Priimkite gyvenimą ir jis jus priims

Kasdienė skuba ir nesibaigiantis stresas – šiuolaikinio žmogaus palydovai. Juos lydi nuovargis, išsekimas, įtampa. Ar apie tokį gyvenimą svajojome ankstyvoje jaunystėje? Tikrai ne. Kas nutiko ir ką galima padaryti? Ar iš viso dar įmanoma kažką pakeisti?

Įvairių dvasinių tradicijų atstovai sako, kad įtampą susikuriame patys. Pirmiausia, kai nepriimame to, kas mūsų gyvenime vyksta. Ir tuomet, kai norime viską bei visus kontroliuoti.

Išminčiai teisūs sakydami, kad tikra yra tik ši akimirka. Praeities nepakeisime, ateitis dar tik bus ir apčiuopiamo poveikio jai nepadarysime, taigi, lieka veikti dabar. Ką ir kaip?

Pirma: nustokite kabintis į praeitį. Ji jau buvo. Ir taškas. Galime kiek norime peržiūrinėti savo praeities filmą, tačiau jo scenarijaus jau nepakeisime. Nutiko tai, kas nutiko, mes pasakėme tai, ką pasakėme, su mumis pasielgė taip, kaip pasielgė. Ten, praeityje, kitaip nebus, kad ir kiek apgailestautume, pyktume, ginčytumėmės mintyse. Praeitį paliekam praeičiai. Tai istorija, iš kurios galime išmokti šį tą naudingo, kad tai, kas nutiko, nesikartotų.

Antra: negyvenkite ateityje. Vis laukiame, kada nutiks kažkas gero ar pagaliau baigsis esami sunkumai. Gal bus daugiau galimybių, kai vaikai užaugs, gal galėsime kažką įsigyti gavę atlyginimą, gal bus įdomiau naujame darbe ir t.t., ir t.t. Kai vis galvojame ir laukiame, negyvename. Nesame toje akimirkoje, kur galime kažką realaus daryti. Tuščios svajonės be veiksmų – iliuzija, kuriai išsisklaidžius esamas gyvenimas atrodo dar niūresnis ir pilkesnis.

Trečia: leiskite būti tam, kas yra. Jei vyksta kažkas, ko negalite pakeisti, išmokite likti ramūs ir ieškokite kiek įmanoma daugiau pliusų tame. Pavyzdžiui, papuolėte į transporto kamštį. Eismo nepaskubinsite, o pykdami, nervindamiesi tik pakenksite sau. Ieškokite kuo užsiimti. Jei turite laisvų rankų įrangą, paskambinkite mamai, mylimajam, seniai matytam bičiuliui – kalbant laikas bėgte bėgs, o susierzinimas dėl lėto važiavimo atslūgs. Arba turėkite įsirašę audioknygą, kuriai vis nerandate laiko. Supraskite, jei vyksta tai, ko negalite paveikti, lieka tik priimti. Taip yra ir viskas. Nurimkite. Mes patys savo mintimis sau keliame įtampa. Juk vieni žmonės toje pačioje situacijoje lieka ramūs, o kitiems kyla kraujospūdis, ima skaudėti galvą, nutinka kiti nemalonūs dalykai.

Ketvirta: Nustokite kontroliuoti visus ir viską. Žmonės turi teisę būti tokie, kokie yra. Ir elgtis taip, kaip elgiasi. Taip, galbūt jums tai nepatinka ir kelia nepatogumų, tačiau vienintelis žmogus, kuris iš tiesų nuo jūsų priklauso – jūs. Visi kiti, net vaikai, laisvi būti savimi. Juk niekas nėra tobulas. Ir neprivalo būti. O gal jūs esate? Beje, nustokite per daug reikalauti ir iš savęs. Atleisdami sau netobulumą ir klaidas lengviau atleisite ir kitiems. Tarkim, gavo vaikas dvejetą. Ar būtina ant jo šaukti? Juk jis pats jaučiasi blogai, o pažymys ir yra nesimokymo pasekmė. Verčiau susėskite ir ieškokite išeičių – ką galima būtų padaryti kitaip, kad tai nesikartotų? Visi susiduriame su nesėkmėmis. Joms nutikus verta apgalvoti, kas buvo ne taip ir ateičiai susiplanuoti veiksmus, kurie duos kitą rezultatą.

Penkta, ieškokite visame kame pliusų. Taip, kad ir kas nutiktų, ieškokite gero. Sutinku, skamba kiek utopiškai, tačiau tiesiog išbandykite ir pamatysite, kas nutiks. Atminkite, gyvenime visuomet nutinka tai, kas turi nutikti. Yra dalykų, kurių nepakeisime. Oro, kitų žmonių elgesio, kai kurių įvykių. Tai nutinka. O mūsų reakcija apsprendžia, kaip įvykiai klostysis toliau. Labai dažnai mes darome problemas iš smulkmenų (čia nerašau apie iš tiesų rimtas situacijas: mirtį, sunkią, ligą, skyrybas, pan.). Eikvojame marias energijos, naikiname nervines ląsteles tik dėl to, kad matome daug negatyvo savo gyvenime. Pastebėkite, toje pačioje situacijoje skirtingi žmonės elgiasi skirtingai. Vieni skundžiasi ir prisiima aukos vaidmenį, kiti gi imasi veikti ir ieško sprendimų. Jei pradėsite ieškoti pliusų visame kame, jų padaugės. Taip yra: į ką kreipiame dėmesį, to aplink mus daugėja. Paprastai besilaukiančios moterys ima matyti aplinkui labai daug jaunų mamų, vežimėlių, kūdikių. Pradėjęs bėgioti žmogus pastebi, kad jo mieste gerokai padaugėjo sportuojančių. Planuodami keisti automobilį imame gatvėse matyti vis daugiau norimos markės automobilių. O imdami fiksuoti gerus dalykus jų įžvelgsime ir patirsime vis daugiau!

Ir kas iš to? Pagerės jūsų savijauta. Mažiau pavargsite, greičiau pailsėsite, o sapnai taps šviesūs ir lengvi. Nebejausite raumenų įtampos, dings nugaros, galvos skausmai, kiti varginę fiziniai simptomai. Jūsų akys ims švytėti, pritrauksite daugiau teigiamai nusiteikusių žmonių. Greta jūsų kitiems bus gera ir malonu būti. Juk visiems smagu su tuo, kuris nesiskundžia, pastebi gerus dalykus, geba džiaugtis, nepavydi, padrąsina, o sunkią akimirką padeda rasti sprendimą.

Įtampą savo gyvenime kuriamės patys, vadinasi patys galime ir išsivaduoti iš jos. Kai liaunamės kovoję ir priimame savo gyvenimą ir jis mus priima. Kai ieškome jo šviesiųjų pusių, jis jas atsuka ir kviečia leistis į nuostabų ir iki tol nepatirtą nuotykį. Tampa gera ne kažkada ateityje, o jau dabar. Pabandykite – jums patiks!

Loreta Fokienė

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *