Renkamės gyvenimo profesiją

Pagrindinės klaidos renkantis savo gyvenimo profesiją

Kai kurie žmonės ilgai užtrunka ieškodami savo profesijos ar užsiėmimo. Praeina daug laiko, jie ieško, ieško, bet taip ir neranda tinkamos specialybės ar vietos, kur linktų jų širdis ir kur galėtų jaustis atradę save ir savo užsiėmimą, kuriam negaila būtų skirti nei jėgų, nei laiko.

Šiame ieškojimų kelyje žmonės dažnai padaro klaidų, kurios trukdo pasiekti tikslą ir net veda į aklavietę.

Paanalizuokime dažniausiai daromas klaidas, ieškant savo gyvenimo profesijos.

Vadovavimasis kitų žmonių patarimais

Pirmiausia jaunimas skatinamas atsižvelgti į tėvų patarimus. O tėvai stengiasi parinkti savo vaikams tokią profesiją, apie kurią kadaise svajojo patys, bet neįstengė pasiekti. Todėl dabar jie tikisi, kad jų svajonę įgyvendins sūnus ar duktė.

Toliau seka draugų, pažįstamų, mokytojų ir reikšmingų asmenų patarimai, neretai klaidinantys jauną žmogų ir peršantys jam svetimą kelią.

Aklas profesijos pasirinkimas

Šiuo atveju žmogus stoja mokytis ir įgyti išsilavinimo ten, kur jam tuo metu patogu, įsidarbina pagal specialybę, nusivilia, supranta, kad jam tai nepatinka, ir vėl stoja mokytis jau kitos profesijos, išbando antrą, trečią, ketvirtą darbą ir taip vis ieško savęs, nes jis neturi jokio supratimo, kas jam tinka, o kas ne, ko jis nori iš tikrųjų.

Laisvalaikio pomėgio pavertimas profesija

Ne kiekvienas laisvalaikio pomėgis gali būti paverstas profesija, kuri padėtų užsidirbti duonai ir užtikrintų pragyvenimą visam laikui. Tokiu atveju reikalinga kruopšti analizė, verslininko gabumai ir nuolatinis domėjimasis savo pasirinkta sritimi, kvalifikacijos kėlimas ir vystymasis.

Nenusimanymas apie darbo rinką ir profesijų paklausą

Žmogus nesistengia išsiaiškinti darbo rinkos poreikių ir praplėsti savo akiračio. Atsisėskite ir gerai pasvarstykite, kokios profesijos egzistuoja, kurios jų turi paklausą ir perspektyvas. Studijuokite įvairias sritis ir kryptis, įsiklausykite į save, stenkitės nustatyti, kur linksta jūsų siela. Galima susirašyti visas specialybes, kurios jums galėtų būti priimtinos, o paskui peržiūrėti tą sąrašą, dar kartą gerai apsvarstyti ir atmesti kelias, pasiliekant tik vieną ar dvi, kurios atrodo jums artimiausios.

Darbo painiojimas su poilsiu

Dirbti mėgstamą darbą – tai nereiškia atsipalaiduoti ir ilsėtis. Tai reiškia įsigilinimą ir pastangas užsiimant veikla, kuri patinka, negailint nei jėgų, nei laiko.

Klaidinga nuomonė, kad mėgstamas darbas turi nevarginti ir būti lengvas kaip poilsis, trukdo susirasti tinkamą užsiėmimą.

Mados poveikis

Mada skatina eiti dirbti ten, kur daugiausia moka, rinktis profesiją, kuri būtų labiausiai prestižinė ir užtikrintų aukštą statusą visuomenėje. Taip atsiranda madingos profesijos. Tada jas pasirinkę žmonės užpildo rinką, ir lieka vis mažiau šansų susirasti tinkamą darbą.

Ką daryti, kad išvengtumėte klaidų?

Kritiškai išklausykite svetimus patarimus. Nepasiduokite mados poveikiui. Studijuokite patys darbo rinką, jos vystymosi tendencijas, įvairių specialistų poreikius ir profesijų perspektyvas. Analizuokite savo privalumus ir silpnąsias vietas, įvertinkite savo sugebėjimus ir realias galimybes įsitvirtinti pasirinktoje sferoje.

Labai svarbu vieną kartą pasirinkti savo profesinį kelią, kad galėtumėte nesiblaškydami žengti juo visą gyvenimą, siekti savo karjeros aukštumų, tapti geriausiu savo srities specialistu, užsitikrinti geras pajamas ir būti patenkintas savimi.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *