Nesiseka meilėje. Neregimos priežastys

Nesėkmių periodiškai pasitaiko visiems be išimties. O kai jos pastovios ir susijusios su meilės santykiais, darosi ypatingai skaudu. Kuo aš blogesnė už kitus, kad nieko nesigauna? Kokie faktoriai trukdo kurti harmoningus santykius?

Kai kurios damos iškart puola dėl visų savo bėdų kaltinti vyrus, kurie, būdami „instinktų valdomais galvijais”, negali išsirinkti vienos moters. Kitos karštligiškai save tobulina treniruotėmis, kosmetika, asmenybės ugdymo treningais. Tiek pirmos, tiek antros taip ir negauna trokštamo rezultato. Pirmosios dėl to, kad kaltinimai niekada neduos jokio teigiamo ir konstruktyvaus rezultato jokioje gyvenimo sferoje. Antrųjų audringa veikla irgi beprasmiška, kadangi chroniškos nesėkmės meilėje turi, kaip taisyklė, kokią nors psichologinę priežastį.

Pirmoji priežastis – nerealūs reikalavimai galimam partneriui

Jie gali būti pernelyg užkelti arba pernelyg prieštaringi ir dažnai primena kai kurių neypatingai adekvačių darbdavių reikalavimus, kai ieškoma kandidatų su aukštuoju išsilavinimu ir ne mažesniu kaip 10 metų darbo stažu, o kandidato amžius tuo pat metu neturėtų viršyti 30 metų.

Kuo moteris sėkmingesnė profesionalioje veikloje, tuo daugiau pretenzijų reiškia būsimam išrinktajam. Ji nori matyti šalia savęs tik tą vyrą, kuris pasiekė daugiau už ją, turtingesnį, žinomesnį visuomenėje, užimantį aukštesnį postą ir labai svarbu, kad jo „ligos istorijoje” nebūtų buvusių žmonų, vaikų, kreditų, alimentų.

Tokia pozicija absoliučiai neteisinga, kadangi santykius kurti jai teks ne su prašmatniu namu, ne su profesija ir ne su lagaminu pinigų, o su žmogumi, kuris sugebėjo visa tai užsidirbti. O tai, kas išties svarbu – psichologinį suderinamumą, asmenybės ypatumus, sugebėjimą leistis į kompromisus – moteris atmeta kaip nereikšmingas smulkmenas. Tačiau gyventi teks būtent su tomis „smulkmenomis”.

O ir pats gyvenime daug pasiekęs vyras tikriausiai nesėdėjo oloje kaip atsiskyrėlis, laukdamas tos „vienintelės”. Jį supo tokios pat moterys, kaip ir mūsų aprašyta – žavios plėšrūnės, svajojančios apie „pirmą berną mūsų kaime”. Toks vyras tampa prestižiniu trofėjumi ir toji, kuriai jis atiteks, gauna anaiptol ne išsvajotą šeimos idiliją, kadangi kitos plėšrūnės niekada nepalieka mėgstamos aukos ramybėje, nežiūrint į vaikus ir žmonas.

Antroji priežastis – „Greičiau, dar greičiau!

Mergina taip stipriai nori ištekėti, kad jai jau nesvarbu, už ko. Kai kurioms dailiosioms lyties atstovėms šita idėja tampa pačia svarbiausia. Kartais ją suformuoja tėvų nuostatos, kartais – troškimas pakelti savo statusą. Dažnai toks noras sustiprėja, kai draugės viena po kitos kuria šeimas, kai kurios jau ir antrą kartą, o jai dar nė karto niekas nepasipiršo.

Moteris pradeda daryti spaudimą partneriui, kelia isterijas, skandalus arba bando sukelti gailesčio jausmą. Tačiau isterijos ir atkaklūs reikalavimai tik atstums vyrus. Arba vyras iš pat pradžių neketino tuoktis, arba, netgi jei šito norėjo, tai ne dabar, kai santykiai ir taip sudėtingi, kupini priekaištų ir nuoskaudų.

Ratas užsidarė – moteris priekaištauja vyrui už tai, kad tasai nenori tuoktis, jis skundžiasi dėl pernelyg didelio jam daromo spaudimo, o jam norisi pačiam priimti sprendimą, moteris atsako, kad jei nedarys spaudimo, tai jis niekada nesiryš tuoktis. Ir taip iki to laiko, kol kuris nors iš jų nežengs žingsnio, kad ištrūktų iš to užburto rato.

Trečioji priežastis – nesėkmingas scenarijus

Kai maža mergaitė priima tvirtą sprendimą – tai rimta. Ryškus pavyzdys – anglų karalienė Elžbieta I, kuri būdama dar vaikas, nusprendė netekėti, kad vyras paskui jai nenukirstų galvos. Visiškai blaivi mintis, kai tavo tėtis – pats Henrikas VIII-ais. Šis vaikiškas sprendimas paskui gali būti užmirštas, tačiau neatšauktas. Ir tokią nuostatą sau kažkada „instaliavusi” mergina įgyvendina būtent šitą scenarijų, kai sutinka pretendentą į ranką ir širdį ir kai viskas krypsta link vestuvių. Visiems netikėtai, o dažnai netikėtai ir sau pačiai, mergina suardo santykius. Paskui viskas kartojasi jau su kitu partneriu. Vėl ir vėl. Nes kažkada tvirtai įsikalė į galvą šį gyvenimo scenarijų.

Psichologinių programų panaikinimas

Visos šios trys priežastys yra ne kas kita, kaip psichologinės programos, kurios valdo mintis, reakcijas, poelgius. Ir kol jų nepakeisime kitomis, nieko nesigaus. Trokštamų permainų nebus. Būtina suvokti, kad nesėkmių priežastys slypi ne išoriniuose faktoriuose, o vidinėse žmogaus nuostatose. Būtina iš naujo peržiūrėti savo prioritetus ir suprasti, kas trukdo ir kas neturi nieko bendro su mylimu žmogumi bei bendru gyvenimu su juo.

Idealių žmonių nebūna, vyras neprivalo atitikti jūsų užkeltų lūkesčių, kaip ir jūs pati neprivalote atitikti kitų žmonių nuomonės, kad „jau laikas kurti šeimą”. Galbūt savarankiškai perrašyti gyvenimo scenarijaus nepavyks, tada teks kreiptis profesionalios pagalbos, tačiau mūsų dienomis tai – ne problema. Svarbiausia – suprasti, kad laimė yra sielos būsena, ji nepriklauso nei nuo žiedo ant piršto, nei nuo to, yra greta jūsų žmogus, ar jo nėra.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *