Kodėl vyrai pasirengę būti su viena, o su kita būti kategoriškai atsisako

Atsakymas iš esmės yra labai paprastas ir akivaizdus. Ir išgirdau aš šį atsakymą iš savo mamos. Kai viena jos draugė pergyveno, kodėl jos niekas neima į žmonas, mama atsakė: “Todėl, kad žmona yra talkininkė, o ne našta. O kokia iš tavęs talkininkė? Štai niekas ir neima. Kuriems galams kokiam nors žmogui papildoma našta gyvenime?”

Stulbinanti ir nelabai maloni tiesa, tačiau ką daryti? Toks gyvenimas.

Tai kodėl gi vyrai renkasi vienas moteris ir nekreipia dėmesio į kitas? Dvi paprastos taisyklės, ir abi – svarbiausios.

Mamos apibūdinimas buvo labai teisingas. Po palyginus trumpo laikotarpio, kai vietoje smegenų žmogų valdo hormonai ir paaugliški kompleksai, normalus vyras staiga supranta, kad moterų jam nereikia. Ne tai, kad visiškai nereikia – tiesiog jos nėra svarbiausias jo gyvenimo tikslas. Kad sukurti grandiozinį projektą, nugalėti varžybose ar tapti generaliniu direktoriumi kur kas įdomiau nei tiesiog pritraukti gražuolės dėmesį. Be to, jo pasiekimai galiausiai padarys tai pačiai gražuolei nepalyginamai didesnį įspūdį nei visokios ten gėlės ir kita romantika.

Tam tikru momentu vyras suvokia, kad pasisekimą gyvenime lemia anaiptol ne kojų grakštumas ir ne skani sriuba, nors tai gali puikiai tą sėkmę papildyti, savaime aišku. Kad renkantis tarp protingos knygos ir nelabai suprantamos ir nežinia ko norinčios moters, kur kas paprasčiau ir taupiau pasirinkti knygą. Kad iš esmės galima netgi be sekso gyventi, o štai be pinigų, draugų ar mėgstamo užsiėmimo – niekaip.

Pastovus poreikis jausti moters palaikymą, moters pritarimą – silpno vyro požymis. Bobišius daugeliu atvejų yra bailys – kaip tik dėl to ir įrodinėja kiekvieną dieną sau pačiam ir aplinkiniams, kad yra vyrukas ohoho! O štai normaliam vyrui moteris, kaipo tokia, pasikartosiu, ne taip labai ir reikalinga. Ir apskritai frazę “tu man reikalinga” taria daugiausiai priklausomybe sergantys vyriškos lyties atstovai. Ir reikalinga, kaip jau turbūt susiprotėjote, jam ne jūs kaip moteris, o kaip mama.

Geriau, žinoma, kai moterys yra, tačiau svarbiausi vyro gyvenimo uždaviniai – visiškai kitoje sferoje. Ne dėl to, kad moterys būtų kažkuo blogesnės už vyrus, kvailesnės, silpnesnės. Tiesiog taip sutvarkytas pasaulis. Be to, gausūs stebėjimai ir faktai patvirtina atvirkštinį faktą: kai tik moteris nustoja kvaršinti sau galvą vyrų medžiokle, pergyvenimais dėl vyrų dėmesio stokos ir pagaliau pradeda užsiimti pati savimi, kaip taisyklė visos jos asmeninio gyvenimo problemos labai greitai išsisprendžia. Truputis grožio ir šiek tiek sveiko proto – šito visiškai pakanka teisingam gyvenimo būdui.

Dėl to pirmoji svarbi taisyklė – netrukdykite vyrui užsiimti savo reikalais, o dar geriau – tapkite jo talkininke. Nebūkite jam našta. Ir visiškai nebūtina būti trenere jo mėgstamoje sporto šakoje ar buhaltere jo firmoje. Kur kas svarbiau ir naudingiau, kaip rodo praktika, įkvėpti ir palaikyti. Kaip išsireiškė viena rašytoja, teisinga moteris išlydi vyrą į darbą kaip į karą, ir pasitinka iš darbo kaip iš karo, o likusį laiką nekreipia į jį jokio dėmesio.

Antroji taisyklė, kaip neatrodytų keista, pirmai prieštarauja: būkite savimi. Įsijungusi į svetimus reikalus, neištirpkite juose. Nebandykite žaisti su vyru kokių nors žaidimų. Be to, kad tokie žaidimai labai vargina, jie dar ir neduoda ilgalaikio efekto. Tiksliau taip: su visais tais žaidimais, prisitaikymu, principais “taip reikia” ir “taip priimta”, su dirbtinai sukurta įtampa ir išsigalvotais jausmais galima gyventi pakankamai ilgai, tačiau tik su vyrais, kurie patys save apgaudinėja ir patys savęs nesupranta.

Grubiai kalbant, alkoholikas niekada nepaliks savo priklausomybe nuo gelbėjimo jau spėjusios susirgti gelbėtojos, o bobišius nė už ką nemes tos, kuri “nutarė nieko nepastebėti”. Ir apskritai santuoka, atsidūrusi ant skyrybų ribos, yra pati tvirčiausia, o stabilesnio dalyko už abejingumą nerasime visame pasaulyje.

Bet jeigu nutarsite prisitaikyti išduodamos pačią save, adekvatus vyras iškart pajus įtampą arba manipuliaciją ir visiškai natūraliai nutars pasišalinti iš nepatogių jam santykių, geruoju visa tai nesibaigs, kadangi normalus žmogus, nepriklausomai nuo lyties, atskiria, kurie santykiai – gilūs, o kurie – funkcionalūs. Žmogui reikalingas žmogus, o socialinio vaidmens atlikėją (meilužė, guodėja, partnerė buityje, rūpinimosi objektas ir t.t.) nesudėtinga pakeisti kita “aktore”. Tame tarpe ir vaidinančią žmonos vaidmenį. Nesikeičia ir amžina yra tik tai, kas tikra.

Tiesa, už tikrumą ir autentiškumą teks mokėti nestabilumu: gyvi žmonės, gyvi santykiai, viskas, kas gyva – vystosi, plėtojasi, nestovi vietoje. Tačiau tai – nedidelė kaina. Nes be šanso ne šiaip ilgą laiką būti drauge, jūs gausite galimybę gyventi, o ne būti. Gyventi su mylimu žmogumi, o ne šiaip daugiau ar mažiau sėkmingai “sąveikauti”.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *