Pagrindinės nuolatinio nuovargio priežastys

Kodėl išgyvename energijos krizę? Deja, šiandien yra visos galimybės kilti tikrai lėtinio nuovargio epidemijai. Tai lemia septynios pagrindinės priežastys!

ORGANIZMO ENERGIJOS KRIZĖ

Štai pagrindiniai veiksniai, dėl kurių žmonės praranda savo darbingumą.

Plačiai paplitęs maistinių medžiagų trūkumas

Šiuolaikinėje mityboje cukrus sudaro 18% kalorijų, o balti miltai ir įvairūs sotieji riebalai – dar 18%. Beveik pusė mūsų kasdienio valgiaraščio yra be vitaminų, mineralų ir kitų svarbių maistinių medžiagų – vien kalorijos. Taigi, pirmą kartą žmonijos istorijoje išgyvename didelio kaloringumo neteisingo maitinimosi erą, kai žmonės maitinasi netinkamai, kenčia nuo viršsvorio, nes mūsų organizmui reikia daugybės maistinių medžiagų energijai gaminti, be kurių riebalai ir kitos maisto sudedamosios dalys negali būti perdirbtos į energiją. Todėl žmonės turi antsvorio ir nepakankamai reikiamos energijos.

Miego trūkumas

Dar prieš 130 metų, prieš Tomui Edisonui išrandant elektros lemputę, žmonės miegodavo vidutiniškai 9 valandas per parą. Šiandien, kai yra televizija, kompiuteriai ir kiti technologiniai šiuolaikinio gyvenimo privalumai bei jų keliamas stresas, vidutiniškai miegama 6 valandas ir 45 minutes per parą. Tai reiškia, kad šiuolaikinio žmogaus organizmas miega 30 proc. mažiau nei anksčiau.

Imuninės sistemos perkrovimas

Mus supančiame pasaulyje yra daugiau kaip 85 000 naujų cheminių medžiagų, kurios yra santykinai naujos ir su kuriomis žmonės nebuvo susidūrę didžiąją savo istorijos dalį. Visos šios medžiagos yra nežinomos mūsų imuninei sistemai, kuri tuo pat metu turi išsiaiškinti, ką daryti su kiekviena iš jų. Vien tai gali perkrauti mūsų imuninę sistemą.

Prie to pridėkite šiuolaikines problemas, susijusias su prastu baltymų pasisavinimu: maisto fermentai yra sunaikinami gaminant maistą, o kartu su „žarnyno pralaidumo sindromu“, kurį sukelia Candida grybeliai ar kiti infekciniai patogenai, maisto baltymai patenka į kraują dar iki galo nesuvirškinti. Organizmas pradeda juos vertinti kaip „įsibrovėlius“, taip skatindamas alergijos maistui pasireiškimą ir silpnindamas imuninę sistemą, dėl to labai padažnėja autoimuninių ligų, pavyzdžiui, sisteminės raudonosios vilkligės, atvejų.

Žarnyno mikroflora

Be to, kad šiuolaikinio žmogaus imuninė sistema patiria daugybę stresų, antibiotikų ir H2 blokatorių (kurie mažina druskos rūgšties sekreciją skrandžio gleivinėje) atsiradimas tiesiogiai paveikė žarnyno mikrofloros sudėtį.

Žmogaus storojoje žarnoje yra daugiau bakterijų nei likusioje kūno dalyje, tačiau per didelis toksinių bakterijų kiekis tampa rimta problema, dėl kurios gali sumažėti žmogaus energijos potencialas. Būtent dėl šios priežasties probiotikai šiandien tokie populiarūs: jie grąžina naudingąsias bakterijas į organizmą.

Hormonų pusiausvyros sutrikimas

Skydliaukė ir antinksčiai atlieka svarbų vaidmenį gaminant energiją ir streso toleravimą. Dažniausia skydliaukės (autoimuninis tiroiditas) ir antinksčių (lėtinis žievės antinksčių nepakankamumas) sutrikimų priežastis yra autoimuninė liga, kai organizmas supainioja savo liaukas su svetimais „įsibrovėliais“ ir pradeda jas pulti. Didelis streso lygis neigiamai veikia antinksčius, kurie dalyvauja jo kontrolės mechanizme. Dėl padidėjusio streso taip pat slopinamas pagrindinis hormonų kontrolės centras – pagumburis (tai pagrindinė „apsaugos mašina“).

Sumažėjęs fizinis aktyvumas ir saulės šviesos gavimas

Kartais atrodo, kad vienintelė daugelio šiuolaikinių žmonių mankšta yra automobilio pedalų arba televizoriaus nuotolinio valdymo pulto mygtukų spaudymas. Tai lemia blogėjančią fizinę būklę – intensyvių treniruočių nutraukimą. Be to, trūksta saulės šviesos, nes žmonės vis mažiau sportuoja gryname ore ir nesilaiko gydytojų patarimų tinkamai vengti saulės spindulių, todėl tarp žmonių plačiai paplitęs vitamino D trūkumas. Vitaminas D atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant imuninės sistemos veiklą, o jo trūkumas yra dar vienas stresas organizmui, dėl kurio sumažėja gyvybingumas, prasideda autoimuninės ligos, padidėja vėžio ir infekcinių ligų rizika.

Padidėjęs kasdienio streso lygis

Šiandieninis gyvenimo tempas labai pagreitėjo. Anksčiau žmonės siųsdavo laišką į kitą pašto skyrių su arklių traukiamu vežimu ir atsakymo laukdavo kelias savaites. Šiandien elektroniniu paštu pasikeisti laiškais užtrunka vos kelias minutes. Dar visai neseniai Madisono aveniu reklamos bosų šūkis buvo „Seksas parduodamas“. Šiandien jų šūkis – „Parduodama baimė“. Anksčiau televizija ir kita spauda rėmėsi romantika ir geru humoro jausmu, o dabar atrodo, kad jų tikslas tapo tik gąsdinti žmones: užuot pranešusi apie naujus įvykius, žiniasklaida sugalvoja „naują krizę“.

Tačiau yra ir gerų naujienų! Kiekvienai kartai susiduriant su naujomis sveikatos problemomis, žmonės taip pat randa priemonių, padedančių spręsti jas. Ne išimtis ir mūsų karta. Šiuolaikinė medicina gali pasigirti daugybe nuostabių išradimų.

Dauguma žmonių, kenčiančių nuo kasdienio nuovargio, gali gerokai padidinti savo gyvybingumą paprasčiausiomis natūraliomis priemonėmis.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *