Sveiko ir gilaus miego taisyklės

Sveikas miegas yra tinkamo ir efektyvaus poilsio kertinis akmuo. Blogai miegantis žmogus neišvalo proto nuo neigiamos energijos ir nereikalingos informacijos, todėl rizikuoja tapti pervargusiu.

Visi norime pradėti dieną teisingai, bet taip pat svarbu teisingai ją ir užbaigti. Jei tai nebus padaryta, miegas bus nepilnavertis. Jėgos neatsistatys, todėl jausimės labai blogai.

Nevalgykite prieš miegą

Jei pažeisite šią taisyklę, jūsų smegenys ir kūnas tinkamai nepailsės. Jei labai norisi valgyti, geriau išgerkite raminančio ar šildančio žolelių gėrimo. Tai tikrai padės nusiteikti ramiam miegui. Nei gydytojai, nei bioenergetikos specialistai nerekomenduoja valgyti vėliau nei dvi valandas prieš miegą.

Sukurkite tinkamą atmosferą miegamajame

Daugumai žmonių nerūpi, kokia švari jų patalynė. Koks apskritai yra švarus kambarys. Labai svarbu, kad miegamasis džiugintų akį. Išmėtyti daiktai ir netvarka taip pat atneš jums daug problemų ir neleis gerai išsimiegoti. Prieš miegą pasistenkite, kad miegamajame nieko papildomai neliktų. Darbo drabužius reikia laikyti spintoje, ir jokiu būdu nepalikti jų bet kur ir bet kaip išmėtytų.

Sportuokite

Jums nereikia bėgioti prieš miegą. Galite atlikti keletą lengvų pratimų, tempimus, jogos pratimus. Specialistai sako, kad eiti miegoti reikia šiek tiek pavargus. Tokiu atveju greičiau užmigsite, o miegas bus gilesnis, malonesnis ir efektyvesnis. Per aktyvus sportas ir labai dideli krūviai gali veikti priešingai, todėl nepiktnaudžiaukite.

Atsiminkite apie miego ir būdravimo cikliškumą

Veiksmingiausias energetikai ir sveikatai miegas yra toks miegas, kuris prasideda ir baigiasi tuo pačiu metu. Mūsų kūnas veikia tam tikrais ciklais, todėl stenkitės niekada nuo jų nenukrypti. Eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu. Nustatykite tinkamiausią laiką, kad  būtumėte pakankamai išsimiegoję ir laikykitės tvarkaraščio. Jūsų kūnas prie to pripras ir vis geriau ilsėsis. Kai žmogus eina miegoti anksčiau arba vėliau, tai itin neigiamai atsiliepia jo ištvermei ir sveikatai.

Turbūt yra buvę, kad pabudote prieš pat žadintuvą. Už tai verta padėkoti hormonui, vadinamam adrenokortikotropinu. Jis išsiskiria likus kelioms valandoms iki pabudimo ir žymiai sumažina pabudimo įtampą. Jį dažniau gamina tie, kurie laikosi dienos režimo, todėl režimas turi daug privalumų.

Šiltas dušas

Šiltas dušas atpalaiduoja kūną ir leidžia jaustis ramiems. Prieš miegą toks dušas veikia kaip masažas. Po dušo galite pamedituoti, kad atitrūktumėte nuo minčių apie darbą, apie problemas.

Pasirinkite tinkamą padėtų miegui

Anksčiau kalbėjome apie tai, kokios pozos turi teigiamą poveikį žmogaus biolaukui. Tas pats ir su miegu. Geriausia miegoti ant nugaros arba, kraštutiniais atvejais, ant šono, bet tikrai ne ant pilvo. Tokia padėtis itin nepalanki stuburui ir neigiamai veikia čakras.

Nereikia daug miego

Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad kuo daugiau miega, tuo geriau jaučiasi, tačiau tai netiesa. Mūsų kūnas ir energija yra sukurti taip, kad viskas turėtų būti saikingai. Jei manote, kad savaitgaliais galite atsiimti darbo dienomis trūkstamas miego valandas, tai klystate. Stenkitės eiti miegoti laiku ir miegoti tiksliai tiek, kiek organizmui reikia – nuo 7 iki 9 valandų.

Neskubėkite vartoti migdomųjų vaistų

Migdomieji nepagerins miego. Taip, užmigsite greičiau, tačiau miego kokybė smarkiai sumažės. Prieš miegą pabandykite klausytis raminančios muzikos. Puikiai tinka gamtos garsai ar aplinkos muzika. Nerūkykite ir negerkite kavos bent dvi valandas prieš miegą, nenaudokite išmaniųjų prietaisų ir nežiūrėkite televizoriaus. Taip jūs užmigsite daug greičiau. Taip pat galite išsimaudyti vonioje su eteriniais aliejais, kad gerai išsimiegotumėte. Taigi, jūsų mintys nurims, kūnas atsipalaiduos, o blogos mintys pasitrauks.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *