Ko niekada nedaro stiprūs žmonės

Originalas

Ar jautiesi psichiškai stabilus, stiprus žmogus? Psichoterapeutė Amy Morin atskleidžia 13 dalykų, kuriu niekada nedaro psichologiškai atsparūs žmonės. Jeigu mėgstate gailėti savęs, nerimaujate dėl dalykų, kurių negalite kontroliuoti, jaučiatės blogai, kai kitiems sekasi – tai liudija jūsų psichologinį silpnumą.

Pateikiame šiuos 13 dalykų, kurių nedaro stiprūs žmonės.

1. Nešvaisto laiko savęs gailėjimui. Nekaltina aplinkybių bei žmonių, kurie jų nevertina. Jie priima atsakomybę už savo poelgius, gyvenimą, suprasdami, jog pasaulis ne visada yra teisingas, o gyvenimas – rožėmis klotas.

2. Neleidžia kitiems, kad juos kontroliuotų. Nenaudoja tokių frazių kaip „mano šefas kaltas, jog blogai jaučiuosi.“ Tokie žmonės supranta, jog turi kontroliuoti savo emocijas bei kiekvienoj situacijoj žino, ką atsakyti.

3. Neeikvoja energijos tiems dalykams, kurių negali kontroliuoti. Iš stiprių žmonių neišgirsi verkšlenimų dėl pamesto bagažo arba didelių spūsčių miesto centre. Jie koncentruojasi ties tuo, ką gali kontroliuoti. Supranta, jog neretai svarbiausia yra jų pačių požiūris bei nusistatymas.

4. Nevengia pokyčių. Priešingai – pokyčius vertina teigiamai bei bando būti lankstūs.

5. Nebando padaryti laimingais visų žmonių.  Stiprūs žmonės pastebi, jog neturi visą laiką linksminti bei guosti aplinkinius. Nebijo pasakyti „ne“ arba garsiai išreikšti savo nuomonę, kai to reikalauja situacija.

6. Nebijo rizikuoti.  Tačiau visada racionaliai apgalvoja visus privalumus bei trūkumus, taip pat bando nustatyti galimus nuostolius. Viską apskaičiuoja.

7. Nesijaučia blogai dėl kitų sėkmės. Priešingai – stiprūs žmonės džiaugiasi kitų pasiekimais bei laimėjimais. Nejaučia pavydo arba pralaimėjimo. Jie žino, jog laimėjimas eina poroje su sunkiais darbais, todėl yra pasiryžę sunkiai ir ilgai dirbti.

8. Gyvena dabartimi, bet ne praeitimi. Neeikvoja laiko galvodami apie praeitį bei apie tai, kas ir kaip galėtų nutikti. Vertiną praeitį ir sugeba konkrečiai įvardinti, kokia pamoką iš praeities atsinešė.

9. Nekartoja vis tų pačių klaidų. Jaučiasi atsakingi už savo elgesį, todėl mokosi iš savo klaidų.

10. Nepasiduoda po pirmos nesėkmės. Jie negalvoja, jog pralaimėjimas reiškia, jog turėtų pasiduoti. Priešingai – viską bando daryti iki to laiko, kol pavyks.

11. Nebijo vienatvės. Toleruoja vienatvę bei tylą. Nebijo savo jausmų bei minčių, sugeba padaryti, jog šis laikas būtų produktyvus.

12. Negalvoja, jog jiems priklauso visas pasaulis. Gimė ne tam, kad visi aplinkui jais rūpintųsi. Patys ieško jėgų iš savęs, savo vertybių bei sugebėjimų.

13. Nesitiki greitų rezultatų. Savo laiką investuoja į tai, ką moka daryti geriausiai bei supranta, jog tikri pokyčiai reikalauja laiko.

Parengė Sabina Adamovič



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *