Maisto produktai, kurie kenkia smegenų veiklai

Smegenys yra vienas iš svarbiausių mūsų kūno organų. Būtent jos yra atsakingos už tinkamą visų sistemų veikimą. Štai kodėl taip svarbu kuo anksčiau pradėti jomis rūpintis. Internete daug kalbama apie tai, kokie maisto produktai yra naudingi smegenims. Kasdienis šių produktų naudojimas gerina atmintį ir turi teigiamą poveikį visai nervų sistemai. Tačiau kokie maisto produktai yra kenksmingi ir lėtina smegenų veiklą?

Į šį sąrašą įtraukti maisto produktai, kuriuos iš esmės pageidautina pašalinti iš kasdienės mitybos. Kraštutiniu atveju sumažinkite jų vartojimą iki minimumo. Šie produktai kenkia ne tik smegenims, bet ir visam kūnui. Išbandykite eksperimentą: mėnesį nustokite vartoti šiuos produktus, ir rezultatas jus nustebins.

Koks maistas sulėtina smegenis?

Transriebalai yra nesotieji riebalai, gaunami perdirbant augalinius riebalus. Daug jų randama:

  • greitame maiste;
  • saldžiuose kepiniuose;
  • traškučiuose, saldžiose kukurūzų lazdelės ir panašiuose glazūruotuose užkandžiuose;
  • majoneze ir margarine.

Transriebalai taip pat apima hidrintus aliejus, kurių yra daugelyje maisto produktų. Be smegenų, jie veikia širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Tyrimai parodė, kad tokie aliejai gali sukelti demenciją ir alzheimerio ligą.

Dauguma šalių uždraudė transriebalų naudojimą.

Greiti angliavandeniai

Daugelis mėgsta užkandžiauti dieną, ypač kai nėra laiko sočiai pavalgyti. Paprasčiausias būdas pasisotinti yra greitieji angliavandeniai. Jie akimirksniu padidina cukraus kiekį kraujyje ir jūs pajaučiate staigų energijos pliūpsnį, tačiau efektas taip pat greitai ir išnyksta.

Siekdamas apdoroti susidariusį cukrų, organizmas pradeda gaminti insuliną. Šis hormonas yra atsakingas už kalorijų pasiskirstymą. Dalis jų išleidžiama atsigavimui, likusi dalis kaupiama riebaliniame sluoksnyje. Kai insulino sumažėja, atsiranda nuovargis ir netikras alkis.

Be to, gliukozė palaipsniui ardo kraujagyslių sieneles. Šiose vietose atsiranda aterosklerozinės plokštelės, kurios blokuoja normalų deguonies tekėjimą į smegenis. Greitųjų angliavandenių yra visuose maisto produktuose, kuriuose yra cukraus (nuo vaisių ir medaus iki saldumynų ir alkoholio).

Kvapiosios medžiagos ir dažikliai

Ne paslaptis, kad konservantai kenkia mūsų sveikatai. Visi tai žino, bet ir toliau juos valgo. Dėl skonio stipriklių maistas tampa skanesnis, o spalvos atrodo patrauklesnės. Įvairūs vaisvandeniai, saldainiai, užkandžiai, padažai ir pusgaminiai yra kupini pavojingų priedų. Stenkitės jų išvengti, rinkdamiesi sveikesnę alternatyvą.

Jei norite, kad jūsų smegenys veiktų greitai ir efektyviai, atidžiai rinkitės, ką valgote. Įpraskite skaityti maisto produktų sudėti. Pamatėte ką nors įtartino? Grąžinkite prekę į lentyną. Tai padės išlaikyti jūsų mintis aiškias ir užkirs kelią greitam smegenų senėjimui.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *