Tėvo meilė vaikui

Apie tėvo ir vaiko santykius rašoma labai mažai. Manoma, kad ryšys su mama yra gilesnis. Tačiau ne mažiau svarbūs ir santykiai su tėvu. Jie dažniausiai nepasiekia tokio intensyvumo, kaip mamos santykiai su vaiku, nes nėra išnešiojimo, pirmųjų gimdymo, maitinimo, glaudaus kūniško kontakto patirties.

Vyrams skiriamas vyriško tvirtumo, o ne sentimentalumo vaidmuo, nes susidaro įspūdis, jog jie nerodo stiprių emocinių jausmų kūdikiams. Daugelyje kultūrų vyrų baimės ir agresijos deriniai yra daug ryškesni nei moterų. Tai reiškia, kad vyras savo jausmus išreiškia pykčio metu ir agresyviais veiksmais.

Tais atvejais, kai tėvas turi gerą kontaktą su vaiku, tėvystė gali suvaržyti vyro agresyvumą ir ugdyti jame emocinį atvirumą. Žinoma, jei tik moteris nesusiglemžia sau visko, kas susiję su vaikais, nemanipuliuoja ir neprovokuoja kivirčų. Tokiais atvejais nuosavi vaikai gali suteikti vyriškai meilės sampratai gilesnę prasmę.

Sveikam savo dvasia tėčiui svarbiausios emocinės temos bus kūdikio poreikiai, jo raida, taip pat savijauta. Taip pat sveikos sielos tėčiui vaiko ateitis yra pati svarbiausia gyvenimo tema, už kurią jis laiko save atsakingu ir į kurią investuoja savo gyvybines jėgas.

Todėl viskas, kas vyksta namuose su žmona ir vaiku, vyras, kaip ir moteris, perleidžia per save. Ginčai, skandalai, skyrybos – vyrui tai ne ką mažesnė trauma, nei moteriai. Ne visada vyrai sugeba save kontroliuoti ir reikšti jausmus ekologiškai. Būna, kad pati moteris išprovokuoja įvairius pykčio ir agresijos protrūkius.

Vyrai myli savo vaikus ne mažiau, nei moterys ir nori matyti juos laimingus. Kartais mama atitolina, nušalina vyrą, neleisdama jam artimai bendrauti su vaiku. Tačiau sveikos sielos tėtyje išties yra daug meilės, rūpesčio, šilumos, kurią jis gali duoti savo vaikui.

Tėvas yra toks pat svarbus vaiko gyvenimui ir vystymuisi, kaip ir mama. Ir net jei jis nedalyvauja auklėjime, tai nereiškia, kad jo nėra. Nesantis tėvas – irgi tėvas, visa kita – emocijos.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *