Vaikai skirtingi

Jie jau gimsta skirtingi.

Kiekvienas žmogus nuo gimimo – asmenybė. Tie patys tėvai gali turėti visiškai skirtingus vaikus, nors jų augimo ir auklėjimo sąlygos buvo absoliučiai vienodos.

Labai dažnai stengiamės pakeisti mažuosius ir tikime, kad vaiką įmanoma perdaryti, dėl ko susilaukiame pasipriešinimo ir agresijos. Ypač tada, kai vaikas tiesiog negali pasikeisti, nes jam dar nesubrendo atitinkamos smegenų dalys. Jis negali pasikeisti fiziologiškai. Arba jis turi tokį temperamentą.

Temperamentas, primisime – tai įgimtų psichikos savybių rinkinys.

Kad ir kiek pastangų ir laiko išeikvosime, mes niekaip negalime priversti lėto vaiko apsirengti greičiau, uždaro – kad taptų kompanijos siela, o triukšmingo ir linksmo nepaversime ramiu…

Kuo aršiau kovosite su šiomis savybėmis, tuo didesnio vidinio pasipriešinimo sulauksite, juk vaikas nieko blogo nepadarė, o tėvai kažkodėl niršta, bara, rėkia.

Temperamento pakeisti neįmanoma, tačiau galima šiek tiek pakoreguoti. Vaikui tiesiog reikia padėti, o ne barti už tai, kad jis yra toks, koks yra.

Padėti – reiškia kartais patiems užmauti pėdkelnes, jeigu jis pernelyg ilgai krapštosi, padėti – tai kartais leisti jam tiesiog pailsėti, padėti – tai nustatyti dienos režimą, jei vaikas išsiblaškęs.

Arba – tiesiog leisti aktyviam ir ramiai nusėdėti vienoje vietoje negalinčiam vaikui mokytis atmintinai eilėraštį, bėgiojant po namus.

Laikui bėgant mažasis pats ims dėti pastangas, kad prisitaikytų prie savo temperamento.

Pavyzdžiui, „lėtų apsisukimų” vaikas nusistatys žadintuvą ankstesniam laikui, užmaršus sudarys sąrašus, aktyvus – užsiims sportu.

Svarbu, kad iki to momento jis būtų tikras, kad turi jus – žmogų, kuris visada palaikys ir padės. Žmogų, su kuriuo jis gali būti savimi.

Nekankinkite nei savęs, nei vaiko, tiesiog pasistenkite prisitaikyti ir padėti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *