Vaidmenys poroje arba šeimoje

Kaip ir žadėjau, rašau apie vaidmenis šeimoje, kad kiekvienai porai būtų daugmaž suprantama struktūra ir žmonės galėtų intuityviai susidoroti su iškylančiomis situacijomis, kiekvienas pagal savo išgales.

Atsakomybė už materialinę sferą. Viskas čia paprasta, tačiau svarbu atsiminti, kad partneriai šiuo klausimu gali turėti savo individualias nuomones. Mergina gali būti įsitikinusi, kad vyras yra šeimos maitintojas. Tuomet verta išsakyti savo poziciją partneriui. O ką, jeigu jis turi kitokių lūkesčių? Arba moteris mėgsta savo darbą, daro karjerą ir nė nenutuokia, kad išėjusi motinystės atostogų, ji taps priklausoma nuo partnerio.

Vėliau šį vaidmenį vienas partneris gali perduoti kitam. Ir tai normalu. Sąmoningas požiūris į šį klausimą išgelbės porą nuo konfliktų, susijusių su pinigais.

Šeimininkas – šeimininkė. Kas palaiko tvarką namuose? Net jeigu tai bus samdoma namų tvarkytoja, svarbu susitarti, kas organizuoja jos darbą. Neretai vyras laukia tvarkos iš moters, o ji iš darbo grįžta tokia pat pavargusi. Lygiavertis pasiskirstymas pareigomis – puiki išeitis, jei partneriai siekia lygybės.

Seksualinis partneris. Taip, tai kiekvieno poros ar šeimos nario vaidmuo. Kai jis neatliekamas, prasideda problemos. Kiekvienas žmogus turi savo seksualinį ritmą, savo poreikių ir pageidavimų šioje srityje. Nesutarimai šioje opioje sferoje gali būti labai skausmingi tiek porai apskritai, tiek jos narių organizmui konkrečiai. Tačiau tikrai galite rasti sprendimą atvirai pasikalbėdami ir išsakydami savo pageidavimus.

Pramogų organizatorius. Siūlyti gali abu, bet geriau, kad kas nors vienas stebėtų, ar tie pasiūlymai savalaikiai ir įgyvendinami. Tai ne vien restoranas ar teatras. Tai apskritai bendras laisvalaikio praleidimas. Kas gali būti svarbiau.

Šeimos tradicijų organizatorius. Savaime tradicijos šeimoje neatsiranda. O susiformavusios, jos daro šeimos gyvenimą įdomesniu, tvirtesniu ir nuoširdesniu.

Atsakomybė už giminystės ryšių palaikymą. Už abu partnerius šį vaidmenį gali atlikti kuris nors vienas iš jų.

Atsakomybė už kūdikio priežiūrą. Kaip ir namų tvarkytojo atveju, šią sferą kontroliuoti gali kažkas vienas iš poros narių (pavyzdžiui, auklės samdymas ir jos darbo kontrolė).

Nesvarbu, kurį vaidmenį pasirinksite. Svarbiausia, kad tai prisidėtų prie šeimos ar poros vystymosi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.