mokytojo autoritetas

Mokytojo autoritetas

Daug kalbama ir rašoma apie tai, kaip adaptuoti vaiką mokykloje, kaip sumažinti jo nerimą, kaip paruošti jį lengvesniam ir pozityvesniam buvimui mokykloje. Tačiau norėtųsi pakalbėti apie tokį dalyką, kaip mokytojo autoritetas.

Prasidėjus septynerių metų amžiaus krizei, vaikas stoja į moksleivio poziciją, savo pirmąjį mokytoją suvokia kaip besąlygišką autoritetą.

Kodėl mokytojas yra autoritetas? Jis daug išmano pačiose įvairiausiose sferose: gimtoji kalba, matematika, mus supantis pasaulis, menas, muzika, literatūra, pokalbiai pašalinėmis, bet labai įdomiomis temomis… Prieš tai vaikas dažniausiai nebuvo susidūręs su suaugusiuoju, kuris būtų su juo taip plačiai kalbėjęs apie visiškai skirtingus dalykus, kuris būtų jį mokęs.

Tačiau neužtenka, kad mokytojas tik mokytų, būtina:

  • Mylėti ir gerbti vaikus, priimti juos tokiais, kokie jie yra, neieškoti ir neformuoti juose „patogumo” ir nuolankumo;
  • Mėgti juos mokyti, perduoti žinias ir patirtį;
  • Ugdyti vaikams atsakomybės ir teisingumo jausmą (tėvai atsakingi už šį punktą pagal nutylėjimą).

O ką kartais daro tėvai?

Jie nuvertina vaiko jausmus mokytojos atžvilgiu: oi, ką toji višta ten gali žinoti ir išmanyti? Baisaus čia daikto, kad pedagoginį baigė! Jie išklibina ne šiaip mokytojo, bet apskritai pačių žinių, mokslo autoritetą.

Jie pavydi mokytojui: kurių galų jis dabar vaikui vadovauja (sąlyginai), o ne mes? Mes tave auginome ir auklėjome, o dabar visa šeima turėtų daryti, kaip mokytoja pasakė? Kas per nesąmonė?

Jie aptarinėja vaiko akivaizdoje mokytojos ar mokytojo asmeninį gyvenimą, pedagoginius sugebėjimus, galima sakyti, sutrypia pedagogo autoritetą. Kartais atvirai reiškia nesupratimą ir panieką.

O juk idealiu atveju pirmasis mokytojas yra ne tik vaiko vedlys į mokyklos, žinių pasaulį, jis taip pat turėtų padėti vaikui įveikti normatyvinę septynerių metų krizę.

Ar suprantate, kuo viskas gali baigtis, jei bus griaunamas mokytojo autoritetas vaiko akyse? Ir kaip ilgai mes patys – kaip tėvai – išstovėsime ant šio pjedestalo?

Ar pajėgs tėvai tapti realiais, o ne formaliais autoritetais vaikui?

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *