Toksiški santykiai: kaip išmokti gyvenimo pamoką, kad nebereikėtų jos kartoti

Turbūt kiekviena moteris bent kartą gyvenime yra susidūrusi su destruktyviais santykiais. Vienos integruoja tokių santykių patirtį į savo gyvenimą ir tampa stipresnės, išmintingesnės, po to užmezga naujus, brandesnius, ryšius. Kitos vėl ir vėl lipa ant to paties grėblio ir kartoja savo klaidas. Kodėl taip atsitinka?

Svarbu nustatyti tikslią diagnozę

Destruktyvūs santykiai – tai savotiška liga, o kai kurios ligos parodo mums, kad kažką gyvenime darome neteisingai. Dauguma žmonių mėgina užslopinti ligą tabletėmis, ignoruodami ją ir stengdamiesi gyventi toliau, tarsi nieko nebūtų įvykę. Tada skaudulių ima daugėti, organizmas stengiasi prisišaukti žmogaus sąmonę. Taip pat ir destruktyvūs santykiai rodo mums, kad esama kažkokių trūkumų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

Penki pagrindiniai toksiškų santykių požymiai:

1. Jūs jaučiate, kad nykstate, prarandate save, jumis manipuliuoja. Per daug jėgų išeikvojate santykiams išsaugoti, nelieka resursų jūsų veiklai sociume. Visiškai priklausote nuo partnerio.

2. Sprendžiate partnerio problemas, užuot sprendę savąsias (gyvenate kito žmogaus gyvenimą).

3. Negalite atsipalaiduoti ir būti savimi, atrodo, kad tikrosios jūsų jis nepriimtų. Tenka daryti tai, kas jums nepatinka, kad sulaikytumėte partnerį.

4. Jis jūsų negerbia, nevertina jūsų troškimų, poreikių, požiūrio. Neturite asmeninės erdvės.

5. Jus nuolat kritikuoja, patiriate emocinę, psichologinę, fizinę ar ekonominę prievartą.

Sirgti reikia su nauda

Istorijoje žinomi atvejai, kai žyniai specialiai užsikrėsdavo sunkia liga, išsigydavo ir tik tada galėdavo padėti kitiems. Išsigydyti visada padeda tinkamas nusiteikimas ir vidinės dvasinės galios. Žmonės bręsta ir vystosi per sunkumus ir nesėkmes, su kuriomis susiduria. Įveikti išbandymai daro mus išmintingesnius ir stipresnius. Kad ir kaip liūdna, bet destruktyvūs santykiai būna tokia pat kliūtimi gyvenime, kurią peržengę, tampame tobulesni.

Laikas kirpti avinus

Pagal statistiką, infantilizmas yra būtina savybė toms moterims, kurios patiria buitinę prievartą ir atlieka aukos vaidmenį šeimoje. Tie asmenys, kurie santykiuose vaidina suaugusiojo vaidmenį, paprastai greitai suranda išeitį iš sudėtingos situacijos. O psichiškai nebrandūs žmonės gali daugybę metų gyventi kaip aukos.

Gyvenime mes negalime pakęsti stagnacijos. Atėjome čia vystytis, todėl geriau tai daryti pačiam, nelaukiant postūmių iš šalies. Psichologas Robertas Johnsonas savo knygoje „Ji“ aprašo moters sugebėjimą pasirinkti vienintelę sėklą ir padaryti ją derlingą. „Nukirpti vilną nuo laukinių avinų“ – sugebėjimas laužyti nusistovėjusius stereotipus ir pasiekti tikslą savo gudrumu, išmintimi, išlaukus palankaus meto. Vyrų vystymosi kelias kitoks: jie turi „nugalėti baisius drakonus ir gelbėti gražuoles damas“.

Destruktyviuose santykiuose slypi milžiniškas vystymosi potencialas, transformacijos galimybės. Prisiminkite, kad išorinė realybė atspindi jūsų vidinę esmę. Jeigu problema nebuvo išspręsta, tenka vėl ir vėl grįžti prie tų pačių išbandymų. Tai, ko neišsprendėte būdami dvidešimties, vėl turėsite bandyti spręsti, kai sulauksite trisdešimties, keturiasdešimties, penkiasdešimties. Ir vieną gražią dieną galite atsidurti ant gyvenimo pakraščio su milžiniška neišspręstų problemų našta.

Padarykite pertrauką – perdirbkite nuodus

Vaikas, kilęs iš destruktyvios šeimos (tėvų alkoholizmas, fizinis ar psichologinis smurtas, tėvo išėjimas), toksiškuose santykiuose gali egzistuoti labai ilgai. Toks žmogus dažnai pereina iš vienų nesveikų santykių į kitus, nes jis nėra matęs alternatyvaus modelio. Auka širdies gilumoje jaučiasi labai nelaiminga, tačiau jai atrodo, kad tokia būklė yra normali. Tokioje kančioje ji įžvelgia savotišką stabilumą.

Nutraukusi vienus destruktyvius santykius, ji iškart metasi prie tokių pat, nepalikdama sau pertraukos seniesiems „suvirškinti“, savo patirčiai suvokti. Kitaip kyla pavojus netrukus vėl užlipti ant to paties grėblio arba daugybei metų sustingti vienoje vietoje, nesugebant įsisąmoninti senosios patirties.

Jeigu susidūrėte su destruktyviais santykiais, nenusiminkite: veikiausiai jums atėjo laikas keistis ir vystytis. Prisiminkite, kad suaugęs žmogus pats savarankiškai gali padaryti labai daug, kad pagerintų savo gyvenimą.

Originalas



Naujienos iš interneto

One thought on “Toksiški santykiai: kaip išmokti gyvenimo pamoką, kad nebereikėtų jos kartoti”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *