Labiausiai paplitę blogi įpročiai, kurie sulėtina medžiagų apykaitą

Kas yra metabolizmas ir kaip jis veikia? Paprastai sakant, metabolizmas yra procesas, kurio metu mūsų kūnas kalorijas iš maisto ir gėrimų, kuriuos esame suvartoję, paverčia energija. Metabolizmas yra tiesiogiai susijęs su kūno svoriu, nes kūnas naudoja energiją visą laiką, net kai žmogus ilsisi. Energija reikalinga pagrindinėms gyvybinėms funkcijoms, tokioms kaip kvėpavimas, kraujotaka ir temperatūros reguliavimas, palaikyti. Yra toks dalykas kaip bazinis metabolizmo greitis, kuris yra stabilus ir kurį lemia dalykai, nepriklausantys nuo mūsų kontrolės, tačiau yra daugybė veiksnių, kurie sulėtina medžiagų apykaitą.

Kitas veiksnys, turintis įtakos medžiagų apykaitos greičiui, yra fizinis aktyvumas. Turbūt neturėtumėte priminti, kad kuo aktyviau judame, tuo daugiau kalorijų sudeginame. Miegas taip pat yra vienas iš veiksnių, turinčių įtakos medžiagų apykaitai ir svoriui. Kai žmogus miega, jo metu deginamos kalorijos kalorijos, bet kas nutinka, kai negalime užmigti?

Dėl miego trūkumo galite priaugti svorio. Be to, tai tikrai sulėtina medžiagų apykaitą.

Jei retkarčiais jums trūksta miego, greičiausiai tai nepakenks medžiagų apykaitai ir sveikatai apskritai. Tačiau jei jūs nemiegate ar mažai miegate reguliariai, tai gali pabloginti jūsų medžiagų apykaitą ir sunaikinti jūsų svorio metimo pastangas. Kodėl taip nutinka?

1. Mažai miegate – turite mažai energijos

Mankšta ir aktyvumas apskritai yra tai, kas padeda sudeginti kalorijas ir atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Kai jūs nepakankamai miegate, jūs neturite energijos ir motyvacijos judėti bei užsiimti sportu.

2. Pusiau miegančios smegenys nesugeba valdyti situacijos

Kai žmogui neleidžiama normaliai pailsėti miego metu, jo būklė yra gana panaši į apgirtusio asmens: savikontrolės lygis žymiai sumažėja. Nepakankamai pailsėjęs, jis linksta gauti jau paruoštus dalykus, pavyzdžiui, greitą maistą, dėl kurio priauga svorio. Pavargusios smegenys linkusios rinktis greitą malonumą. Žmogus nenori užsiimti jokia papildoma veikla.

3. Sumažėja hormonų, atsakingų už svorį, lygis

Miego trukmė turėtų būti pakankama (norma suaugusiesiems žmonėms yra nuo 7 iki 9 valandų), kad būtų išlaikyta hormonų, reguliuojančių medžiagų apykaitą, pusiausvyra. Tai apima kortizolį (streso hormoną), insuliną (padeda perdirbti cukrų), greliną ir leptiną (reguliuoja apetitą). Kai žmogus negauna pakankamai miego, jo kūnas pradeda kaupti daugiau riebalų, nebegali reguliuoti cukraus kiekio kraujyje ir jaučia alkį, kai jo tikrai nėra. Šis derinys yra svorio priaugimo receptas.

Kiti metabolizmą veikiantys veiksniai

Miegas yra tik vienas iš veiksnių, galinčių turėti įtakos medžiagų apykaitai. Kalorijų deginimo greitis taip pat priklauso nuo šių veiksnių:

1. Amžiaus. Greičiausia medžiagų apykaita tuomet, kai žmogus auga. Senstant metabolizmas pradeda lėtėti ir tai yra natūralus procesas.

2. Raumenų masės. Raumenų ir kūno riebalų santykis taip pat turi įtakos medžiagų apykaitai. Kadangi raumenys yra labiau aktyvus audinys, tai kuo daugiau jų turite, tuo daugiau kalorijų sudeginsite.

3. Lyties. Vyrų medžiagų apykaita greitesnė nei moterų.

4. Aktyvumo lygio. Jei sportuosite ar tiesiog daugiau judėsite, medžiagų apykaita bus greitesnė nei tada, kai esate neaktyvus.

5. Hormonų. Dėl kai kurių hormoninių sutrikimų, tokių kaip hipotireozė ir Kušingo sindromas, jūsų metabolizmas gali būti lėtesnis nei įprasta.

6. Preparatų ir priedų. Pavyzdžiui, kofeinas gali šiek tiek paspartinti medžiagų apykaitą. Kai kurie vaistai, įskaitant ir kai kuriuos antidepresantus, ją sulėtina.

7. Aplinkos temperatūros. Kai per karšta arba per šalta, kūnas išeikvoja papildomą energiją normaliai kūno temperatūrai palaikyti.

Kai kurių veiksnių, tokių kaip amžius, negalima pakeisti, tačiau tiesiog būdami mobilūs ir reguliariai mankštindamiesi, galite išlaikyti aukštą medžiagų apykaitos greitį. Būkite aktyvus!

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *