Laimė santykiuose

Tikitės rasti sau laimę santykiuose? Perskaitykite tai

Mus privertė patikėti, kad laimė – pats svarbiausias santykių tikslas, kad turime ją jausti nuolat, be sustojimo. O jeigu jos nepatiriame, reikia iš visų jėgų jos siekti.

Visa tai mes kiekvieną dieną regime filmuose, matome socialiniuose tinkluose, mums pasakojamos istorijos, kuriose meilė idealizuojama ir pateikiama kaip nuolatinio, nesibaigiančio malonumo šaltinis. Tačiau ši idėja daugelį žmonių atveda į nusivylimą ir nepagrįstus lūkesčius.

Santykiai – tai ne tik laimės jausmas, bet ir darbas su savimi tiek šviesiais, tiek tamsiais laikais, bendras tobulėjimas, sugebėjimas matyti, priimti ir atsižvelgti į skirtingas, taip pat ir ne pačias gražiausias, savo ir kito žmogaus puses.

Jeigu iš santykių laukiate laimės, jūs nesąmoningai susikuriate nerealius lūkesčius – sau ir savo partneriui. Tai gali sukelti nusivylimą, įtampą ir net apmaudą, kai iškyla sunkumų. O kaip suaugę ir subrendę žmonės, mes juk suprantame, kad sunkumų bus visada. Tad kodėl neturėtume siekti būti amžinai laimingi savo romantinėje sąjungoje?

Pirma

Būtina suvokti, kad garantuota laimė neegzistuoja. Laimė trumpalaikė, greitai užplūsta ir greitai išsisklaido – ji dažnai būna atsitiktinė, veikiama išorinių veiksnių, pavyzdžiui, tam tikrų tą dieną įvykusių įvykių, gerai atlikto darbo ar net oro sąlygų.

O štai pasitenkinimas yra gilesnis ir stabilesnis jausmas. Tai jausmas, kai didžiąją laiko dalį, nepriklausomai nuo aplinkybių, esate santarvėje su pasauliu ir savimi.

Filmai, socialinė žiniasklaida ir romantinės istorijos, kuriose užaugome, dažnai vaizduoja santykius kaip pasaką. Štai klajojate po pasaulį, paskui sutinkate savo meilę ir gyvenimas pražysta. Tačiau tikrovė yra daug sudėtingesnė.

Sveikuose santykiuose pasitaiko nusivylimo, sunkumų ir net nuobodulio akimirkų. Būtent tokiais momentais gali pasirodyti, kad santykiai klostosi kažkaip ne taip. Tačiau santykiai natūraliai išgyvena pakilimų ir nuosmukių ciklus, ir šie nuosmukiai nereiškia, kad jūsų sąjunga žlunga. Priešingai, tai – galimybė individualiai ir bendrai augti.

Žmonės – sudėtingos būtybės, kiekvienas iš mūsų turi savyje savo poreikius, baimes, viltis ir praeities patirčių bagažą, kuris suformavo individualų tikrovės vaizdą. Kartais visa tai susikerta su mūsų partnerio ypatumais. Tai nereiškia, kad santykiai blogi; tai reiškia, kad esate skirtingi, su daugybe skirtingų apraiškų, ir kartais tai sukelia trintį.

Antra

Jei manote, kad jūsų santykiai turi teikti vien džiaugsmą, galite imti piktintis partneriu, kad jis nepatenkina jūsų emocinių poreikių ir nepadaro jūsų laimingo. Tačiau svarbu prisiminti, kad partneris nėra atsakingas už jūsų emocinę gerovę. Kaip jūs patys turite savo asmeniškų problemų, taip ir jūsų partneris turi savų problemų, kurias jam reikia įveikti savarankiškai.

Užuot užkrovus atsakomybės naštą už savo džiaugsmą gyvenimu antrajai pusei, naudingiau į savo santykius žiūrėti kaip į partnerystę, kurioje abu žmonės padeda vienas kitam išgyvenant įvairias patirtis.

Kai kurios dienos bus džiaugsmingos ir lengvos, o kitos pareikalaus sudėtingų pokalbių, kompromisų ar gebėjimo išgyventi sunkų laikotarpį. Dėl šių iššūkių santykiai tampa visavertiškesni, prasmingesni ir ilgaamžiškesni.

Laimė – tai greičiau šalutinis poveikis, o ne tikslas. Tai abipusės pagarbos, meilės ir emocinės brandos rezultatas, ji – ne nuolatinė būsena ir ne galutinis tikslas. Užuot siekę laimės, pabandykite siekti stabilumo, abipusės paramos ir supratimo. Jei sutelksite dėmesį į šiuos aspektus, ji ateis natūraliu būdu.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *