Laimingų santykių komponentai

Klaidinga manyti, kad laimingų santykių rodiklis yra kivirčų ir konfliktų nebuvimas. Visaverčiai ir sėkmingi santykiai reiškia partnerių gebėjimą sumaniai spręsti kylančias problemas. O kalbant apie tarpusavio nesupratimą, konfliktus ir kivirčus – be šito neapsieina nė viena laiminga pora. Norite pakelti santykius į kitą lygį ir mėgautis gyvenimu su mylimu žmogumi? Tada susipažinkite su laimės receptu, kurį sudaro penki ingredientai.

Pamiršti? Ne, priimti!

Daugybė pseudopsichologų primygtinai rekomenduoja iš savo gyvenimo ištrinti visą praeitį, pamiršti ją kaip blogą sapną. Tačiau bėda ta, kad žmogaus atmintis – ne kompiuterio kietasis diskas, iš jos neįmanoma tiesiog imti ir ištrinti to, kas mums nepatinka ar sukelia skaudžius prisiminimus. Svarbiausia yra priimti savo praeitį, pasimokyti iš jos ir suvokti, kad būtent praeities įvykiai atvedė jus į šią konkrečią dabartį.

Anksčiau bardavotės su mylimu žmogumi, buvote nemandagūs vienas kitam, galbūt jis ar jūs turėjote praeitį, kuri jums nepatinka, tačiau to pakeisti negalima. Bet juk galima pakeisti savo požiūrį į praeitį. Gerbkite atmintį, supraskite, kad jūsų partneris, o ir jūs patys negalite tiesiog ištrinti praeities įvykių iš gyvenimo. Tik tada galėsite toliau plėtoti esamus santykius. Negalvokite apie praeities klaidas, gyvenkite pilnavertiškai šiandien.

Kompromisas – kas tai per žvėris?

Žodis „kompromisas” reiškia sprendimą, kuris vienu metu gali patenkinti kelių žmonių reikalavimus ir norus. Tačiau kai kurie žmonės šį žodį supranta per daug pažodžiui. Jie stengiasi suvienodinti visų ginčytinų klausimų sprendimą. Supraskite, kompromisas – tai ne lygybė.

Iškilo kokių nors sunkumų ar nesusipratimų? Aptarkite tai su savo partneriu, bet nesitikėkite, kad jis jums nusileis, kad privalės su jumis sutikti ir įvykdyti jūsų prašymą visiškai arba 50 proc. Būkite pasiruošę, kad disbalansas sprendžiant ginčytinus klausimus bus tik dalimi jūsų santykių, tai normalu. Kažkur nusileisite jūs, o sekantį kartą jau partneris žengs žingsnį jūsų linkui.

Balansas tarp nepriklausomybės ir atvirumo

Kai žmogus neturi santykių, jis pripranta prie tam tikro gyvenimo ritmo. Susitikimai su draugais ir darbo kolegomis, sportas, pasisėdėjimai kavinėse ir kita kasdienė veikla nereikalauja kažkam už visa tai atsiskaityti. Tačiau palaikant santykius svarbu informuoti savo antrą pusę ir kartais tenka pakeisti planus. Nepriklausomybė darant sprendimus neturėtų sukelti priešiškumo partneriui. Svarbu išmokti vengti frazių: „Aš taip nusprendžiau!”, „Eisiu kur noriu ir su kuo noriu”, „Tai ne tavo reikalas”. Toks požiūris pasmerkia santykius žlugimui.

Užuot jautę priešiškumą savo antrajai pusei, rinkitės atvirumo taktiką. Norite eiti į įmonės vakarėlį ar susitikti su draugėmis? Tiesiog praneškite savo partneriui apie tai. Nereikia nieko išsigalvoti ir apgaudinėti. Suderinkite trokštamą renginį tokiu būdu, kad jis nesugriautų šeimos planų. Savarankiškumas ir asmeninės ribos – puiku, tačiau santykiuose labai svarbu atsižvelgti į antrosios pusės nuomonę.

Bendravimas – tai raktas į sveikus santykius

Neretai moteris ignoruoja savo partnerį, norėdama nubausti jį už kokį nors nemalonų poelgį. Deja, šis metodas greitai pradeda veikti santykių nenaudai. Galbūt kai toks ignoravimas sukels nerimą jūsų sielos draugui, jis bandys susitaikyti. Tačiau kuo dažniau tylėsite apie problemas, ignoruosite mylimą žmogų, tuo blogiau.

Ginčo piko metu tikrai prasminga eiti į skirtingus kambarius ir šiek tiek atvėsti. Bet kai aistros nurims, bus teisinga aptarti problemą. Ramus pokalbis prie susitaikančio arbatos puodelio yra raktas į sveikus brandžius santykius. Pasidalykite savo mintimis, jausmais ir patirtimi ir netylėkite.

Susiliejimo kaina

Pasinerti į meilę ir tapti su mylimuoju viena visuma – būtent taip atrodo teisingi santykiai kai kurioms jaunoms ir nesubrendusioms mergužėlėms. Toks susiliejimas nieko gero nežada. Nutraukdami bendravimą su kitais brangiais žmonėmis, paaukodami savo pomėgius vardan meilės, žmonės šita keista ir neteisinga savo meile paprasčiausiai ima smaugti savo partnerį.

Sveiki santykiai – tai ne dviejų žmonių susiliejimas, tai – dviejų atskirų, pilnaverčių asmenybių sąjunga. Kiekvienas žmogus gali turėti savo pomėgių, interesų, savo bendravimo ratą ir visa tai antrajai pusei gali būti nesuprantama. Užpildykite savo gyvenimą įdomiais įvykiais, nepavirskite įkyriu sutvėrimu, kuris kas penkias minutes reikalauja ataskaitos apie tai, kaip antra pusė praleido dieną.

Ar norite, kad jūsų santykiai būtų išties laimingi? Tada ugdykite juos, gerbkite ir mylėkite savo partnerį. Būkite maksimaliai jam atviri ir nuoširdūs, leiskitės į kompromisus ir priimkite mylimą žmogų su jo praeitimi ir dabartimi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *