Laimi tas, kuris neskuba

Kažką daryti greitai, dar nereiškia, kad gerai. Dažnai, kad galėtume priimti geriau apgalvotą sprendimą, reikia paprasčiausiai sustoti ir atsikvėpti. Ir tokios pertraukos gali apsaugoti mus nuo daugybės neteisingų sprendimų.

Mes gyvename veržliame, nuolat skubančiame pasaulyje ir nevalingai paklūstam jo ritmui. Ilgi svarstymai mums neįprasti. Mes neturime laiko. Mes skubame. Verčiamės per galvas. Mes viską mėgstame daryti sparčiai ir laukti greito rezultato.

Deja, greitai nėra lygu gerai. Protingam sprendimui priimti reikia laiko. Ir tikrai verta sustoti, leisti sau viską nuodugniai pasverti. Jei paskubėsite – greičiau nebus, nes teks skirti nemažai laiko savo skubotai priimtiems, gerai neapgalvotiems sprendimams taisyti.

Patartina įsidėmėti 5 esminius momentus, kurie svarbūs priimant sprendimus.

1. Ženkite žingsnį atgal

Kai Alberto Einsteino paklausė, ką jis darytų, jeigu jam būtų duota viena valanda pasauliui išgelbėti, jis atsakė: „Aš sugaiščiau 55 minutes problemai nustatyti ir 5 minutes sprendimui priimti“.

Kai mes skubame, mums retai kada į galvą ateina geriausios mintys ir sprendimai. Paprastai jie aplanko mus, kai neskubėdami vaikštinėjame, kai mėgaujamės maudynėmis vonioje ar paprasčiausiai gulime išsitiesę ant sofos. Tai yra, kai mes būname ramūs ir atsipalaidavę. Tokioje būklėje smegenys veikia efektyviausiai.

2. Prisiimkite atsakomybę

Atsisakę pripažinti savo klaidas, mes darome dar didesnę klaidą. Pirmiausia todėl, kad tuo parodome savo silpnumą ir bailumą. Antra, kad neretai klaidas galima paversti mūsų sėkme.

Pateiksime dar vieną istorinį pavyzdį> Nobelio premijos laureatas seras Alexanderis Flemingas, išgarsėjęs kaip penicilino išradėjas, išvažiavo atostogauti, palikęs laboratorijoje bakterijų pavyzdį. Grįžęs pastebėjo, kad pavyzdys pasidengė pelėsiu. Užuot išmetęs tą purvą, Flemingas ištyrė jį ir nustatė, kad pelėsis turi priešnuodį nuo infekcijų. Tai įvyko 1926 metais. Šiandien tas pelėsis žinomas kaip penicilinas.

3. Pažvelkite į problemą iš visų pusių

Nugalėtojais tampa tie, kurie sugeba pamatyti visą problemos vaizdą. Todėl susidūrę su kokia nors problema, skirkite jai pakankamai laiko, kad pastebėtumėte visus jos pliusus ir minusus. Būtinai pasižymėkite juos ant popieriaus lapo. Ir tik paskui, atsižvelgę į visus galimas pasekmes, priimkite sprendimą.

4. Įsigilinkite į smulkmenas

Galvoti apie smulkmenas yra labai varginantis užsiėmimas, tačiau būtinas. Svarstant bet kokį reikalą, verta užsirašinėti kiekvieną kilusią idėją, kad ir kokia nereikšminga ji atrodytų iš pirmo žvilgsnio. Juk sėkmė kaip ir gyvenimas susideda iš smulkmenų.

Ir vėl pasitelkime istoriją. Pasaulinio viešbučių tinklo „Hilton“ įkūrėjo Konrado Hiltono žurnalistai paklausė, ką jis patartų pradedantiesiems verslininkams. Ilgokai pamąstęs, jis atsakė: „Nepamirškite tvarkingai ištiesinti užuolaidėlių vonioje“.

5. Mokykitės gyventi su neišsprendžiamais prieštaravimais

Gyvenime pasitaiko labai sudėtingų problemų, kurių neįmanoma išspręsti. Pavyzdžiui, dauguma konfliktų tarp sutuoktinių kyla dėl problemų, kurių iš tikrųjų neįmanoma ištaisyti. Tą nulemia vyrų ir moterų psichologiniai ypatumai. Todėl raktas į visavertę santuoką – tai sugebėjimas gyventi su šitais neišsprendžiamais prieštaravimais.

Tai galima padaryti susikoncentravus į tai, kas svarbiausia gyvenime. Vietoj banalaus susirūpinimo, kuris aptemdo mūsų gyvenimą (pavyzdžiui, „Kur mano raktai? Kojinės?“), reikia pradėti spręsti svarbesnius klausimus. Pavyzdžiu: „Koks mano tikslas?“ arba „Kokį pasaulį paliksiu po savęs?“



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *