Vedę žmonės linkę bendrauti su turinčiais šeimą, o nevedę – su vienišais

Sutuoktinių poros ir vieniši žmonės linkę bendrauti su tą patį statusą turinčiais žmonėmis. Taip vyksta todėl, kad žmonėms patinka manyti, jog būtent jų gyvenimo būdas yra pats geriausias, ypač, jeigu jie galvoja, kad artimiausiu laiku jų statusas vargu ar pasikeis.

Šis faktorius taip pat įtakoja mūsų požiūrį į kitus žmones, nepriklausomai nuo to, kaip mes anksčiau žvelgėme į žmogų, net jeigu jo šeimyninė padėtis iš tikrųjų neturi jokios reikšmės.

Pavyzdžiui, egzistuoja tendencija, kad darbdaviai labiau linkę priimti į darbą darbuotojus, turinčius tą patį šeimyninį statusą, kaip ir jie patys. Jei žmogus “įstrigo” konkrečios socialinės sistemos rėmuose, jis verčiamas pastoviai tą sistemą racionalizuoti ir teisinti. Kai reikalas prieina iki tiesaus klausimo, mes retai tenkinamės atsakymu “Man taip geriau”, vietoje to leidžiamės į ilgus aiškinimus. Iš tikrųjų – tai užburtas ratas. Kuo daugiau apie tai samprotaujame, tuo labiau patys save įtikiname, kad tik mūsų priimtas sprendimas yra teisingas. Ir tai pasakytina tiek apie turinčius šeimą, tiek apie vienišus.

Šitą išvadą patvirtino atlikta apklausa. Žmonėms papasakodavo apie abstrakčią porą ir paklausdavo, koks šeimyninis statusas atneš porai daugiausiai laimės. Daugumoje atvejų žmonės kalbėjo būtent apie savo šeimyninį statusą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *