Sėkmingos santuokos paslaptis

Atsidavimas savo partneriui – tai ne tik fizinė ištikimybė, bet ir gebėjimas eiti į kompromisus. Būtent pastarosios savybės poroms reikia sėkmingos santuokos labui.

„Kai žmonės sako, kad yra atsidavę santykiams, jie gali turėti galvoje skirtingus dalykus. Pavyzdžiui, jie tiesiog mėgaujasi santykiais ir nori, kad jie tęstųsi. Tačiau iš tikrųjų atsidavimas – ne vien bendravimo malonumas“, – pažymi tyrimo autoriai, 11 metų stebėję 172 poras.

Labai lengva būti lojaliu santykiams, kai viskas klostosi gerai. Kai santykiai laikui bėgant pasikeičia, iš žmogaus pareikalaujama aukų ir sugebėjimo ieškoti kompromisų, net jeigu jam tai neteikia malonumo. Atsidavimas – tai pirmiausia aktyvus darbas, kurio tikslas – išsaugoti porą ir sugebėti aukoti, esant reikalui, savo interesus, sąjungos išsaugojimo labui.

Anketų analizė parodė, kad poros, kurios buvo pasirengusios kompromisams, efektyviau sprendė problemas, jautėsi laimingesnės, sėkmingai įveikdavo vidutinio amžiaus krizę ir rečiau skyrėsi. Tyrimo metu 21,5% porų iširo, o pačiomis stipriausiomis tapo santuokos, kuriose abu partneriai buvo pasiryžę aukotis dėl santykių.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.