Žmonių tipai, vagiantys mūsų laiką

Jeigu susimąstytume, suprastume, kad mums ir taip amžinai trūksta laiko. O ką daryti, jeigu artimiausioje aplinkoje yra pora ar daugiau žmonių, kurie atiminėja iš mūsų brangias valandas ir minutes?

Jūsų diena griežtai paskirstyta iš anksto, nėra laiko tuščioms šnekoms ar neplanuotiems reikalams. Ir štai šalia išdygsta žmogus, manantis, jog turi teisę be ceremonijų užvaldyti svarbiausią jūsų resursą – laiką.

Penki tipai, kurių reikėtų saugotis

1. Panikuotojas

Yra žmonių, kurie sugeba musę paversti drambliu, o menką nesėkmę – globaline tragedija. Štai ateina toks tipas, atsiėda prie jūsų ir ima klausinėti, kodėl esate paniurusi. Atsakote, kad skauda galvą. O jis pradeda: „Ar seniai buvai pas gydytoją pasitikrinti sveikatos? Vienam skaudėjo, tai jis jau – po žeme. Ir apskritai per daug dirbi. Eik greičiau pasivaikščioti!“

Kas jums lieka daryti? Imate įtikinėti panikuojantį, kad viskas gerai. Ir prarandate daug savo brangaus laiko gryniems niekams.

Panikuojantys tipai sugeba sukurti problemas iš nieko. Atkreipkite dėmesį, kad visokių „siaubų“ aptarinėjimas teikia jiems begalinį malonumą. Jie nepastebi, kad vagia jūsų laiką.

2. Amžinai dėkingas

Prieš daug laiko, dar jūsų pažinties pradžioje, padarėte jam kažkokią paslaugą. Jūs seniai būtumėte tą pamiršę, jeigu jis nemanytų, kad jo pareiga yra jaustis jums dėkingam visą likusį gyvenimą. Jis mano, kad padarytos paslaugos pamiršti negalima, reikia ją prisiminti, užeidinėti į svečius, ieškoti pokalbio temų. Jis mano, kad linksmina jus savo pasakojimais, nuoširdžiai stengiasi jaustis dėkingas. O gal jis paprasčiausiai nežino, kur dėti savo laiką, tai ir gaišina jus?

3. Senas draugas

Kartu lankėte darželį ar ėjote į mokyklą. Ir štai remdamasis sena mokyklos laikų draugyste (arba buvusiu romanu) jis stengiasi palaikyti su jumis ryšį. Jam atrodo, kad tiesiog būtina garbingam žmogui periodiškai susitikinėti su savo klasės draugais. Tik visa bėda, kad kalbėti jau neturite apie ką. Jūs nieko nenusimanote buhalterijoje, o jis nesidomi istorija, nemato prasmės meistravime ar rankdarbiuose ir nenori užsiiminėti sportu. Galbūt jis laiko jus atsargai, jeigu prarastų visus draugus? O gal jis visai neturi draugų?

4. Niurzga

Jis – geras žmogus, protingas, gražus, tik turi vieną trūkumą. Susitikęs su jumis, jis visą laiką skundžiasi savo likimu. Klausydamiesi jo skundų, kaip kiti jo nevertina, nemyli, nesupranta, jūs gėdijatės parodyti į laikrodį ir pasakyti, kad jūsų darbai laukia. Ir visai be reikalo! Galbūt jis tada nustotų skųstis ir pradėtų spęsti savo problemas. Arba susirastų kitą klausytoją ir net nepastebėtų permainos. Jam juk visai nesvarbu, kam skųstis!

5. Perfekcionistas

Namuose viskas blizga kaip operacinėje. O jis susirūpinęs klausia, ar langai pakankami švarūs. Gal servetėles pakeisti reikėtų? Jeigu jūs turite su juo bendrų reikalų, kartu gyvenate ar dirbate, tai jis užkankins jus savo smulkmenomis. ‚Kada pasirašyti sutartį Ar čia tikrai turi būti kablelis?“ Jeigu paprašysite jo, ką nors padaryti, tai teks laukti visus metus, nes jam vis atrodys, kad kažkas dar negerai. Perfekcionistas nesupranta, kad jo problemos kitiems atrodo juokingos ir menkos. Ir jam visai nerūpi, kad vagia iš jūsų brangų laiką.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *