Pokyčiai moterų kūne po gimdymo, apie kuriuos jums nepapasakos net draugės

1. Padidėja pėdos dydis

Tyrėjai pamatavo 49 besilaukiančių moterų pėdas, paskui dar kartą pamatavo, praėjus pusmečiui po gimdymo. Per šį laikotarpį pėdos pailgėjo 2–10 mm. Statistikos duomenimis, pėdos padidėjo 70 proc. gimdžiusių moterų. Beje, pėdų dydis pasikeičia tik po pirmo gimdymo.

Manoma, kad pėdos padidėja, nes nėštumo metu organizme gaminasi relaksino hormonas, kuris didina sąnarių ir sausgyslių lankstumą. Veikiausiai jis paveikia ir pėdas.

2. Jei kūdikis didelis, gali paplatėti krūtinės ląsta

Skamba keistai, bet taip sakė keturios moterys interviu leidiniui „The Cut“. Jų teigimu, krūtinės ląsta paplatėjo maždaug 1 cm.

3. Paplatėja klubai

Minėtas relaksino hormonas atpalaiduoja raiščius dubens kaulų susijungimo srityje, todėl ir paplatėja klubai. Tai būtina, kad gimdymas vyktų be komplikacijų. Daliai moterų po gimdymo klubai grįžta į buvusią padėtį, bet daugumai klubai vis tik žymiai paplatėja.

4. Moteris jaučia vaisiaus judesius pilve

Pirmus mėnesius po gimdymo moterys gali jausti tariamus vaisiaus judesius pilve. Taip nutinka dėl raumenų spazmų ir dujų kaupimosi arba todėl, kad gimda ir toliau refleksiškai susitraukinėja. Tokie potyriai gąsdina jaunas moteris, nes joms atrodo, kad vėl laukiasi. Per kelis mėnesius po gimdymo šie pojūčiai turėtų praeiti. Tiesa, kai kurios moterys teigia, kad junta nesančio vaisiaus judesius dar praėjus keleriems metams po gimdymo.

5. Plaukai ir akys gali pakeisti spalvą

Kalifornijos akušeriai teigia, kad nėštumo metu gali pasikeisti akių ir plaukų spalva. Tai susiję su hormonų kaita – tiksliau, su melanino. Vienoms moterims išvaizdos pokyčiai būna laikini, kitoms lieka likusiam gyvenimui. Būna ir taip, kad po gimdymo moterys pražyla.

6. Keičiasi skonis

Po gimdymo kartais pasikeičia skonis – vietoje saldumynų moterims ima patikti sūrūs dalykai ir atvirkščiai. Priežastis ta pati – organizme kinta hormonų pusiausvyra, niekas nežino, kaip jie paveiks moterį po vaiko gimimo.

7. Pagausėja prakaitavimas

Daugumai moterų po gimdymo pagausėja prakaitavimas, dažniausiai karštis ir prakaitas išmuša naktį. Taip vyksta dėl kraujyje sumažėjusio estrogeno. Tai natūralus procesas, nors kartais jį gali sukelti ir skydliaukės sutrikimai.

8. Kai kurioms moterims atsiranda alergija

Deja, tyrimų apie neseniai pagimdžiusių moterų alergijas nedaug, todėl medikams sunku įvardinti jų priežastis. Manoma, kad nėštumo laikotarpiu imuninė sistema slopina reakciją į dirgiklius, kad moteris galėtų ramiai išnešioti kūdikį. Po gimdymo organizmas tarsi ieško dirgiklių, į kuriuos galėtų reaguoti, – tai gali būti maisto produktai, išorės dirgikliai, pvz., vilna, pūkai.

9. Gali susigadinti tatuiruotės

Ypač nukenčia tatuiruotės ant pilvo, kas nestebina. Tačiau gali pakisti ir tatuiruotės ant klubų, ant krūtinės, ant dilbio, ant nugaros ar kitose vietose, kur gali išsitempti oda.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *