Kuriems žmonėms petražolių vartojimas gali būti naudingas, o kurie turėtų jų vengti?

Petražolių nauda ir žala jau buvo plačiai ištirta. Ekspertai teigia, kad jos turi daug daugiau vertingų savybių nei trūkumų.

Visų pirma jų vertė slypi unikalioje jų sudėtyje.

Petražolių sudėtis ir kaloringumas

Petražolės yra unikalus produktas, kuriame yra visi būtini komponentai. Šiame augale gausu B, A, PP ir E vitaminų.

Lapuose taip pat yra daug geležies, fosforo ir magnio. Lapiniai žalumynai vertingi, nes jie gali sustiprinti organizmą. Gydytojai taip pat teigia, kad petražolės puikiai apsaugo nuo kenksmingų bakterijų.

Petražolėse gausu organinių rūgščių, augalinių skaidulų ir eterinių aliejų. Jų lapuose vitamino C yra daug daugiau nei citrinoje. Taip pat yra daug eterinių aliejų, kurie pagerina maisto skonį.

Kuo naudingos petražolės?

Šis augalas laikomas naudingu ir vertingu. Pagrindinės teigiamos petražolių savybės:

1. Reguliarus petražolių vartojimas padeda stiprinti imuninę sistemą ir gerina regėjimą.

2. Petražolės veikia kaip puikus antiseptikas ir neleidžia bakterijoms daugintis organizme.

3. Jų eteriniai aliejai padeda atsikratyti tirštomis seilėmis.

4. Petražolės yra puiki priemonė prieš gripą šaltuoju metų laiku.

5. Šis augalas pagerina medžiagų apykaitos procesų organizme reguliavimą. Dėl to galima atsikratyti papildomų kilogramų.

6. Specialistai teigia, kad petražolės normalizuoja miegą ir pagreitina nervų sistemos atsistatymą.

7. Petražolės gali būti naudojamos skausmui malšinti. Jos taip pat gali būti naudojamas kaip pagalbinė priemonė šlapimo takų ligoms gydyti.

Tai pagrindiniai petražolių privalumai. Žmonės jau seniai žino apie šio augalo naudą.

Tačiau tik šiuolaikiniai tyrimai įrodė petražolių veiksmingumą. Reguliarus naudojimas gali padėti atsikratyti daugelio sveikatos problemų.

Galima petražolių žala

Ne visi gali valgyti petražoles, todėl iš pradžių reikėtų sužinoti kontraindikacijas. Nerekomenduojama jų vartoti žmonėms, turintiems šlapimo pūslės problemų. Taip yra todėl, kad jos pasižymi stipriu diuretiniu poveikiu.

Sveikiems žmonėms petražolės taip pat gali būti laikomos kenksmingomis, jei jos augintos netinkamomis sąlygomis. Specialistai pataria nevalgyti petražolių, kurios augo netoli kelio važiuojamosios dalies. Geriau auginti patiems, kad nekiltų problemų.

Naudojimas medicinoje

Petražolių unikalios gydomosios savybės žinomos jau seniai. Šis augalas aktyviai naudojamas medicinoje. Iš petražolių ruošiami nuovirai ir užpilai. Petražolių šaknys puikiai tinka įvairiems preparatams gaminti, todėl gali būti vartojamos kepenų ir tulžies pūslės veiklai normalizuoti.

Kai kurie užpilai mažina uždegimą ir malšina pilvo negalavimus. Petražolių sultys padeda stiprinti kraujagysles.

Petražolės laikomos vienu vertingiausių sveikatai maisto produktų. Jos turėtų būti ant kiekvieno stalo, nes jose yra daug organizmui naudingų komponentų. Petražolės taip pat aktyviai naudojamos išoriškai, tinktūrų pavidalu.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *