Mes nepatinkame žmonėms dėl tūkstančių įvairiausių priežasčių, erzinančių dalykų sąrašas kiekvieno asmens skirtingas. Tiesa, yra tokių įpročių, kurie erzina praktiškai visus
Jūsų dėmesiui – 20 priežasčių, dėl kurių galite nepatikti pažįstamiems, ir patarimai, kaip tai ištaisyti.
1. Per dažnai sakote „aš“.
Yra žmonių, kurie kiekvieną repliką pradeda žodžiu „aš“ arba „o aš“… Kuo dažniau vartojate šį asmeninį įvardį, tuo labiau aplinkiniams susidaro įspūdis, kad esate egoistas ir pernelyg susireikšminate. Jus ima laikyti išsišokėliu, pasipūtėliu. Pasistenkite rečiau kartoti „aš, aš, aš“, tai įtikins pašnekovus, kad juos gerbiate ir nelaikote savęs geresniu už kitus.
2. Nuolat pertraukiate pašnekovą.
Mokėjimas išklausyti pašnekovą – retas talentas, nedaugelis jį turi. Viena, kai klausydamasis kažkieno monologo, skrajojate padebesiais (nors tai irgi nėra gerai), kas kita, kai nuolat pertraukiate pašnekovą. Toks jūsų elgesys rodo ne tai, kad aktyviai dalyvaujate pokalbyje, o tai, kad esate neišauklėtas žmogus ir skubate išsakyti savo (ne visada kompetentingą) nuomonę arba kad pokalbio tema jūsų absoliučiai nedomina. Išmokite rasti savyje jėgų išklausyti pašnekovo replikas ir tik paskui pateikite savo komentarą ar keiskite pokalbio temą.
3. Ne iš karto atsakote į elektroninius laiškus, neperskambinate, jei praleidote skambutį.
Pagal dalykinio ir draugiško bendravimo etiką, reikėtų operatyviai reaguoti į gautą pranešim. Jei ignoruojate laiškus ir skambučius, vadinasi, negerbiate tų, su kuriais bendraujate. Be to, toks elgesys skatina pažįstamus galvoti, kad jie apskritai jums nerūpi. Neverskite aplinkinių laukti. Visada galima rasti pora minučių ir atsakyti į elektroninį laišką ar skambutį, o jei atsakyti reikia daugiau laiko, nei turite, galima parašyti, kad atsakysite ar perskambinsite vėliau.
4. Pervertinate savo privalumus ir pergales.
Pagyros erzina net tada, kai iš principo turite moralinę teisę girtis, o kai giriatės be pagrindo, tai dvigubai erzina. Melagingas kuklumas irgi ne visada gerai, bet nors nenuteikia prieš jus aplinkinių. Išmokite kalbėti apie savo pergales ir pasiekimus ramiai, jausdami savo vertę – būtent tai kelia pagarbą, neprovokuoja negatyvo ir pavydo.
5. Per tyliai kalbate.
Jei aplinkiniams reikia įsitempti, kad suprastų, ką murmate, jie neišgirsta nė pusės jūsų replikų, taigi pokalbis netenka prasmės, jūsų pašnekovui ima skaudėti galvą, jis pajunta jums susierzinimą. Išmokite kalbėti taip, kad žmonėms nereikėtų nuolat prašyti pakartoti, ką sakėte. Kuo aiškiau kalbate, tuo daugiau šansų, kad jus išgirs ir supras teisingai.
6. Per garsiai kalbate.
Per garsus balsas ne ką geriau už tylų balsą. Jis skamba pernelyg iššaukiamai, sukelia galvos skausmą, jūs atrodote neišauklėtas, savimyla. Nereikia stengtis labai garsiai kalbėti, tai nepadės kalbėti įtikinamiau, o jūsų replikos netaps svaresnės.
7. Nežiūrite pašnekovui į akis.
Jei pokalbio metu jūsų akys klaidžioja visur, o pašnekovui į akis nežiūrite, susidaro įspūdis, kad norite žmogų apgauti, trumpai tariant – meluojate. Žinoma, nereikia nuolat hipnotizuoti pašnekovo. Žvelkite tiesiai į akis tik svarbiausiomis pokalbio akimirkomis, bet nenukreipkite akių nuo veido, tada įtikinsite, kad pokalbio tema ir pats žmogus jums svarbūs.
8. Per gausiai kvėpinatės.
Labai stiprus kvapas daugeliui nepatinka, tik dėl įvairių priežasčių. Vieni jautriai reaguoja į stiprius kvapus, kitiems nepatinka konkrečios natos, pvz., vanilės ar muskuso, į tai reikia atsižvelgti. Apskritai kvepalų šleifas – neskoninga, kvepalai – asmeniškas dalykas, juos turi jausti tik tas, kuris kvėpinasi, ir tie, kam leidžiama įeiti į intymią zoną. Taigi neverta per daug prisikvėpinti, kai einate į viešą vietą, ypač į darbą ar kultūrinį renginį.
9. Esate pasipūtęs.
Net jei jaučiatės pranašesnis už kažką, aiškus to demonstravimas nepadarys jums garbės. Pasipūtimas erzina, žmonės vengia bendrauti su pasipūtėliu. Kam malonu, kai į jį žiūri kaip į visišką nevykėlį? Išmokite bendrauti su aplinkiniais kaip lygus su lygiais, juk kiekvienas turi daugybę puikių savybių, kurių neturite jūs.
10. Nesilaikote žodžio.
Pažadėti ir nesilaikyti žodžio pavyksta pora kartų. Paskui tie, kuriems prižadėjote aukso kalnus, nustoja jumis pasitikėti. Netenkate pasitikėjimo, jums nebenori patikėti paslapčių, o jūsų prašymus ignoruoja. Taigi prieš žadėdami, gerai pagalvokite, ar tikrai gebėsite įvykdyti pažadą. Geriau iš karto sąžiningai atsisakyti, nei paskui nuvilti žmogų.