Keturi procesai meilei išsaugoti

Siūlau jūsų dėmesiui antivirusinę programą, skirtą užkirsti kelią skyryboms. Ją sudaro keturi procesai:

  • Atskyrimas arba mokėjimas paleisti;
  • Priėmimas arba mokėjimas atsiverti;
  • Gyvenimo vertybės;
  • Kontaktas su dabartimi.

Atskyrimas

Mūsų protas dirba tokiu būdu, jog visą laiką be pertraukos pasakoja mums kažką apie mus pačius ar mūsų sutuoktinius. O konflikto situacijose protas labai meistriškai atgamina skausmingus prisiminimus, pasakoja mums istorijas apie siaubingą įvykių plėtotę, jis pasakoja mums, koks partneris baisus ir siaubingas. Protas apskritai labai mėgsta skųstis, lyginti, kritikuoti ir pasakoti mums visus tuos mitus ir prietarus apie meilę. Jei nesutramdysime visą laiką, be paliovos plepančio proto, jis nuves mus tiesiai į konfliktą. Dėl to svarbu mokėti paleisti tas proto generuojamas mintis, atsiskirti nuo jų. Atsiskyrimas – ko gero geriausias būdas atsisakyti artimo žmogaus kritikos ir kaltinimo.

Priėmimas

Net pačiuose artimiausiuose santykiuose gali būti labai skausmingų pergyvenimų, nuo šito niekas neapdraustas. Visi mes iš patirties žinome, kaip siekiame bet kokiais būdais atsikratyti nemalonių emocijų ir pergyvenimų. Ir nuo to šie du dalykai dar įkyriau mus persekioja.

Mes stengiamės visais būdais atsiriboti, užsidaryti, išsimūryti Didžiąją Kinų sieną tarp savęs ir mylimo žmogaus. Šitaip mes ginamės nuo skausmo ir kančių. Tačiau norint pagerinti santykius ir vystyti juos toliau, sieną teks nugriauti, net jeigu ji ir Didžioji. Nugriauti iki pamatų. Tai be galo sunku, tačiau būtina.

Kai atsiveriame ir priimame savo jausmus, jie jau negali mūsų valdyti savo nuožiūra. Dabar jau mes esame jų šeimininkai. Priimdami savo jausmus, mokykitės suprasti ir priimti taip pat ir artimo žmogaus jausmus.

Gyvenimo vertybės

Savo poelgiuose svarbu vadovautis tomis savo vertybėmis, kurias laikote sau svarbiomis. Išsiaiškinti tas vertybes ne taip jau ir paprasta, tačiau kartą išsiaiškinus, gyvenimas pasikeis. Kuriant sveikus santykius ir skyrybų profilaktikoje labai svarbų vaidmenį vaidina trys gyvenimo vertybės: rūpinimasis, dalyvavimas ir bendrumas.

Kontaktas su dabartimi

Svarbu atsiverti savo partneriui ir nuoširdžiai juo domėtis. Atsigręžkite į mylimą žmogų, neignoruokite jo, nebėkite nuo jo. Svarbu, kad ir jūs patys, ir jūsų mylimas žmogus taptų jūsų dėmesio centru. Dalyvaukite dabartyje, būkite šiame konkrečiame momente – kai kartu pietaujate, išėję pasivaikščioti, sekso metu.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *