Nuostabios žmogaus smegenų savybės, apie kurias mažai kas žino

Šiuolaikiniai mokslininkai jau daug žino apie tai, kaip veikia kiekviena žmogaus kūno dalis. Tačiau smegenys vis dar tebėra paslaptingiausias organas. Ir kuo daugiau jas tyrinėja, tuo daugiau paslapčių atranda.

Atskleisime keletą įdomių faktų, susijusių su žmogaus smegenų gebėjimais.

Mūsų smegenys gali įjungti „autopiloto režimą“. Kai tik pakankamai gerai įvaldome tam tikrą įgūdį, mūsų smegenys įjungia tam tikrą zoną, kuri atsakinga už darbą pasyviuoju režimu. Ją smegenys naudoja „energijai taupyti“, kai joms nereikia spręsti sudėtingos analizės reikalaujančių problemų.

Kaip pavyzdį galime pateikti atvejus, kai groti muzikos instrumentais mokantys žmonės kuriam laikui atsisakė šios veiklos. Jiems atrodė, kad po kelerių metų įgūdis groti instrumentu bus visiškai prarastas. Tačiau paėmus į rankas paaiškėjo, kad „pirštai viską prisimena“. Tiesą sakant, pirštai su tuo neturi nieko bendra. Gebėjimą groti nulėmė ta smegenų dalis, kuri yra atsakinga už „autopiloto“ įjungimą, kai tai nesusiję su naujomis žmogaus užduotimis.

Smegenys gali auginti mūsų kūno raumenis. Buvo atliktas eksperimentas, kuriame dalyvavo dvi žmonių grupės. Pirmoji grupė užsiėmė treniruokliais, kad padidintų rankų raumenų jėgą. Antroji grupė tuo pačiu metu tiesiog įsivaizdavo, kad purto rankas, neatlikdami jokios fizinės veiklos. Eksperimento pabaigoje buvo nustatyta, kad žmonių, kurie galvojo apie rankų pakėlimą, stūmimo jėga buvo beveik tokia pati kaip tų žmonių, kurie intensyviai treniravosi realybėje.

Ši smegenų savybė gali padėti be fizinių pastangų ištreniruoti pilvo presą tiems, kurie nemėgsta sportuoti.

Mūsų smegenys gali girdėti ir įsiminti informaciją miego metu Daugelis žmonių mano, kad miegant smegenys visiškai išsijungia. Iš tikrųjų taip nėra. Tik kai kurios smegenų dalys būna visiškai pailsėjusios. Kitos zonos geba visiškai įsisavinti informaciją net žmogui miegant. Tai atsitinka gilaus miego (REM) fazėje.

Eksperimento metu šalia miegančių žmonių buvo leidžiami tam tikri garso signalai (kurių jie anksčiau nebuvo girdėję). Kai žmonės pabudo, o mokslininkai jiems vėl paleido garso įrašus. Ir tiriamieji nesunkiai atpažino garsus, kuriuos jau girdėjo miego metu.

Šiuo šauniu smegenų gebėjimu galima pasinaudoti ruošiantis egzaminams ar mokantis kitų dalykų, kai reikia įsiminti medžiagą. Bet vis tiek geriau apsidrausti ir pasimokyti realybėje.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *