kokius prietaisus reikia išjungti iš rozetės

Kokius prietaisus būtina išjungti iš rozetės: ekspertė nurodė 5 pavojingus scenarijus

Tam tikromis aplinkybėmis elektros prietaisų neišjungimas iš elektros lizdo gali būti gana rizikingas. Kalbama ne tik apie tai, kad bus veltui eikvojama elektros energija. Būna situacijų, kai palikti be priežiūros įjungti elektros prietaisai gali sukelti gaisrą, rašo bhg.

Penki atvejai, kai prietaiso išjungimas iš elektros lizdo yra svarbus

1. Jei tai smulkūs buitiniai prietaisai

Pirma, sutaupysite elektros energijos sąskaitą, jei smulkius prietaisus išjungsite kiekvieną kartą, kai baigsite juos naudoti.

„Tam tikrus prietaisus, pavyzdžiui, šildytuvus, plaukų džiovintuvus, tosterius, kavos virimo aparatus, gruzdintuvus, maišytuvus, visada reikia atjungti nuo elektros tinklo, kai jie nenaudojami“, – paaiškino Samantha Walsh iš „Sears Home Services”.

Pasak jos, tai sumažina tikimybę, kad vienas iš šių prietaisų sukels gaisrą, taip pat sumažins suvartojamos energijos kiekį.

Prietaisus, kurie turi miego režimą, pavyzdžiui, televizoriai, kompiuteriai, monitoriai, paprastai galima palikti įjungtus, nes šiame režime jie sunaudoja mažiau energijos.

„Didelius prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvą, viryklę, skalbimo mašiną ir džiovyklę, galima saugiai palikti įjungtus. Tačiau jei turite vaikų ar naminių gyvūnų, patartina naudoti blokavimo funkciją, kad išvengtumėte atsitiktinio įjungimo“, – pažymėjo S. Walsh.

2. Valant prietaisus

Išjungti potencialiai pavojingus prietaisus, pavyzdžiui, maišytuvus ir skrudintuvus, valymo metu gali atrodyti savaime suprantama. Tačiau kai kurie gali pamiršti, kad prieš pradedant valyti juos reikia visiškai atjungti nuo elektros tinklo (o ne tik išjungti mygtuku).

Tokius prietaisus kaip šaldytuvas ar indaplovė valymo metu išjungti nebūtina.

3. Kai išeinate iš namų ilgesniam laikui

Jei ruošiatės išvykti atostogų, išjunkite elektros prietaisus iš rozetės. Tai daroma ne tik dėl energijos taupymo, bet ir siekiant išvengti gaisro, kuris gali kilti jūsų nesant namuose. Net kasdien naudojamus prietaisus, kuriuos paprastai paliekate įjungtus, pvz., skrudintuvą ar kavos viryklę, reikia išjungti iš elektros lizdo, jei išeinate iš namų ilgiau nei vienai dienai.

„Šaldytuvą ir šaldiklį saugu palikti prijungtus prie elektros tinklo, kad maistas nesugestų, o centrinio šildymo ar vėsinimo sistema gali veikti sumažintu režimu, kad apsaugotų jūsų namus nuo temperatūros sukeltų pažeidimų“, – sakė Walsh.

Jei išvykstate iš namų ilgesniam laikui – ilgiau nei mėnesiui, šaldytuvą ir šaldiklį reikia ištuštinti ir atjungti nuo elektros tinklo. Taip pat verta išjungti skalbimo ir džiovinimo mašinas, mikrobangų krosnelę ir netgi orkaitę.

4. Per audrą

Jei žinote, kad bus audra, išjunkite elektros prietaisus dar prieš jai prasidedant. Žaibas gali sukelti įtampos šuolius, kurie gali sugadinti jūsų elektros prietaisus, sukelti gaisrą ir elektros smūgį.

5. Jei prietaisas skleidžia šilumą

Elektriniai kilimai, šildytuvai, lygintuvai, plaukų džiovintuvai, garbanotuvai ar tiesintuvai turi būti visiškai atjungti nuo elektros tinklo po kiekvieno naudojimo.

„Šie prietaisai dažnai turi kaitinimo elementus, kurie laikui bėgant gali užsifiksuoti arba atsitiktinai įsijungti, o tai gali sukelti perkaitimą ir potencialiai sukelti gaisrą“, – įspėjo Walsh.

Šiuos prietaisus reikia išjungti iš elektros lizdo kiekvieną kartą, kai juos paliekate be priežiūros. Tai ypač svarbu, jei namuose yra naminių gyvūnų ar mažų vaikų.

„Vaikai iš prigimties yra smalsūs ir linkę žaisti su mygtukais ar jungikliais, o tai gali sukelti nelaimingus atsitikimus, jei šie prietaisai paliekami įjungti ir pasiekiami“, – pažymėjo U. Walsh.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *