Labai dažnai narcizų santykiai su partneriais laikosi būtent dėl to, kad partneriai labai ilgai jais tiki. Tiki nežiūrint į nieką. Tiki ir viską gelbsti iš paskutiniųjų jėgų. Jie negali susitaikyti ir suvokti, kad tai nėra susiję su jais.
Tiesiog narcizas toks yra, toks yra šios asmenybės ypatumas. Narcizas gyvena savo režime, savo uždarame rate. Nauji favoritai ir išrinktieji taip pat bus apibrėžti pagal liniją: „Idealizavimas-įvertinimas-neįvertinimas-atsikratymas“.
Nuo jų pastangų ir investicijų priklausys labai nedaug. Tiesiog narcizas kitaip negali.
Jei patys supratote, koks žmogus buvo ar lieka šalia jūsų, jei ne kartą bandėte diskutuoti, kalbėtis, ką nors keisti, tačiau nesėkmingai, vadinasi, atėjo laikas sustoti.
Narcizui įprasta ir patogu taip gyventi. Jei žmogus norėtų pasikeisti, jis taip ir padarytų.
Deja, su narcizu beveik neįmanoma sukurti ilgalaikių, sąžiningų, darnių santykių. Galima netgi sakyti, kad santykiai su narcizu yra pasmerkti nuo pat pradžių.
Žinoma, kažkokie santykiai su narcizu gali užsimegzti. Tačiau jei turite tikslą sukurti visaverčius sveikus santykius, neįmanoma jų tikėtis iš narcizo.
Štai keli sąžiningi atsakymai, kodėl santykiai su narcizu yra pasmerkti nuo pat pradžių.
Narcizas savo partnerį traktuoja kaip išteklių
Ir nieko daugiau. Funkcionalus požiūris, įvertinimas, ar žmogus tinka ir ką jis gali duoti. Ir kalba eina ne apie empatiją, šilumą ir palaikymą.
Narcizas nesugeba mylėti kaip suaugęs, subrendęs žmogus
Žinoma, demonstracinėje versijoje jis gali jums pasakoti ir pažadėti bet ką. Tačiau realiame gyvenime greitai susidursite su abejingumu, egoizmu, tiesioginio bendravimo vengimu. Visada ir visada tai bus jūsų kaltė.
Narcizas santykiuose gyvena ne su realiu žmogumi, o su savo sugalvotu įvaizdžiu
Narcizas kuria santykius su įsivaizduojamu subjektu. Nusipiešia sau galvoje tam tikrą vaizdinį, kurį įsivaizduoja kaip idealius santykius. Kai tik narcizas susiduria su faktu, kad realus žmogus yra kitoks, jis tuojau pat nusivilia sužlugusiu idealu ir pradeda gadinti partneriui gyvenimą.
Narcizas nėra pasirengęs tikram artumui
Artumas – tai priimti skirtingas savo puses, įskaitant silpnybes. Artumas labai glaudžiai susijęs su pažeidžiamumu, kai galite parodyti savo skirtingas puses ir artimo žmogaus reakcija į tai.
Tuo tarpu narcizas patogiai jaučiasi savo išgalvoto įvaizdžio kiaute. Vos tik atsiranda bent menkiausia užuomina apie artumą, narcizas reaguoja į tai kaip į grėsmę.
Narcizas vengs atsakomybės bet kokiomis priemonėmis
Narcizui nenaudinga prisiimti atsakomybę už santykius. Narcizas nenori žaisti pagal taisykles ir būti kažkam skolingas. Vadinasi, jis pakankamai greitai tos atsakomybės atsikratys, suvers ją kam nors kitam.
Narcizas nėra pasirengęs balansui ir lygiaverčiams mainams
Narcizas gyvena laikydamasis vaikiškai egoistiškos ir vartotojiškos pozicijos. Jis nori imti kiek galima daugiau ir duoti kiek galima mažiau
Sveikos santykių sistemos, vadovaujantis tokiu principu, sukurti neįmanoma.
Narcizas visą gyvenimą ieško nepasiekiamo idealo
Narcizas siekia besąlygiškos meilės, besąlygiško pripažinimo. Visa tai jame dera su infantiliai grandioziniu troškimu užimti kokią nors privilegijuotą padėtį. O tai absoliučiai nesuderinama su partneryste ir normaliais sveikais santykiais.
Beprasmiška investuoti į tai, kas niekada netaps sveika. Geriau priimti narcizo specifiką ir patiems nuspręsti, ar jums pakeliui su tokiu žmogumi, ar ne.