Santuoka naudinga sveikatai

Statistika rodo, kad susituokę žmonės paprastai yra laimingesni, sveikesni ir gyvena ilgiau nei jų vieniši bendraamžiai. Tyrimų duomenimis, susituokusių žmonių mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų yra daug mažesnis…

Tačiau daugeliui kyla pagrįstas klausimas, kuo konkrečiai naudinga santuoka. Amerikos ekspertai pabrėžia tris pagrindinius veiksnius:

Apdairesnis elgesys. Kai žmonės tuokiasi ar tik pradeda gyventi kartu, tai teigiamai paveikia jų elgesį. Pavyzdžiui, smarkiai sumažėja rizikingų veiksmų skaičius. Susituokę žmonės taip pat mažiau piktnaudžiauja alkoholiu ir narkotikais.

Prieinama parama. Jei esate susituokę, tai dažniausiai reiškia, kad visada yra kam jus palaikyti. Pasak mokslininkų, kitų žmonių palaikymo deficitas jau pats savaime yra rizikos veiksnys sveikatai. Kita vertus, specialistai perspėja, kad nelaiminga santuoka turi visiškai priešingą efektą. Tokiu atveju rizikuojate patekti į socialinę izoliaciją.

Asmens, kuris stebi jūsų sveikatą, buvimas. Sutuoktinis ar sutuoktinė paprastai gali turėti didelės įtakos partnerio elgesiui. Jie taip pat gali padėti laikytis sveiko gyvenimo būdo, pavyzdžiui, priminti apie tam tikrų maisto produktų pavojų arba paraginti mažiau gurkšnoti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *