Vaikų psichologas išanalizavo, kokius klausimus vaikas turėtų girdėti kasdien

Vaikų psichologas Džeimis Kuperis išanalizavo, kokius klausimus vaikas turėtų girdėti kasdien.

Kasdieną suirutė ir rutina mus įtraukia. Kartais net nebelieka laiko pasiklabėti su vaikais. Mes būnam be galo išsekę, kai grįžtam namo, ir vakare mes jau nebegalime kalbėtis.

Psichologai išsiaiškino, kad mes per dieną savo vaikams skiriame 14 minučių, pusė to laiko mes juos kritikuojame ir reiškiame savo nepasitenkinimą.

Patogiam pokalbiui, kai galima kalbėtis ramiai ir neskubant, mes praktiškai nebeturime laiko.

Džeimis Kuperis, išanalizavęs šią situaciją, nustatė, kad vaikai turėtų kasdien išgirsti štai tokius keturis klausimus.

1.Kas šiandien nutiko per dieną?

Nevertėtų kabinėtis prie vaikų su klausinėjimais, kai vaikas atsako“ „viskas gerai“ arba „normaliai“. Tai paprasti atsikalbinėjimai, kad galėtų užsisklęsti. Nespauskite jo.

Tiesiog duokite jam laiko: “norėsi – papasakosi“. Jūs pamatysite, kaip jūsų vaikas jums atsiveria. Nevalingai jis ims dalintis su jumis įvykiais, įvykusiais per dieną.

2.Kas naujo pas tavo draugus?

Žinokite, kas vyksta jūsų vaiko aplinkoje. Tai labai svarbu. Kaip sekasi tavo draugui? Kuo jis užsiima? Kuo jis domisi?

Galite išskirti kurį nors vieną draugą ir užduoti klausimus būtent apie jį. Taip pat pasidomėkite, ką labiausiai išskiria iš kitų jūsų vaikas, ką laiko artimiausiu.

3.Kokie geri įvykiai tau šiandien nutiko?

Akcentuokite savo dėmesį ties maloniais dalykais. Juk negatyvas ilgam pasilieka vaikų mintyse. Išmokykite savo vaiką ir bloguose dalykuose įžvelgti gerus. Neužsiciklinkite ties nesėkmėmis.

Jeigu vaikas negalės prisiminti nieko gero, neužaštrinkite temos. Geriau eikite kartu pasivaikščioti, nueikite į kiną, linksmai praleiskite laiką.

4.Gal tau reikia mano pagalbos?

Suaugusiam žmogui kartais labai sunku paprašyti pagalbos. Įsivaizduokite, kaip gi yra su jūsų vaiku. Pasiūlykite vaikui savo pagalbą. Darykite tai neprimestinai ir pradėkite nuo menkų dalykų.

Pradžiai tai gali būti bendras kambarių tvarkymas. Po to pagalba ruošiant namų darbus arba sprendžiant problemą, kuri įdomi jūsų vaikui. Nepriimkite to, kaip darymo vietoj vaiko, darykite viską kartu.

Rekomendacija.

Išmokite klausytis savo vaikų, nepertraukite jų. Suteikite galimybę jam samprotauti ir išsakyti jo požiūrį. Dažniau apkabinkite vaiką, imkite už rankos. Taktilinis kontaktas labai svarbus vaikui.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *