Septyni būdai suformuoti pasitikėjimą santykiuose

Santykiai pagrįsti pasitikėjimu. Tačiau visi mes esame žmonės, ne dievai, dėl to pykstame, įsižeidžiame, nusiviliame ir patys nuviliame artimus žmones. Bėda ta, kad visa tai tiesiogiai veikia santykius. Sutikite, išties nelengva pasitikėti žmogumi, kuris pasielgė ne taip, kaip laukėme ar dar blogiau – apgavo mus, kažką nuslėpė.

Brene Braun, amerikiečių rašytoja, Hiustono universiteto profesorė, tyrinėja klausimus, susijusius su gėdos ir pažeidžiamumo jausmais.

Profesorė teigia, kad vienas nemaloniausių ir sudėtingiausių jausmų, su kuriais tenka gyvenime susidurti kiekvienam žmogui – tai nusivylimas. Nėra nieko keisto, kad mes reguliariai nusiviliame kitais ir nuviliame patys. Mes ne šventi, ne tobulumo pavyzdžiai, dėl to nusivylimas – neatskiriama gyvenimo dalis. O viskas dėl to, kad esame linkę prisirišti prie galutinio rezultato. Jei konkrečiau – laukiame, kad partneris kažkaip konkrečiai pasielgs: kažką pasakys, kažkaip konkrečiai sureaguos. Mums net į galvą nešauna, kad gali nutikti kitaip, juk mes jau nusipiešėme galvoje paveikslą, kaip viskas turi atrodyti, o kito žmogaus „pareiga” – tą paveikslą atitikti.

Tikras išbandymas kiekvienos poros laukia tada, kai vienas poros narys pradeda svyruoti. Jeigu esama pasitikėjimo – tokie santykiai išgyvens visas audras, visus uraganus, o jeigu santykiai silpni, nestabilūs, prognozė bus nelabai pozityvi.

Brene Braun naudoja abreviatūrą BRAVING (drąsa, narsumas), kad aprašytų pasitikėjimo jausmą, kadangi pasitikėjimas kitu žmogumi ir netgi savimi reikalauja drąsos ir narsumo.

B – Boundaries – Ribos: ar nusibrėžėte aiškias, suprantamas ir griežtas ribas? Ar gerbiate mano analogiškas ribas?

R – Reliability – Patikimumas: ar galima jumis pasikliauti? Aš galiu pasitikėti, jeigu jūsų darbai nesiskirs nuo žodžių. Taip turi būti visada, o ne kartas nuo karto.

A – Accountability – Atsakomybė: ar pripažįstate savo klaidas, ar atsiprašote, mėginate jas taisyti?

V – Vault – Saugojimas, Saugykla: ar išsaugosite tas paslaptis, kuriomis su jumis pasidalinsiu? Be to, man gyvybiškai svarbu būti visu šimtu procentų garantuotu, kad jūs niekada nekalbėsite man už nugaros ir nenutylėsite, jei paskalas skleis kiti.

I – Integrity – Sąžiningumas: Brene Braun sąžiningumą apibūdina kaip: „pasirinkti tai, kas teisinga, o ne tai, kas smagu, greita ir lengva.” Kitaip sakant, rinktis ne tai, kas kelia komfortą. Laikytis savo vertybių, o be vien jas deklaruoti. Nesmerkiant žmogaus, o jį palaikant ir jam padedant.

N – Non Judgment – Nesmerkti, Neteisti: ar galite padėti kitiems ir likti su jais, kai jiems reikalinga jūsų pagalba? Ar galite suteikti pagalbą ir patys jos paprašyti, kai ji jums reikalinga?

G – Generosity – Dosnumas: ar galite dosniai dalintis tuo, ką jaučiate, dėl ko pergyvenate, tuo, ko bijote ir tuo, kas patinka?

Profesorė taip pat užsimena apie santykių ekspertą Džoną Gotmaną, kuris tvirtina: pasitikėjimas kuriamas tiesiog iš smulkių trupinių, jis priklauso nuo smulkmenų. Dėl to čia nebūna antraeilių ir nesvarbių dalykų. Viskas – svarbu, kiekvienas dalykas – Nr. 1.

Galiausiai pasitikėjimas santykiuose susiveda į tai, kad kiekvieną dieną darytume tas „smulkmenas”, svarbias ir jums, ir partneriui. Visi tie „trupiniai” – patys geriausi indėliai į Meilės banko sąskaitą. Kuo didesnis bus jūsų „Meilės depozitas”, tuo tvirtesni ir patikimesni bus santykiai.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *