Universalus problemų sprendimo būdas

Problema yra tai, kas sukelia diskomfortą, nepasitenkinimą, kančią, o sprendimas visada susijęs su pasitikėjimu, ramumu ir galimybėmis. Kaip greitai nueiti šitą kelią nuo kančių iki galimybių?

Kai susiduriame su bet kokia problema, galime į tokį susidūrimą reaguoti įvairiai. Pirmas variantas – pradėti kentėti, liūdėti ir jausti visišką savo bejėgiškumą, negalėjimą nieko pakeisti. Antras variantas – pamatyti problemoje galimybes asmeninei raidai bei vystymuisi ir realizuoti jas.

Siūlome universalų metodą – įsivaizduojamą kelionę per tris kambarius, kuriuose kai kas atsitiks su problema.

Įsivaizduokite, kad prieinate prie vienų kambario durų, ant kurių kabo užrašas: „Kambarys Nr. 1. Kančios“

Taigi, sveiki atvykę į Kančių kambarį! Užeikite ir įsitaisykite patogiai, nepamiršdami pasiimti su savimi savo problemos, kuri jus kankina ir neduoda ramybės. Be jos, jums nėra ką čia veikti, nes čia yra puikiausia vieta papasakoti, kaip jums blogai.

Dabar jūs turite unikalią galimybę skųstis ir dejuoti, kiek tik pajėgiate. Juk jūs nusipelnėte viso to košmaro? Klausiate savęs: už ką man visa tai? Puiku! Skųskitės gyvenimu, likimu, kitais žmonėmis, aplinkybėmis, bjauriu sutuoktiniu, kvailu viršininku, neišauklėtais vaikais, pasauline krize. Turite unikalią galimybę tai padaryti dabar, nes kituose kambariuose tai bus griežtai draudžiama.

Imkite drąsiai kaltinti visus, kuriais ką tik skundėtės. Jie kalti dėl to, kad jums blogai. Jūsų kaltės čia nėra nė lašo. Pasmerkite, iškeikite visus juos.

Jeigu jūs jau pakankamai pridejavote ir prisiskundėte, tai dabar laikas prisiminti visus nemalonios padėties, į kurią patekote, pateisinimus. Žinoma, jūs turite rimtų priežasčių: ir tėvai jus netinkamai auklėjo, ir laiko amžinai trūksta, ir nesiseka juodai, ir pabrango viskas smarkiai, ir sveikata nuo streso pašlijo… Ir vėl svarbi sąlyga: teisintis galima tik šiame kambaryje, vėliau tai daryti bus draudžiama.

Išlieję širdį ir papasakoję apie visas jus ištikusias blogybes, turėtumėte suvokti, kad esate pasirengę judėti toliau. Prie išėjimo iš šio kambario atsiranda grėsmingas sargas, kuris užduoda jums tris klausimus:

1. Ar jums gaila savęs?

2. Ar yra kaltų dėl jūsų problemos?

3. Ar yra pateisinamų priežasčių, kodėl kilo ši problema?

Po šių žodžių jūsų pasakojimas tarsi materializuojasi ir virsta dideliu sieniniu laikraščiu su nuotraukomis ir antraštėmis, susijusiomis su jūsų problema, jūsų būsena, elgesiu, mintimis. Viduryje puikuojasi jūsų nuotrauka, nemaloniai atspindinti bjaurią būseną. Aplinkui įvairiais šriftais ir spalvomis surašyti žodžiai, kuriais jūs apibūdinote problemą.

Atidžiai pažiūrėję, dabar turite atsakyti į tuos tris sargo klausimus. Jeigu atsakymai į visus klausimus bus „Ne“, tai durys atsivers. Visą savęs gailėjimąsi, kaltinimus gailestį ir pateisinimus išeidami turite palikti Kančių kambaryje.

Sargo rankose atsiranda dvi lentelės: „Aš – Auka“ ir „Aš – savo gyvenimo kūrėjas“. Jeigu neatsakėte į visus klausimus neigiamai, tai sargas jums įteiks lentelę: „Aš – Auka“ ir sugrąžins atgal į Kančių kambarį.

Ir tik po to, kai liausitės savęs gailėtis, ieškoti kaltų ir pripažinsite, kad yra tik atsakingieji, iš kurių svarbiausias esate jūs, į rankas gausite lentelę „Aš – savo gyvenimo kūrėjas“ ir į ritinį susuktą sienlaikraštį. Tada išėjimo durys atsivers.

Dabar jūs galėsite įeiti į kitą patalpą su užrašu: „Kambarys Nr.2. Kūrybinės dirbtuvės“

Kambario centre išvystate didelę lentą, ant kurios pritvirtinate sienlaikraštį. Dabar jūsų užduotis perbraižyti arba pašalinti tai, kas jums jame nepatinka. Pirmiausia nuplėšiate savo nemalonią nuotrauką ir pakabinate naują savo atvaizdą. Naujoje nuotraukoje jūs šypsotės, esate kupini jėgų ir ryžto, nes išsprendėte savo problemą. Pastebėję kampe šiukšlių dėžę, jūs išmetate savo bjauriąją nuotrauką.

Tada į kambarį įeina sargas ir praneša, kad negalima nieko išmesti šiaip sau, reikia surasti pakaitalą ir nereikalingą sienlaikraščio fragmentą išnešti atgal į Kančių kambarį.

Jūs klusniai nunešate savo nuplėštą nuotrauką į ankstesnį kambarį., sugrįžtate ir pajuntate palengvėjimą. Analogišku būdu jūs perdarote visą sienlaikraštį, pakeisdami kiekvieną fragmentą pozityvesniu ir labiau gyvenimą šlovinančiu variantu bei išnešdami visą negatyvą į Kančių kambarį.

Dabar sienlaikraštis virsta tikru šedevru, kuris ima patikti jums vis labiau ir labiau. Tiesiog negalite atsigrožėti tuo vaizdu ir toliau jį tobulinate, keisdami nepakankamai išvaizdžius fragmentus. Kai tik pajusite, kad jau gana, kad nebėra ko keisti, pamatysite, kad atsivėrė išėjimo durys į kitą kambarį.

Pasiėmę ištaisytą ir dabar jau patrauklų sienlaikraštį, jūs įeinate į naują patalpą su užrašu: „Kambarys Nr. 3. Galimybės“.

Įžengiate į šviesų ratą, kuriame yra užrašas „Dabartis“. Nuo šio rato eina strėlės tolyn į ateitį. Kažkuri iš šių strėlių yra įvykių vystymosi variantas. Vienos strėlės tiesios, kitos šiek tiek išlinkusios. Yra ir tokių, kurios daro kilpas. Jūs suprantate, kad įvykių vystymosi galimybių yra daug.

Dabar jūs lengvai metate sienlaikraštį į priekį. Jis išsitiesia toli ant grindų. Ir jūs pastebite, kad ne viena, o kelios strėlės siekia jį. Dar nežinote, kuriuo keliu eisite, bet jau suvokiate, kad begalinėje galimybių erdvėje jis yra. Ir net ne vienas.

Lieka tik garsiai ištarti „Aš – savo gyvenimo kūrėjas“ ir mintyse žengti pirmą žingsnį kelyje į savo tikslą.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *