Kelios santykių kracho priežastys

Kai santykiai dar tik prasideda, praktiškai visi tiki, kad jie truks amžinai. Tačiau laikui bėgant atsiranda įtampa, darosi vis sunkiau susikalbėti ir spręsti sudėtingas problemas.

Kodėl taip atsitinka?

Priežasčių daug, tačiau labai svarbu santykius analizuoti ir mokytis elementarių elgesio konflikto metu taisyklių. Juk būtent konflikto metu pasireiškia partnerių nepasitenkinimas.

Pirmoji priežastis – nesugebėjimas teisingai kalbėtis

Konfliktas – absoliučiai normalus dalykas. Būtent ​​konfliktų dėka poroje atsiranda supratimas, kad esama klausimų, su kuriais reikia padirbėti.

Tačiau dažniausiai konfliktas žmonėms asocijuojasi su skandalais, riksmais ir pan.

Konflikto metu labai svarbu savęs paklausti: „Man reikia išspręsti konfliktinę situaciją, ar surasti kaltininką?”

Atsakymai gali jus nuoširdžiai nustebinti.

Antroji priežastis – uždraustų elgesio metodų naudojimas

Kritika. Neverta pereiti prie asmeniškumų ir badyti partnerio nosį į jo trūkumus. Juk dažniausiai mus suerzina būtent kažkoks konkretus poelgis, o ne pati partnerio asmenybė – štai apie tuos poelgius ir kalbėkite.

Panieka. Pasireiškia sarkazmu, cinizmu, atitinkama veido išraiška, atodūsiais, įžeidinėjimais, pašaipomis ir ne vietoje ir ne laiku kaišiojamais juokeliais. Pabandykite mintyse susikeisti su partneriu vietomis. Manau, atsidurti jo kailyje tikrai nebus malonu.

Agresyvi gynyba. Dėl visko, dėl kiekvieno žodžio partneris vienareikšmiškai apkaltinamas, o mes patys prisiimame nekaltos aukos poziciją, demonstruojame „skriaudėjui” agresiją arba nuolat juo skundžiamės.

Sienų mūrijimas. Tylėjimas, nekalbadieniai, atsakymai į klausimus trumpomis, šaltomis arba grubiomis frazėmis.

Toks elgesys – tiesus kelias į santykių krachą.

Trečioji priežastis – pasinėrimas į nervingą būseną

Šioje būsenoje žmogus į bet kokią situaciją ar „grėsmę” instinktyviai reaguoja elgesio modeliu „trenk atgal arba bėk“. Tokioje reakcijoje nėra konstruktyvumo, bet kokie partnerio žodžiai ar veiksmai tokioje būsenoje vertinami neadekvačiai ir dažniausiai neigiamu rakursu.

Ketvirtoji priežastis – atsisakymas taikytis

Pakankamai dažnai bet kokie partnerio mėginimai sureguliuoti konfliktą yra nuvertinami arba išjuokiami, kartais pradedamas žaidimas, kurio pavadinimas – „rodai nepakankamai pastangų”. Toks elgesys tik padidina atstumą tarp žmonių, o laikui bėgant partneris supranta, kad stengtis susitaikyti – beprasmiškas užsiėmimas.

Penktoji priežastis – viską prisiminti!

Kai žmogui skauda, į darbą paleidžiami visi įmanomi ginklai. Ir dažniausiai iš atminties ištraukiama viskas, kas buvo pamiršta netgi kelis dešimtmečius. Ir užuot pradėję tartis, partneriai vienas ima mušti vienas kitą į pačias jautriausias ir skausmingiausias vietas, ir dabar jau apie susitaikymą negali būti jokios kalbos.

Viena iš svarbiausių gyvenimo užduočių – išmokti kurti ir stiprinti santykius. O šiame kelyje labai svarbu efektyviai spręsti problemas ir sudėtingas situacijas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *