Psichologai įvardijo septynis būdus, kaip melagiai priverčia jus jais patikėti

Pasak psichologų, kai žmonės meluoja, jie dažnai taiko strategijas, kad nuslėptų savo apgaulę ir kitiems pasirodytų esą teisingi.

Psichologai įvardijo 7 dažniausiai pasitaikančius melagių būdus, kaip jus suklaidinti. Apie tai rašoma leidinyje „Make it”.

Tyrėjai daugiau nei 200 dalyvių, kurie buvo įvardyti kaip „įprasti melagiai”, pateikė tokią užduotį:

„kai žmonės meluoja, jie dažnai taiko strategijas, kad nuslėptų savo apgaulę ir kitiems pasirodytų esantys teisūs. Apibūdinkite, kokias strategijas naudojate, kai meluojate kitiems”.

Dažniausi manipuliavimo būdai:

1 – jie užmezga akių kontaktą

„Melagiai” sako, kad stengiasi palaikyti arba sustiprinti akių kontaktą su asmeniu, kuriam meluoja. Kai kurie apklaustieji pažymėjo, kad meluodami jie vengia žiūrėti į šalį.

2 – jie kontroliuoja savo veido išraišką

Dalyviai nurodė, kad jie stengiasi manipuliuoti savo veido išraiška, kad parodytų „įtikinamumą”. Jie teigė, kad stengiasi vengti baimės ar nuostabos išraiškų savo veiduose.

3 – jie elgiasi ramiai ir užtikrintai

„Melagiai” teigia, kad stengiasi išlaikyti normalų elgesį. Vienas tyrimo dalyvis sakė, kad jie „elgiasi taip, tarsi nieko blogo ar kitokio neįvyko”.

4 – Jie neliūdi

Melagiai” sako, kad sąmoningai kontroliuoja arba sumažina rankų ar kojų judesius ir kitaip stengiasi išlaikyti normalius kūno judesius, pavyzdžiui, sukryžiuoja rankas, kad sumažintų norą maivytis.

5 – Jie elgiasi emociškai

Kai kurie žmonės meluoja, jie stengiasi atrodyti emocionalesni, nei yra iš tikrųjų, pavyzdžiui, apsimeta, kad yra nusiminę arba verkia. Jie tarsi manė, kad emocionalus elgesys įtikins kitus jų teisumu.

6 – Jie kontroliuoja savo balso toną ir aukštį

Žmonės teigė bandantys keisti ir kontroliuoti savo balso toną arba balso aukštį, pavyzdžiui, stengdavosi, kad jų balso tonas būtų pasitikintis savimi, naudodavo rimtą toną ir stengdavosi, kad jų balso aukštis nepakiltų.

7. Jie kontroliuoja detales

Žmonės pažymėjo, kad jie stengėsi kontroliuoti dalijamų detalių ir įrodymų kiekį ar pobūdį, nuslėpdami svarbiausią informaciją arba kartais pridėdami detalių, kad atrodytų įtikinami.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *