Kodėl iššauna stiklainių su agurkais dangteliai

Vasara mūsų šeimoje būna gana karštas metas. Ypač šiuo laikotarpiu mėgstu konservuoti agurkus. Jie labai naudingi žiemą. Be to, naminiai konservai visada skanesni, natūralesni ir, žinoma, pigesni už pirktus parduotuvėje.

Tikriausiai kiekvienai šeimininkei bent kartą yra tekę atrasti nušokusius agurkų stiklainių dangtelius ar rasti drumstą sūrymą. Ką galite padaryti, kad tokie vertingi konservai išliktų sveiki? Šiame straipsnyje papasakosime, kaip išlaikyti agurkus puikios būklės daugelį mėnesių, ir sužinosite, kaip tinkamai konservuoti didelius agurkus.

KODĖL IŠŠAUNA AGURKŲ STIKLAINIŲ DANGTELIAI?

Klaidos ruošiant dangtelius ir stiklainius

Sterilizavimas yra svarbiausias konservavimo proceso etapas! Kiekviena namų šeimininkė turi savo išbandytus apdorojimo būdus. Pavyzdžiui, mano mama sterilizuodama kiekvieną stiklainį uždengia dangteliu, kad karšti garai sunaikintų visus mikrobus. Kiti prieš naudodami dangtelius kaitina juos atskirai 10 minučių.

Jei rūsyje pamatysite nukritusį nuo stiklainio dangtelį, vadinasi, sterilizacijos proceso metu buvo padaryta klaidų. Ant stiklainio ar dangtelio paviršiaus liko mikrobų, kurie dauginosi, agurkai fermentavosi, išsiskyrė dujos, dangtelis išsipūtė ar įvyko stiklainio trūkimas

Recepto klaidos

Dažnai gamindama maistą tam tikrų ingredientų pridedu iš akies. Tačiau konservuojant toks principas neįmanomas – viskas turi būti dedama pagal tikslų receptą. Tai ypač svarbu kalbant apie druską ir cukrų. Jei įdėsite mažiau nei reikia, stiklainiai vargu ar išliks iki žiemos.

Nepamirškite, kad agurkai iš esmės yra saldūs, todėl įpilkite pakankamai daug acto, kad stiklainiuose nesivystytų mikroorganizmai. Beje, mano kaimynai į agurkų sūrymą taip pat deda aspirino (acetilsalicilo rūgšties) kaip konservanto. Galbūt, išbandysiu ir šį būdą, bet kol kas man užtenka paprasto obuolių acto.

Maisto gaminimo technologiniai pažeidimai

Tai dar viena priežastis, dėl kurios stiklainių dangteliai išsipučia. Štai galimos priežastys:

· Blogai nuplauti ingredientai (daržovės, krienų lapai, krapai, serbentų lapai ir pan.);

· Naudojami tik šviežiam vartojimui tinkamos agurkų veislės agurkai;

· Į stiklainius sudėjote įtrūkusias arba sugedusias daržoves.

Į stiklainį pateko oro

Kai mama mane mokė konservavimo, ji visada primindavo, kad sūrymą reikia pilti iki pat viršaus. Tokiu būdu stiklainyje nebus oro, todėl jame nebus terpės daugintis įvairioms bakterijoms.

Ar kada nors teko susidurti su situacija, kai pamiršote nuimti agurkų derlių vieną ar dvi dienas ir jie peraugo? Net ir tada galite juos konservuoti. Kadangi daržovių viduje jau yra susidariusi tuštuma, kurioje gali kauptis oras, aš tokius agurkus pamerkiu vienai dienai į šaltą vandenį ir tik tada sudedu į stiklainius.

Saugojimo proceso klaidos

Dažnai šeimininkės daro didelę klaidą – iš karto po uždarymo stiklainius nuneša į rūsį. Dėl staigios temperatūros kaitos sutrumpėja konservų galiojimo laikas. Kad pasterizacijos procesas būtų ilgesnis, karštus stiklainius reikia apversti dangteliu žemyn, apvynioti rankšluosčiu arba šiltu audiniu ir palikti ant stalo 24 valandoms. Taip agurkai pamažu natūraliai atvės. Tik tada stiklainius galima atversti atgal ir nunešti į rūsį.

Taigi klausimas, kodėl iššauna konservų stiklainių dangteliai, išspręstas! Dabar atėjo laikas imtis esminių dalykų. Jei žiemai konservuosite agurkus, laikydamiesi tinkamo recepto ir technologijos, tikrai turėsite gardų rezultatą, kuris ilgai išsilaikys jūsų rūsyje.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *