Sunkumai sprendžiant bendras problemas šeimoje

Neretai tarpusavio nesupratimas atsiranda tarp sutuoktinių viso labo dėl skirtingų bendravimo manierų. Ypač tai pastebima, kai sprendžiamos šeimyninės problemos.

Moterys kalba, joms reikia išsikalbėti. Šitokiu būdu jos gesina problemą, mėgindamos išlieti, atskleisti savo jausmus. Dažnai tokio pokalbio metu moteris prasiskverbia į problemos esmę, išnagrinėja kiekvieną detalę ir supranta, kaip reikia ją spręsti. Galimybė išsikalbėti – tai reiškia būti išgirstai ir suprasti, kad tasai, su kuriuo ji kalbasi, ją supranta ir yra jos pusėje.

Vyrams visa tai labai sudėtinga. Kuriems galams abstrakčiai pliurpti apie problemą, ar ne geriau aptarti jos sprendimą? Vyrai nemėgsta dalintis jausmais, susidūrę su problema, jie susikoncentruoja į jos sprendimą. Sprendimas – tai rezultatas, kuris leidžia vyrui jaustis reikalingu. Šeimoje tai leidžia jaustis šeimos galva, kolektyve – sumaniu darbuotoju. Tokį elgesį lengva pastebėti, kai grupė vyrų sukinėjasi aplink sugedusį automobilį. Moterys iškart pamato, kad niekas nesiruošia kalbėtis apie tai, kad automobilį ištiko bėda, kaip tai baisu, kaip dažnai genda automobiliai ir t.t. – vyrai iškarti dalinasi tarpusavyje patarimais, kaip tą automobilį suremontuoti. Dėl to, klausydamasis žmonos, vyras iškart persijungia į savo bendravimo režimą ir stengiasi pateikti jau gatavą sprendimą. O žmona susierzina ir pradeda jį tarkuoti, laikydama bejausmiu padaru, taškosi emocijomis dėl to, kad jis jos neišklausė.

Suprasdami skirtingą požiūrį į problemą, galima lengviau susidoroti su įtampa, kuri kyla tas problemas aptarinėjant. Laikantis paprastų ir veiksmingų principų, galima sureguliuoti bendravimą šeimoje.

Pirmasis principas, skirtas vyrams, skelbia: reikia suteikti galimybę išsikalbėti. Moterys dažniausiai pačios žino, kaip įveikti sunkumus, tačiau reikalauja, kad sudalyvautų antroji pusė – šitaip moteris įsitikina, kad ji ne viena, kad greta yra mylintis žmogus. Dėl to, neradusios sprendimo, jos greičiausiai pačios paprašys patarimo. Geriau būti supratingu klausytoju, negu „apkandžiotu“ patarimų dalintoju.

Antrasis principas, skirtas žmonoms, skelbia: vyrų mąstymo būdas kitoks, jie ne tokie atidūs smulkioms detalėms, ne visada supranta užuominas, tiek užslėptas, tiek visiškai atviras. Be to, nereikia pamiršti apie tinkamą laiką tokiems pokalbiams. Kai vyras ką tik peržengė namų slenkstį, grįžęs iš darbo, tikrai nevertėtų užsipulti jo pokalbiais. Turėkite galvoje, kad darbe vyras visą dieną kovėsi su problemomis savais, vyriškais metodais. Jūsų raginimą pasikalbėti, jis greičiausiai iš inercijos traktuos kaip eilinę ataką ir atitinkamai į ją reaguos.

Turint galvoje skirtingas bendravimo manieras, beprasmiška laikyti moterį konfliktiška priekabiautoja, o vyrą – bejausmiu, nemylinčiu stuobriu. Stenkitės taikyti atitinkamus bendravimo principus ir gyvenimas prašviesės.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti