Tyli prievarta – žeminti galima neištariant nė žodžio

Jis ne iš tų, kurie kelia balsą ar rengia scenas viešumoje. Jis apskritai atrodo santūrus, galantiškas ir rūpestingas. Jis nelaužo jums rankų ir nepalieka mėlynių ant kūno. Draugės pavydi jūsų santykių, o tėvai džiaugiasi „taika ir ramybe“. Ir tik jūs viena žinote, kad užtenka jam perkreipti burną, ir apima panika. Kai jis pradeda barbenti pirštais, jūsų keliai ima drebėti. Ir pagal tai, kaip jis atsirakina namų duris, jūs jau žinote, kad vakaras prarastas. Jeigu jūs visa savo oda jaučiate, kad kažkas yra ne taip, veikiausiai taip ir yra.

Pažeminimai ir įžeidimai anaiptol ne visada gali būti išreiškiami garsiais skandalais ar durų trankymais. Prievarta gali būti tyli. Moterį galima laikyti baimėje ir privesti iki isterijos, nepratariant nė žodžio. Tyli prievarta vadinama neverbaline. Tai bendravimo sistema be žodžių – naudojant mimiką ir gestus, kai pakeltas antakis, nustebęs žvilgsnis ar primerktos akys atstoja tūkstančius frazių. Beje, pats tylėjimas taip pat kartais gali būti prievarta.

Prievarta be žodžių

Kai tylią prievartą naudojantis vyras nori pažeminti žmoną, jis gali ją ignoruoti, tyliai sėsti prie stalo, valgyti maistą taip, tarsi jos nė nebūtų, paskui pratylėti visą vakarą.

Kai kalbama apie prievartą, visi įsivaizduoja iki mėlynių sumuštas ir sužalotas moteris, o niekas nepastebi neverbalinės prievartos aukos, kurios liūdnos, baimės kupinos akys išduoda sieloje ir širdyje vyro padarytas žaizdas ir mėlynes. Ji visada įsitempusi, visada jaučiausi pati viena atsakinga už viską, kas vyksta.

Žmogaus kūno kalba labai daug gali pasakyti apie jo ketinimus. Tai mes mokame suprasti iš prigimties. Mes galime kalbėti skirtingomis kalbomis, bet visada atskirsime geraširdišką šypseną nuo iš pykčio paslapčia gniaužiamo kumščio.

Panagrinėkime nuodugniau, kaip dažniausiai pasireiškia neverbalinė prievarta.

Boikotas

Užuot aptaręs problemą ir išsiaiškinęs priežastis, kai pajunta pirmuosius nepasitenkinimo požymius, jis paprasčiausiai nustoja su jumis kalbėtis. Jeigu jūsų vaikystėje tėvai elgėsi taip pat, tai galite drąsiai padvigubinti problemą. Galbūt tai yra manipuliacija arba žmogus nežino, kaip susitvarkyti su savo emocijomis. Pastaruoju atveju galima padėti jam išsiaiškinti, tik jokiu būdu nereikia prisiimti visos kaltės.

Palaikymo nebuvimas, atsiribojimas, nuvertinimas ir pašaipos

Tikriausiai prisimenate tą bjaurų paniekinantį nekenčiamos mokytojos žvilgsnį, kai stovite prie lentos raudonuodamos iš susijaudinimo, nepajėgdamos atsakyti į paprasčiausią klausimą? O visa klasė kaip kokia šakalų banda tik ir laukia mažiausio preteksto pratrūkti juoku. Tokie dalykai nepamirštami.

Ir kai taip pat elgiasi mylimas žmogus, tai būna tikrai baisu. Tas, su kuriuo dalijatės viskuo ir kuris jus pažįsta geriausiai iš visų. Tai gali įvykti bet kuriuo momentu, net tada, kai pasakojate jam apie komišką įvykį darbe. Staiga pastebite, kad jis nestojo į jūsų pusę ir pradeda šaipytis.

Ką daryti tokiais atvejais? Nusiraminti ir padaryti pertrauką. Jis turi teisę turėti savo nuomonę ir nestoti į jūsų pusę. Jis gali nepalaikyti jūsų. Tada reikėtų aptarti savo jausmus kartu su juo, paaiškinti jam, kad toks elgesys jus skaudina. Ir būtinai pamokykite jį, kaip norėtumėte, kad jis reaguotų tokiais atvejais.

Kur slypi raktas į supratimą? Reikia garsiai nusakyti savo jausmus ir kurti dialogą su partneriu, taip pat ir neverbalinį. Palaikymą galima išreikšti tūkstančiu būdų, net visai be žodžių. Jis gali nusišypsoti, apkabinti pečius, supratingai pažiūrėti.

Patyčios

Tai tokia psichologinės prievartos forma, kai kitas stengiasi parodyti jus netinkamoje šviesoje, priversti suabejoti savo jausmais ir reakcijomis. Ir patyčios taip pat gali būti neverbalinės. Pavyzdžiui, kai vyras nuvertina jūsų baimę, demonstratyviai pasidairydamas į šalis, mosikuodamas rankomis ir vaizduodamas, kad neturi supratimo, apie ką jūs kalbate. Arba kai atsako tylėjimu į jūsų prašymą palaikyti jus viešumoje.

Tokiomis pažeminimo formomis partneris siekia tik vieno tikslo – išaukštinti save ir pasirodyti reikšmingas šalia jūsų.

Ką daryti tokiais atvejais? Bėkite nuo tokių santykių, kur partneris manipuliuoja jumis tiek, kad pati imate abejoti savo adekvatumu.

Kaip neišprotėti tokiomis sąlygomis? Užsirašinėkite, rašykite dienoraštį, fotografuokite – rinkite sau įrodymus to, kas vyksta. Ir gerai pasvarstykite, ar verta bandyti įtikinti partnerį, kad jis pasikeistų.

Jeigu jūsų partneris įgudęs neverbalinis manipuliatorius, pabandykite su juo išsikalbėti ir išsiaiškinti jo slaptus motyvus. Jeigu suprantate, kad nieko gero iš to neišeis, nutraukite tokius santykius be gailesčio. Jums tikrai nereikalingos slaptos dramos. Jūs puikiausiai žinote, kad sielos žaizdos būna ne mažiau skausmingos už fizines, o mylintis partneris niekada nepažemins savo moters.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *