilgiais labai patraukli moteris, tačiau jei turite blogą įprotį kritikuoti jo draugus, atsiduriate didelės rizikos zonoje. Čia kaip tik tas dalykas, kuris daugumai vyrų moteryse labai nepatinka, kadangi jie vertina savo draugystę lygiai taip pat, kaip ir santykius su jumis, ir tikisi jūsų supratimo. O ką jau kalbėti apie giminaičius… Kad ir kokie būtų jo santykiai su jais, jūsų nekontroliuojama jo giminių kritika jums gali sugrįžti bumerangu. Galbūt laikas rimtai pagalvoti apie tai, kokių problemų turite jo draugų atžvilgiu? Geriau išsiaiškinti su šia problema, nes dažniausiai vyrai, priklausantys vienai draugų grupei, yra pakankamai panašūs vienas į kitą, ir jeigu turite problemų su vyro draugais, yra didelė tikimybė, kad tokios pat problemos kils ir su vyru. Galbūt jums tiesiog trūksta jo dėmesio? Tai galima ištaisyti, nedemonizuojant draugų.

Santykiai – dinamiškas procesas, reikalaujantys aktyvaus abiejų pusių dalyvavimo. Padirbėkite su savimi. Tobulindama save, jūs gerinate savo santykių kokybę.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *