Pirmieji neurotiškos meilės požymiai santykių pradžioje

Pirmiausia reikia pačiam sau išsiaiškinti, kas per dalykas yra neurotiški santykiai.

Apie neurotiškus santykius poroje kalbėti galima pradėti tada, kai paaiškėja, jog žmones sieja traumuojantys scenarijai iš jų praeities, lydimi emocinių svyravimų ir periodinių kančių.

Kai mums ir kartu būti blogai, ir atskirai būti negerai.

Panagrinėkime pagrindinius neurotinės meilės požymius:

Žmogus koncentruojasi išimtinai į santykius, santykiai užkeliami ant „pjedestalo“

Ką tai reiškia? Jūs sutinkate partnerį ir apleidžiate visus savo reikalus bei interesus. Palaipsniui, viena po kitos žlunga visos jūsų gyvenimo sferos. Jūs negalite normaliai dirbti, pamirštate savo artimuosius ir draugus.

Žinoma, tai, kas vyksta šiame etape, jūs galite laikyti stipriu įsimylėjimu.

Tačiau jūsų galvoje jau pradeda suktis maždaug tokios mintys:

  • Aš be jo negaliu;
  • Šis žmogus – mano gyvenimo prasmė;
  • Jis – geriausias žmogus pasaulyje…

Visas pasaulis vos ne tiesiogine prasme susikoncentruoja į vieną asmenį. Jūs pradedate tikėti, kad nuo to priklauso visas jūsų gyvenimas ir likimas.

Nuolatinis nerimo jausmas ir kontrolė

Jūsų partneris ilgiau nei įprastai uždelsia atsakyti į jūsų žinutę, jūs pergyvenate ir dar dažniau skambinate.

Galvoje nuolat sukasi mintys: su kuo jis/ji dabar? Kuo užsiima?

Tikrinate mylimo žmogaus veiklą socialiniuose tinkluose.

Kai esate kartu, nerimaujate, kad nepasakytumėte ko nors ne taip. Elgiatės pavyzdingai, kaip jums atrodo, kad partneris neduok Dieve nepagalvotų apie jus ko nors blogo.

Prasidės ir nesibaigiantis, įkyrių minčių srautas: „Ar teisingai pasakiau? Ar teisingai atsakiau į žinutę? Reikia dar ir dar kartą patikrinti susirašinėjimą, kad įsitikinčiau, kad ten viskas gerai…”

Siekis visame kame patikti ir įtikti, dėti šia linkme visas įmanomas pastangas. Savo interesų ignoravimas

Jūs pradedate rengtis taip, kaip anksčiau niekada nesirengėte. Idealiai ir steriliai susitvarkote butą prieš ateinant mylimam žmogui. Vardan susitikimo su juo, atšaukite jau suplanuotus susitikimus ir visus kitus savo reikalus. Jeigu jūsų partneris užsimanė per pasimatymą picos, jūs nutylėsite, kad norėjote paskanauti kažko visai kitko.

Jūs pradedate klausytis muzikos, kurios jis klauso, ir nuo šiol žiūrite tik tuos filmus, kurie jam ar jai įdomūs. Stengiatės kuo mažiau ginčytis, prieštarauti, jau nekalbant apie barnius.

Poreikis, kad partneris nuolat patvirtintų ir įrodinėtų savo meilę

Paprasčiau kalbant, jeigu jis arba ji pamiršo jums parašyti žinutę „Labas rytas“, jūs tai vertinate kaip atstūmimą ir santykių krachą.

Jūs galite netgi sąmoningai provokuoti partnerio pavydą, kad vis iš naujo įsitikintumėte, jog jūs vis dar jam rūpite.

Be to, jums reikia labai daug dėmesio. Jeigu šalia nėra partnerio, jaučiate bauginančią tuštumą.

Neurotiški santykiai pasižymi polinkiu labai greitai užpykti ir įsižeisti, manipuliacijomis ir kaupiamomis pretenzijomis

Kalbėti apie problemas tiesiai ir atvirai – baisu, yra rizikos, kad mylimam žmogui tai nepatiks. Kad nereikėtų rizikuoti, mes nutylime savo jausmus ir darome tai ilgą laiką. Dėl to, kai tik įvyksta pirmasis konfliktas, mes išverčiame visą tą sukauptą negatyvą partneriui ant galvos skundų ir pretenzijų pavidalu.

Jei jūsų santykiuose esama šių simptomų, tai dar visai nereiškia, kad santykius reikia nedelsiant nutraukti. Tačiau labai svarbu išanalizuoti savo elgesį ir suprasti, kaip reikėtų pakoreguoti savo požiūrį į partnerį.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *