Kodėl vyrai renkasi paprastas moteris?

Pirmiausia turime išsiaiškinti, kas yra „paprasta” moteris, ir ką reiškia „renkasi“.

Pavyzdžiui, galime daryti prielaidą, kad kalbame apie moterį be išsilavinimo, tačiau atitinkančią konkretaus vyro pasaulėžiūrą. Vertėtų nepamiršti, kad santykiuose yra ypatingai svarbus abipusis supratimas. Psichologas Andrejus Kaškarovas teigia, kad tai – būtina kiekvienų santykių sąlyga.

Vis dėlto, ne visi vyrai, ypač pasaulietiški, renkasi „paprastas“ moteris.

Tipiško vyriško pasirinkimo priežastys susijusios su požiūriu į moterį ir jos vaidmenį šeimoje, kuri yra šimtmečius įsišaknijusi vyriškoje sąmonėje: tą galime patvirtinti ir perskaitę Bibliją, kurioje rašoma, kad moteris buvo sukurta iš Adomo šonkaulio.

Kad ir kokius argumentus besakytų stiprus vyras (medicininiu požiūriu – sąlyginai sveikas, normalios fizinės formos ir nesutrikusio intelekto), kad ir kokius komplimentus jis sakytų moteriai, jis tikisi, kad jo vaidmuo santykiuose bus pakankamai reikšmingas. Vyras tikisi, kad jis galės apginti savo išrinktąją nuo tykančių pavojų ir gyvenimo kelyje pasitaikančių negandų.

Vyro užduotis – apginti moterį ir ja rūpintis, o moters – klausyti vyro ir jį gerbti.

Būtent tai galima vadinti „tradiciniu santykių modeliu“.  Abu partneriai gali patenkinti pagrindinius vienas kito poreikius. Vyras sulaukia pripažinimo, o  moteris jaučiasi saugi. Žinoma, toks santykių modelis sulaukia labai prieštaringų įvertinimų. Kiekviena nuomonė apie santykius yra subjektyvi.

Įsimylėjęs vyras, apakintas aistros, gali „nežinoti“, ko tiksliai nori. Vis dėlto,  jis aiškiai žino, ko nenori. Jo galvoje yra įsišaknijusi mintis apie moters vaidmenį šeimoje, todėl jis nori dominuoti. Jam visai nesvarbu,  kad moteris sėkmingai kopia karjeros laiptais ir uždirba daug pinigų, bet jis nori būti už ją viršesnis.

Jei vyras turi paklusti moteriai, jis jaučiasi labai nejaukiai. Būtent todėl jis gali nebesistengti aprūpinti šeimą, gali būti neištikimas ar panirti į alkoholizmo liūną.

Net ir tokie vyrai, kurių tikrai negalėtume vadinti atletiškais,  gali turėti stiprią dvasią ir aukštą intelektą. Visai nesvarbu, koks yra vyro ūgis, ir kokie yra jo fiziniai duomenys, bet kokiu atveju jis trokšta dominuoti. Tai yra įgimta.

Vyrus gąsdina ne tai, kad jų partnerės yra už juos protingesnės. Daug didesnę baimę jiems kelia tai, kad moteris gali būti neištikima (ypatingai tada, jei ji yra tikrai patraukli). Nors trumpalaikiams romanams vyrai iš tiesų mieliau renkasi gražuoles, tačiau ilgalaikiams santykiams jie nori rinktis kuo paprastesnes moteris.

Daugumai vyrų nepatinka, kai moterys su jais ginčijasi ar naudoja „gudrius“ (kaip mano pačios moterys) metodus.

Vyrai mano, kad kuo „paprastesnė“ bus moteris, tuo paprasčiau jiems bus dominuoti. Vis dėlto, kartais jie suklysta. Net ir „paprasta“ moteris nebūtinai bus drovi, rami ir linkusi nusileisti. Kartais nutinka visai kitaip nei vyrai tikisi.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *