Ką gi tada daryti? Ar miltus ramia sąžine išmesti? Jokiu būdu! Nors kulinarija ir konditerija – plačiausios miltų panaudojimo sritys, tikrai yra dar keletas situacijų, kai verta griebtis miltų. Juos naudojant galima gydyti odą, kovoti su parazitais, ruošti medžiagas rankdarbiams ir kt. Kokiose dar srityse gali praversti miltai, sužinosite skaitydami toliau pateiktus patarimus iš portalo novate.ru.
Efektyviai valo kortas
Kortos, su kuriomis dažnai lošiama, po kurio laiko praranda savo prekinę išvaizdą. Kaipgi jas atnaujinti? Ogi įdėkite kaladę į užspaudžiamą maišelį, įberkite į jį miltų, maišelį užspauskite ir gerokai papurtykite. Kai tai padarysite, teliks išimti kortas iš maišelio ir nuvalyti sausa servetėle. Miltai efektyviai sugeria purvą, drėgmę, riebalus, todėl jais nuvalytos padėvėtos kortos atrodys gerokai švaresnės ir dailesnės.
Skelbia karą spuogams
Iškilęs spuogas visada sunervina – šio neprašyto svečio nelaukia niekas. Ypač apmaudu, jei jis atsiranda svarbaus įvykio, šventės arba pasimatymo išvakarėse. Jei po ranka neturite jokių kosmetinių priemonių, kurios pagelbėtų tokioje situacijoje, tikėtina, kad jums padės miltai. Iš šiek tiek miltų ir medus pasigaminkite pastos konsistencijos tepalą. Vakare užtepkite šios stebuklingos priemonės ant uždegimo apimtos odos srities, užklijuokite pleistrą, kad naktį tepalo atsitiktinai nenubrauktumėte, ir palikite iki ryto. Atsibudę įsitikinsite, kad paraudimo praktiškai neliko. Tokį efektą sukelia džiovinamosios miltų ir gydomosios medaus savybės.
Grąžina spindesį nerūdijančiajam plienui
Pastebėję, kad iš metalo pagaminti daiktai prarado spindesį, pamėginkit nušveisti juos miltais. Ant minkštos kempinės arba sausos servetėlės užberkite šiek tiek miltų ir patrinkite apsiblaususį paviršių. Šis paprastas metodas turėtų sugrąžinti jam žvilgesį.
Patarimas. Miltais galima valyti ir medžio dirbinius. Sumaišykite valgomąjį šaukštą šio produkto, tiek pat druskos ir šiek tiek acto. Gauta pasta ištepkite medinį paviršių ir kelias valandas palaukite. Tada nuplaukite pastą šiltu vandeniu ir nusausinkite šluoste.
Veikia kaip sausas šampūnas
Miltai, kaip jau minėta, greitai ir efektyviai sugeria riebalus, todėl kai kurie kirpėjai jais rekomenduoja pakeisti sausą šampūną, jei jo, kaip tyčia, neturite. Šis miltų panaudojimo būdas tikrai nėra sudėtingas. Pirmiausia miltus reikia persijoti, o tada makiažui skirtu teptuku paskirstyti ant plaukų šankų. Praėjus pusvalandžiui, plaukus reikia iššukuoti, taip pašalinant miltų likučius. Šis metodas gali tapti tikru išsigelbėjimu, jei ryte nespėjote išsiplauti galvos. Ištisą dieną plaukai atrodys švarūs, o vakare galėsite juos išsiplauti.
Paspartina avokadų nokimo procesą
Jei nusipirkote avokadą, kiuris atrodo pusžalis, neverta ilgai laukti, kol vaisius galutinai sunoks. Geriau įdėkite jį į popierinį maišelį ir užberkite miltais. Paketą užspauskite ir parą palaikykite tamsioje vietoje. Praėjus 24 valandoms vaisius bus tinkamas vartoti.
Šį triuką galima atlikti ne tik su avokadais. Taip galima nokinti persikus, pomidorus, obuolius ir begalę kitų vaisių bei daržovių, kurie paprastai sunoksta parduotuvių lentynose.
Padeda išguiti skruzdėles
Pastebėję, kad virtuvėje užsiveisė skruzdėlių arba kokių nors kitų nepageidaujamų vabzdžių, kelius, kuriais jie ropinėje, pabarstykite miltais. Tai gali būti tamsūs kampai, grindys po kriaukle ir t. t. Skruzdėlės negali pakęsti miltų skonio ir pudrą primenančios tekstūros, todėl šis produktas tikrai jas atbaidys. Visiškai išgyvendinti skruzdėlių naudojant miltus, deja, nepavyks: miltų efektą teks užtvirtinti pasitelkus specialiai šiam tikslui skirtą priemonę.
Apsaugo augalus nuo kenkėjų
Amarai ir kiti smulkūs vabalėliai ypač mėgsta misti kambarinių augalų lapais. Kad netektų matyti, kaip augalai žūva, kasdien užberkite ant jų ploną sluoksnį miltų. Taip daryti reikia tol, kol išnaikinsite kenkėjus. Šį metodą dažnai prisimena sodininkai ir daržininkai, laikantys miltus ypač efektyvia kovos su kenkėjais priemone.
Leidžia pasigaminti rankdarbiams skirtų medžiagų
Miltų pagrindu galima pasigaminti įvairių medžiagų, iš kurių vaikams bus smagu lipdyti nuostabius rankdarbius. Iš miltų, pasirodo, galima pasigaminti plastilino ir molio. Tešlą primenančiai masei, be miltų (4 stiklinių), prireiks dar pusės stiklinės vaikiško aliejaus. Tešlą minkykite tol, kol jį taps tinkamos konsistencijos. Lipdymas iš tešlos – puikia veikla, padedanti vystytis vaiko smulkiosios motorikos įgūdžiams.
Iš miltų galima pasigaminti ir molio. Tam prireiks 3 stiklinių miltų, stiklinės vandens, 50 gramų druskos ir poros valgomųjų šaukštų augalinio aliejaus. Jei norite suteikti moliui kokią nors ryškią spalvą, pridėkite valgomųjų dažų. Visus ingredientus reikia kruopščiai suminkyti iki vientisos masės.
Iš išvardytų komponentų galima pasigaminti ir plastilino, tik vandens reikėtų imti kiek mažiau, o miltų –daugiau.
Praverčia prireikus klijų
Iš miltų galima pasigaminti kleisterio arba klijų, puikiai tiksiančių rankdarbiais užsiimantiems vaikams. Klijų gaminimo būdas – ypač paprastas, be to, neteks ilgai užtrukti. Įberkite į puodą du valgomuosius šaukštus miltų ir įpilkite tokį patį kiekį vandens. (Dėmesio: ingredientų kiekį lemia tai, kiek klijų norite pasigaminti.) Užkelkite puodą ant viryklės, nustatykite vidutinio stiprumo kaitrą ir, nuolatos maišydami, palaukite, kol masė užvirs. Tada teks palaukti, kol klijai atauš. Tokio tipo klijai labai tiks tiems, kurie domisi papjė mašė arba kokia nors panašia technika.