Kodėl kai kurie žmonės yra tikri narcizai ir kaip su jais elgtis?

Narcizo įvaizdis leidžia kitiems pamatyti, koks arogantiškas yra žmogus. Dažniausiai tokie žmonės naudoja kitus ir jais manipuliuoja, kad pasiektų savo tikslą. Bet koks šis žmogus yra moksliškai? Išsiaiškinkime tai kartu.

Kodėl žmonės tampa narcizais?

Narcisizmo esmė yra narcisistinė trauma, kurią beveik visi žmonės tam tikru mastu patiria vaikystėje. Priklausomai nuo to, kokia gili trauma ir kaip su ja susidorojame (arba nesusidorojame), išsiugdome ryškių narcistinių bruožų, arba ne.

Kaip padaroma tokia trauma? Tai vyksta pagal tokią schemą: tėvai, išsigandę spontaniškų natūralių vaiko apraiškų (pavyzdžiui, atvirai pareiškiamas noras dainuoti ir šokti, užuot lankius plaukimą), primeta jam tam tikrą vaidmenį. Atrodo, kad jie sako, kad negalime būti tokie, kokie esame. Taip iš tikrųjų tėvai atmeta tikrąją vaiko prigimtį, o vaikas priverstas prisitaikyti prie tėvų poreikių. Taip atsiranda narcisistinė trauma: vaikas negali būti savimi. Dėl to vaikas niekada nepažįsta tikrojo savęs.

Kodėl tai blogai?

Problema yra ta, kad žmogus, patyręs gilų narcistinį sužalojimą, netenka natūralios energijos, jis tiesiog neturi iš kur jos pasisemti. Jis nuolat bando pateisinti savo įvaizdį, kuris iš tikrųjų nėra jo sugalvotas. Antroji problema yra ta, kad narcizas pradeda naudoti žmones taip, kaip jie naudojo jį. Jis elgiasi žiauriai, ignoruoja kitų žmonių jausmus ir primeta artimiesiems vaidmenis, kurie yra skirti tarnauti jam, narcizui. Toks vaikas tampa suaugusiu žmogumi, kuris naudojasi kitais. Dažnai narcizų aukomis tampa ir kiti narcizai, kurie, skirtingai nei jų tironas, neišsiugdė drąsos elgtis su žmonėmis taip, kaip su juo elgėsi jo tėvai.

Kova su tokiomis traumomis reikalauja gilaus vidinio darbo. Svarbu suprasti, ko atsisakėme vaikystėje, atpažinti gyvenimo, kurį gyvename, dirbtinumą ir sugalvoti planą, kaip grįžti prie tikrojo savęs.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *