Nesveiki rytiniai įpročiai, kurių reikėtų kuo skubiau atsikratyti

Rytas yra svarbiausia dienos dalis. Nuo to, kaip praleisite rytą, priklausys, kaip praleisite visą dieną. Todėl svarbu vengti neigiamų įpročių, kurie mažina jūsų energiją ar gadina nuotaiką. Toliau aptarsime, kokie tai įpročiai.

Yra daug įvairių rytinių ritualų, skirtų laimei, sėkmei ir klestėjimui. Deja, jie nebus naudingi, jei nekovosite su šiame straipsnyje aprašytais žalingais įpročiais. Jei norite pasiekti laimę, turite dirbti su savimi!

Ankstyva kava

Pasaulyje gausu nuo kofeino priklausomų žmonių. Daugelis negali ateiti į darbą neišgėrę puodelio skanaus, bet nesveiko gėrimo. Mažiausiai kenksmingas laikas gerti kavą yra vėlyvas rytas, kai jau būname darbe. Geriausias laikas šiam gėrimui – nuo maždaug dešimtos valandos ryto iki pirmos valandos popiet.

Kai kava geriama per anksti arba ji verdama iš pat ryto pabudus, tai daro neigiamą poveikį organizmui. Ryte reikia išgerti vandens, nes būtent vanduo suaktyvina teisingus fiziologinius mechanizmus. Ryte išgėrę stiprios kavos atsigaivinsite, tačiau organizmas praras energiją ir ją reikės papildomai papildyti.

Persivalgymas

Pusryčiams nevalgykite per daug, nes tai sulėtins jūsų veiklą ir gali sukelti irzlumą. Tas pats galioja kalbant ir apie saldumynų valgymą. Vietoj jų stenkitės valgyti ką nors panašaus į riešutus, vaisius ar košę. Neperpildykite skrandžio per daug, nes tai gali sugadinti visą jūsų dieną, ypač jei esate rytinis vieversys ir ryte pasiekiate didžiausią darbingumą. Valgykite ką nors su daug vitaminų, venkite sunkaus ar labai saldaus maisto, ar kepinių. Taip jūsų diena visada prasidės tinkamai.

Susipažinimas su naujienomis

Neskubėkite skaityti socialinės žiniasklaidos naujienų kanalo ar žiūrėti televizoriaus. Dienos pradžia yra šventas laikas, kai jūsų gyvenime turi būti tik pozityvus laikas. Pažeidus šią taisyklę, žmogus įkraunamas neigiama energija, todėl tai būna prasta darbo našumo pradžia.

Jei mėgstate žiūrėti naujienas, pabandykite naujienų juostoje nustatyti filtrą, užblokuodami naujienas tiems žinių šaltiniams, iš kurių galite sužinoti ką nors keliančio nerimą. Jų naujienas galite skaityti jau būdami darbe, pavyzdžiui, per pietų pertrauką.

Vėlyvas kėlimasis

Jei jums reikia keltis 7 val. ryto, kad galėtumėte patogiai ir ramiai nukeliauti į darbą, tai būtent tuo metu ir kelkitės. Nereikia nuolat perjunginėti žadintuvo ir keltis  vėliau, kad paskubomis ir nervingai susiruoštumėte į darbą. Geriau eikite miegoti šiek tiek anksčiau, kad gerai išsimiegotumėte. Jei atsikelsite įsitempę, jūsų diena ne taip pozityviai prasidės, o prasidės su nervais, ir tai tikrai nieko gero neduos. Akimirksniu sumažės jūsų produktyvumas, nuotaika ir energija. Žmonės, kuriems pavyksta atsikratyti šio nesveiko įpročio miegoti iki paskutinio žadintuvo, yra sėkmingesni ir laimingesni.

Pasilikti tamsoje

Specialistai pataria palikti įjungtą ryškią šviesą ir atitraukti langų užuolaidas. Įsileiskite į kambarį šviesos, kad kuo greičiau pabustumėte. Tai taip pat padės užtikrinti, kad visi gyvybiškai svarbūs organizmo procesai veiktų visu pajėgumu. Rytais negyvenkite tamsoje, ypač jei sunkiai prabundate.

Karštas dušas

Tai blogas įprotis, nes karštas vanduo prausiantis ar maudantis duše vėl privers jus apsnūsti. Pasirūpinkite, kad vanduo būtų kuo šaltesnis, bet jums vis tiek malonus. Kuo vėsesnis vanduo, tuo lengviau pabusite ryte ir, apskritai, visą dieną išliksite žvalus. Svarbiausia, kad vanduo būtų bent šiek tiek vėsesnis. Tai labai svarbu, nes kitu atveju jūsų nervų sistema neatsibus.

Mankštos nedarymas

Tai labai didelė klaida, ypač tiems, kurie visą dieną praleidžia prie kompiuterio. Ryte reikia atsikelti, todėl bent jau padarykite tempimo pratimus, o dar geriau – atlikite keletą pratimų. Visų pirma, taip jūs greičiau atsibusite. Antra, jums bus lengviau dirbti intelektualų darbą, nes fizinė veikla praturtins smegenis deguonimi.

Ypač svarbu mankštintis rytais, jei dirbate namuose ir jums nereikia išeiti į lauką. Jei į darbą einate pėsčiomis, tai yra puiki natūrali treniruotė.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *