Meilėje visada esama rizikos nusivilti. Ypač jei jūsų lūkesčiai partnerio adresu yra pernelyg aukšti. Kažkodėl manome, kad mylimasis išgyvena lygiai tokius pačius jausmus, kaip ir mes, kad jo galvoje sukasi tokios pačios mintys.
Kiekvieną kartą knygose, filmuose, pasakose ir televizijos laidose susiduriame su įvairiais mitais apie santykius. Jie daro įtaką mūsų mintims apie tai, kokia turėtų būti tikroji meilė.
Taigi. Žalingi mitai apie meilę.
„Tu – mano idealas”
Kažkur labai, labai toli jūsų laukia TASAI žmogus. Jis jums tinka visais atžvilgiais. Jis yra toks, kokio norite, kad jis būtų. Judu niekada nesipyksite ir garantuotai dėl visko sutarsite.
Vargu ar tai tiesa. Idealus partneris, kaip ir ideali pora, neegzistuoja. Visi santykiai išgyvena pakilimų ir nuosmukių fazes.
Nepamirškite, kad idėjos apie tai, koks turėtų būti jūsų partneris, realiam žmogui sukelia vien neigiamus jausmus, nes jis visada kažkuo skiriasi nuo šio idealaus įvaizdžio.
„Tu – mano puselė!”
Gaunasi, kad jūs – ne visas žmogus, o tik kažkoks dar vieno žmogaus gabalas. Kad taptumėte normaliu, turite susirasti antrą gabalą savęs kažkur išorėje. Tokie įsitikinimai įsmukdo mus į užburtą priklausomų santykių ratą. Galime patirti perdėtą baimę, kad mus mes, paliks…
„Mylėti lengva”
Tarkime, kad taip ir yra. Tačiau jūs palaikote santykius su žmogumi, kuris:
-
Kitaip mąsto, jaučia, turi kitus interesus, santykiuose turi kitokių lūkesčių;
-
Turi kitokį bendravimo, saviraiškos stilių;
-
Turi skirtingus standartus, skirtingą požiūrį į seksą, darbą ir laisvalaikį;
-
Kitaip žiūri į visa tai, ką mėgstate ar ko nekenčiate;
-
Turi kitų per savo gyvenimą susiformuotų įpročių ir nuostatų.
Ar tikrai mylėti lengva? Dar kartą perskaitykite pirmą punktą, nes jei tikitės, kad partneris galvos, jaus ir elgsis taip, kaip tai darote jūs, būkite pasiruošę nusivylimui ir nevilčiai.
Žinoma, vienos kurios poros turi daugiau bendro, nei kitos, tačiau net ir turint akivaizdžių panašumų, skirtumų visada pakaks.
„Amžina meilė”
Dangus virš mūsų galvos nuolat keičiasi – kartais šiek tiek debesuota, paskui – lietus ar saulė. Jei meilę apibrėžiame kaip emociją, tai ji negali būti amžina, nes emocijos gyvena neilgai.
Santykių pradžioje jausmai stipresni, ryškesni. Įsimylėjimo laikotarpis siejamas su susižavėjimu savo partneriu ir trunka vidutiniškai nuo 6 iki 18 mėnesių. Paskui ryškūs jausmai pasitraukia į antrą planą, būtent šiam laikotarpiu tenka daugiausia išsiskyrimų, kadangi nustojame jausti tas siautulingas emocijas.
Tačiau išties gilūs santykiai prasideda po to: priimdami vienas kitą nepagražintus, įgyjate galimybę užmegzti realų artumą.