Tėvo meilė dukrai – tai moters savivertė

Moters savivertė – tai dukros, mažos mergaitės savivertė. O kad susiformuotų adekvati mergaitės savivertė, labai svarbu, kad ji laikytų save princese tėčio akyse.

Kokie momentai čionai esminiai? Nuoširdumas ir atspindys. Meilės atspindys tėvo akyse. Mergaitė žvelgia į tėčio akis ir mato ten jo meilės atspindį ir save pačią, kur ji yra princesė su gražia atlaso suknele ir spindinčia karūna ant galvelės.

Čia nesuveiks pataikavimas ir falšas. Vaikas viską jaučia ir viską įsimena.

Mergaitėms norisi rūpinimosi, berniukams reikalingas palaikymas. Ir jeigu mergaitė negauna iš tėvo meilės ir rūpinimosi, ji nustoja pasitikėti vyriška lytimi. Mergaitės nuo mažų dienų stengiasi būtent su tėčiais dalintis džiaugsmu ir liūdesiu, pasiekimais ir nerimu, stengiasi puoštis prieš tėčius.

Tėtis išdrįso pakritikuoti dukters išvaizdą? „Oi, koks spuogas tau ant skruosto!, Ką tu čia apsivilkai?!, Neišsigalvok, tavo išvaizda niekuo neišsiskiria iš kitų!” ir t.t. Tokiais momentais tėvui būtina suvokti, kad dabar jis bara ir kritikuoja savo dukrą ne tik savo, bet ir visų planetos vyrų vardu. Būtent tokiu mastu mergaitė suvokia tėčio žodžius.

O dabar įsivaizduokime, kas bus, jei tėvas ne tik kritikuoja, jeigu jis – tironas ir agresorius? Net jeigu mama pajėgs kompensuoti tėvo elgesį savo beribe meile, mergaitės vis tiek ateityje laukia negatyvi patirtis.

Tapusi moterimi, ji ims vengti vyrų, jų bijos, kaip ir santuokos bei šeimos. Vyras jai bus grėsmingo tėvo simbolis. Pasąmoningai ji lauks ir tikėsis iš bet kokio vyro priešiško elgesio.

Ir labai pasiseks jeigu ji sutiks išmintingą vyrą, kuris drauge su ja pergyvens visas jos baimes ir pajėgs įrodyti, jog vyrai gali būti kitokie. Tačiau moteriai, kaip taisyklė, tai pamatyti ir suprasti būna labai sunku.

O dar ji gali pasąmoningai visą gyvenimą ieškoti vyrų-agresorių, naudodamasi iš santykių su tėvu suformuotu elgesio modeliu.

Trumpai tariant, tėvas dukrai – vyriško elgesio pavyzdys ir visų pasaulio vyrų pavyzdys. Tėvas – pirmasis vyras mergaitės gyvenime, su kuriuo ji turi santykius, bendrauja. Nuo to, kokia bus tėvo meilė, tiesiogiai priklauso, kuo jausis ir laikys save mergaitė, mergina, moteris.

Susiduriu sau daugybe istorijų, susijusių su pasikartojančiais negatyviais santykiais tarp moterų ir vyrų. Jei pastebėjote, kad gyvenime kartojasi vienas ir tas pats destruktyvus santykių modelis, tikriausiai atėjo laikas susimąstyti ir pasiknaisioti savo vaikystėje, santykiuose su tėvu.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *