Trys santykių zonos

Šiuolaikinis pasaulis panašus į degustavimo epochą. Internetas ir masinė kultūra iš visų pakampių trimituoja ir moko, kaip pasiekti pačią sėkmingiausią sėkmę, įveikti sunkumus ir užkariauti naujas aukštumas. Ir, kaip žinia, pakeliui į geresnį gyvenimą mūsų laukia esminis etapas – išėjimas iš komforto zonos.

Vienas iš svarbių mūsų sėkmės gyvenime rodiklių yra santykiai ir jų kokybė, o ne kiekybė. Nes tai yra toji sfera, kuri su mumis visada ir visur, visą gyvenimą. Ir pagal šį rodiklį galima suprasti, kokiame asmeninio vystymosi etape yra vienas ar kitas žmogus.

Taigi, trys svarbios zonos:

Komforto zona

Pasąmoningai visi siekiame stabilumo ir tikrumo, kasdieninio ir pažįstamo gyvenimo būdo, kuriame turi būti kuo mažiau nerimo ir viskas vyksta pagal planą. Tada mes jaučiamės gerai ir esame patenkinti.

Tačiau nuolat lindėdami ramybės būsenoje, mes įstringame, sustoja mūsų tobulėjimas. Mokslininkai įrodė, kad nuosaikios stresinės situacijos turi teigiamą poveikį produktyvumui. Stresas padeda praplėsti ribas, atveria naujus horizontus ir skatina vystymąsi, pakelia savivertę, padeda suprasti savo gyvenimo tikslus.

Todėl svarbu periodiškai išsikelti sau įdomias ir sunkias užduotis, išbandyti ką nors naujo.

Panikos zona

Vieta, į kurią mes išstumiame save iš komforto zonos, neturėdami pakankamai vidinių ar išorinių resursų. Tai sritis, kurioje nerimo lygis viršija mūsų gebėjimą su juo susidoroti. Pavyzdžiui, kai spontaniškai nusprendžiame ką nors kardinaliai pakeisti ir nuo pirmadienio pradėti naują gyvenimą. Neretai mes pervertiname savo sugebėjimai ir situacija tampa nekontroliuojama, o mus užplūsta slogūs jausmai.

Augimo zona

Kitaip dar vadinama pastangų zona – „įsikūrusi” tarp komforto zonos ir kritinio streso lygio (panikos zonos). Būtent šioje vietoje vyksta maksimalus asmenybės brendimas ir vystymasis. Patirdami diskomfortą, nerimą, galime visa tai transformuoti į motyvaciją ir gauti būtiną postūmį naujiems pasiekimams. Ši zona atveria naujas galimybes ir veda į savęs tobulinimą bei transformaciją.

Santykiai plėtotis gali tik pastangų zonoje, ir tai visada vyksta SĄMONINGAI.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *