Apie vyrus ir jų psichologiją sklando daugybė mitų ir klaidingų nuomonių, todėl svarbu šiuos mitus išsklaidyti, siekiant geriau suprasti ir palaikyti vyrus. Štai keletas paplitusių mitų apie vyrų psichologiją ir už jų slypinti tiesa:
1 mitas: Vyrai nėra emocingi
Vyrai taip pat gali patirti ir išreikšti įvairias emocijas. Tiesa, kai kurie iš jų gali santūriau reikšti savo emocijas, tačiau tai nereiškia, kad jie jų nepatiria. Daugelis vyrų buvo išmokyti slopinti jausmus ir laikytis tradicinių vyriškų normų, kurios atgraso nuo emocinės išraiškos. Svarbu pripažinti, kad visi žmonės, nepaisant lyties, geba jausti ir reikšti jausmus.
2 mitas: Vyrai nėra pažeidžiami
Pažeidžiamumas yra natūrali žmogaus emocija, vyrai taip pat gali jaustis pažeidžiami, kaip ir moterys. Jie gali nenorėti demonstruoti savo pažeidžiamumo dėl įsigalėjusių socialinių normų, tačiau tai nereiškia, kad jie nėra pažeidžiami. Tiesą sakant, gebėjimas pripažinti ir išreikšti pažeidžiamumą gali būti traktuojamas kaip stiprybės ženklas ir gali paskatinti glaudesnį emocinį ryšį su kitais žmonėmis.
3 mitas: Vyrų nedomina santykiai
Vyrai taip pat suinteresuoti kurti ir palaikyti santykius, kaip ir moterys. Nors kai kurie iš jų šiai sferai neskiria tiek dėmesio, kiek moterys, tačiau tai nėra visuotinai priimta norm. Vyrai gali užmegzti tvirtus, prasmingus santykius su draugais, darbo ir verslo partneriais, šeimos nariais, ir šie santykiai gali tapti puikiais palaikymo, emocinio ryšio ir pasitenkinimo šaltiniais.
4 mitas: Vyrai nėra jautrūs
Vyrai gali būti tokie pat jautrūs, kaip ir moterys. Jautrumas – tai savybė, kuri neapsiriboja tik viena lytimi. Jautrumas gali būti stipriąja vyro puse ir padėti jam užmegzti gilesnius ir prasmingesnius ryšius su kitais.
5 mitas: Vyrai nemoka bendrauti
Vyrai gali lygiai taip pat puikiai bendrauti, kaip ir moterys. Nors kai kurie vyrai rečiau išreiškia savo jausmus ar įsitraukia į emocingus pokalbius, tai visgi galioja ne visiems. Vyrai gali veiksmingai, aiškiai ir tiesiogiai išreikšti savo mintis, jausmus ir poreikius.
6 mitas: Vyrams neįdomu auginti vaikus
Nors kai kurie iš jų išties mažiau linkę teikti prioritetą vaikų auklėjimui arba turi mažiau patirties vaikų priežiūros srityje, teiginys tinka anaiptol ne visiems. Daugybė vyrų aktyviai dalyvauja vaikų auginime, giliai įsitraukia į jų priežiūrą ir auklėjimą.
7 mitas: Vyrai nepatiria streso
Vyrai taip pat linkę į stresą, kaip ir moterys. Stresas – natūrali reakcija į gyvenimo sunkumus, dėl to vyrai, kaip ir moterys, gali patirti didelį stresą. Stresas gali turėti neigiamą poveikį psichinei ir fizinei sveikatai, todėl vyrams svarbu turėti sveikus streso įveikimo mechanizmus.
8 mitas: Vyrų nekankina išvaizdos problemos
Vyrai irgi gali nerimauti dėl savo kūno, kaip ir moterys. Kūno įvaizdis – tai, kaip žmogus suvokia ir jaučia savo kūną, o vyrai, kaip ir moterys, gali turėti šioje srityje labai negatyvių įsitikinimų. Dėl socialinių stereotipų vyrai gali rečiau apie tai kalbėti ar ieškoti pagalbos, tačiau tai nereiškia, kad jie tokių pergyvenimų neturi.
9 mitas: Vyrams nerūpi psichinės sveikatos problemos
Vyrai gali būti tokie pat jautrūs psichikos sveikatos problemoms, kaip ir moterys. Psichinė sveikata – svarbiausias bendros sveikatos būklės aspektas ir neturėtų būti ignoruojamas.
Manau, labai svarbu kritiškai žiūrėti į socialinius stereotipus ir bendraujant su kiekvienu individu, reikia stengtis įžvelgti unikalią asmenybę su savo individualiomis savybėmis, elgesiu ir požiūriu į gyvenimą. Pasaulyje yra labai daug stereotipų, mitų ir išsigalvojimų, tačiau nė vienas žmogus nenori būti vertinamas pagal tam tikrą lytį, išvaizdą, profesiją ir pan.